У Мирноградській раді Донецької області найбільше депутатів у фракції “Опозиційної платформи — За життя” — 13 із 33.
Голова громади Олександр Брикалов — представник партії “Порядок”, а секретар Людмила Конько — “Слуги народу”.
Із п’яти депутатських комісій дві очолюють депутати від “Слуги народу”, в тому числі й бюджетну. Ще три поділили між собою партії “Порядок” та “За майбутнє”. Такий розподіл може свідчити про коаліцію трьох партій.
Міський голова Олександр Брикалов переміг свою опонентку від ОПЗЖ з малим відривом у 168 голосів і набрав 39,3% голосів.
Брикалов обраний головою громади вдруге. З 2010 по 2013 рік був радником міського голови в місті Димитрові, з 2013 по 2014 рік — заступником мера у цьому ж місті, а з 2014 по 2015 рік — секретарем.
У Мирноградській міській громаді 60% загального складу ради — жінки.
Рух ЧЕСНО проаналізував новообраний склад ради для виборців Мирноградської ТГ.
Кількість депутатів у новій раді не змінилася — 34. На місцевих виборах 2020 року до Мирноградської громади висувалися дев’ять партій, а подолали прохідний бар’єр п’ять — ОПЗЖ, “Порядок”, “Слуга народу”, “За майбутнє” та “Опозиційний блок”.
У минулій каденції також п’ять партій змогли подолати прохідний бар’єр — “Опозиційний блок”, “Солідарність”, “Відродження”, “Батьківщина” і “Наш край”.
Найбільша фракція у міськраді в ОПЗЖ — 13 депутатів, у партії “Порядок” — десять, у “Слуги народу” та “За майбутнє” — по чотири депутати, в “Опозиційного блоку” — три.
Бюджетну комісію та комісію з питань ЖКГ очолюють “слуги” — Максим Забєля та Наталія Третяк. Комісії з питань молоді та спорту, регламенту і соцзахисту — депутати від партії “Порядок” Ірина Сущенко, Вячеслав Ключка та Лілія Струсь. Представнику партії “За майбутнє” Анатолію Чорному віддали комісію з питань містобудування.
З десяти депутатів, які змогли переобратися, дев’ятеро — колишні “опоблоківці”.
У цій каденції п’ять із них представляють ОПЗЖ, Валентин Жук та Анатолій Чорний — партію “За майбутнє”, Наталія Третяк та Максим Забєля — “слуг”.
Лише один депутат Вячеслав Ключка від партії “Порядок” в минулій каденції був обраний від “Солідарності”.
Найбільше голосів набрали представниці ОПЗЖ та партії “Порядок”:
Оніпко Анна Юріївна (ОПЗЖ) — 129 голосів, що дорівнює 47,6% квоти. Начальниця місцевого ЦНАПу.
Бітюк Ольга Іванівна (“Порядок”) — 126 голосів, що дорівнює 46,4% квоти.Сімейна лікарка Мирноградського центру первинної медико-санітарної допомоги.
Карпенко Ілона Степанівна (“Порядок”) — 122 голоси (45,01% квоти). Інструкторка-методистка Центру гармонійного розвитку дітей та підлітків “Бригантина” ВП “Шахта “Капітальна” ДП “Мирноградвугілля”.
Найменше голосів у представниці партії “За майбутнє”, керуючої справами виконкому Покровської міськради Алевтини Жук, яку підтримали 11 виборців (всього 4,05% квоти).
Можна говорити про вплив гендерної квоти на збільшення представництва жінок у раді.
Кількість депутаток зросла майже на 20% порівняно з минулим складом ради.
У раді працює 20 жінок, а у минулому скликанні було 14 (41% від усього складу ради).
Найбільше депутаток у фракціях “слуг” (з чотирьох депутатів три жінки) та партії “Порядок” (з десяти депутатів семеро жінок).
В “Опозиційного блоку” із трьох депутатів дві жінки, а в ОПЗЖ та партії “За майбутнє” вони складають половину фракцій.
Половина переобраних представників громади — жінки. Три з п’яти постійних депутатських комісій очолюють депутатки. Троє жінок набрали найбільше голосів на виборах, що свідчить про підтримку та довіру виборців.
У трьох депутатів немає вищої освіти. Лише шестеро є членами партії, і представляють вони ОПЗЖ.
Депутати працюють медиками, освітянами, держслужбовцями, шахтарями.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал “ЧЕСНО”.
Поділитись