Рівненський окружний адміністративний суд постановив визнати нечинним рішення міської влади про обмеження безкоштовного проїзду для пільговиків. Міський голова Рівного Олександр Третяк відмовляється виконати рішення суду, поки не закінчиться карантин. Поліція відкрила кримінальне провадження, але винного у невиконанні рішення суду все ще шукають.
У березні цього року міська рада Рівного, яку очолює міський голова Олександр Третяк, прийняла рішення про обмеження проїзду для пільгових категорій у місті.
За рішенням комісії ветерани війни, пенсіонери та люди з інвалідністю можуть користуватись пільгами у міському транспорті тільки з 10-ї до 16-ї години. За проїзд в інші години пільговики мають платити повну вартість квитка.
Учасник бойових дій Віктор Кошкін, який проживає у Рівному, подав до суду з вимогою скасувати рішення комісії, яке дискримінує пільгові категорії. Суд став на сторону ветерана і визнав рішення комісії про обмеження пільгового проїзду протиправним.
Та після рішення суду протокол із затвердженими обмеженнями за № 9 від 26 березня з сайту Рівненської міської ради зник, натомість з’явився інший — під тим самим номером, але з іншою датою та іншим текстом.
Навіть після рішення апеляційної судової інстанції міська рада не відреагувала на рішення суду, тож атовець був вимушений звернутись до поліції щодо відкриття кримінального провадження за невиконання рішення суду.
Слідчий Рівненського відділу ГУ НП в Рівненській області Олексій Євпат підтвердив журналістам Руху ЧЕСНО, що кримінальне провадження відкрите і триває досудове розслідування:
“Як тільки встановимо винну особу, вручимо їй підозру та передамо справу до суду”, — повідомив слідчий.
Сам міський голова Олександр Третяк у відповіді на звернення ветеранів стверджує, що пільговикам частково дозволили їздити і що рішення суду обов’язково виконають, але... тільки після закінчення карантину.
Позивач-ветеран Віктор Кошкін каже, що відповідь міського голови виглядає дуже дивною:
“Мало того, що безкоштовний проїзд обмежено годинами, так ще для пасажирів автобусів і тролейбусів різні умови. Тобто пільговик, який живе біля тролейбусної зупинки, може безкоштовно до 10-ї вечора їздити, а ось якщо біля твого будинку є тільки міський автобус, то скористатись пільгою можна тільки до 16-ї години дня. Хіба це не дискримінація? Крім того, якщо слідувати логіці міського голови, то і тих, хто порушує закон, можна відпустити із в’язниці і виконувати рішення суду уже після закінчення карантину”.
Адвокатеса Жанна Грушко, яка консультує учасників бойових дій в центрі допомоги учасникам АТО, зауважує, що Рівненська міська рада не мала жодного права обмежувати права пільгових категорій:
“Право на безкоштовний проїзд для пільговиків є однією із соцгарантій держави, обмеження яких допускається лише в умовах воєнного або надзвичайного стану. Рада виправдовує це введенням карантину. Відповідна постанова Кабміну № 211 не містить положень, які регулюють порядок перевезення пільговиків у міському пасажирському транспорті. Відсутні такі положення і в ЗУ “Про захист населення від інфекційних хвороб” та інших законодавчих актах. Тому бездіяльність міськради щодо невиконання рішення суду можна кваліфікувати як злочин, передбачений ст. 368 Кримінального кодексу України”, — каже адвокатеса.
В той же час заступник міського голови з питань медицини та соціального захисту Юрій Поліщук у коментарі журналістам пообіцяв, що нарешті комісія збереться цієї середи, 14 квітня, та скасує своє ж незаконне рішення.
Позивач Віктор Кошкін повідомив Рух ЧЕСНО, що 14 квітня під час зустрічі міського голови з атовцями їм повідомили, що обмеження вже знято. Рух ЧЕСНО перевірив офіційний сайт ради 15 квітня, але протоколу рішення Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про скасування обмежень на ньому не опубліковано.
Поділитись