Миколаївська громада: монобільшість має ОПЗЖ (оновлено)

Фото: Миколаївська громада: монобільшість має ОПЗЖ (оновлено)

У Миколаївській міській громаді на Донеччині в “Опозиційної платформи — За життя” — 14 депутатів із 26. Голова громади та секретар — також представники цієї партії.

З п’яти депутатських комісій три очолюють депутатки від “Cлуги народу”, в тому числі й бюджетну, яку зазвичай очолює представник більшості. Це може свідчити про те, що ОПЗЖ може додавати голоси “слугам народу” для прийняття рішень, бо стовідсоткова явка депутатів буває вкрай рідко. 

Міський голова Олександр Гадяцький переміг своїх опонентів з великим відривом та набрав майже 70% голосів. З 2002 року він був головою Райгородоцької селищної ради. У 2020-му став головою всьоме.

Дві минулі каденції Гадяцький представляв “регіоналів” та ОПЗЖ. Зокрема, у 2010 році був обраний головою Райгородоцької селищної ради від Партії регіонів, а у 2015 році балотувався як самовисуванець. Райгородок увійшов до складу Миколаївської громади, і виборці знову підтримали Гадяцького. (оновлено)

Рух ЧЕСНО проаналізував новообраний склад ради для виборців Миколаївської ТГ.

Кількість депутатів у новій раді не змінилася — 26. На місцевих виборах 2020 року до Миколаївської міської ради на Донеччині висувалися і подолали прохідний бар’єр чотири партії — ОПЗЖ, “Слуга народу”, “Республіканська платформа” та ВО “Батьківщина”.

У минулій каденції п’ять партій змогли подолати прохідний бар’єр — Аграрна партія, “Наш край”, Радикальна партія Олега Ляшка, ОПЗЖ та “Батьківщина”.

Бюджетну комісію, комісію з питань охорони здоров’я та комісію з питань містобудування в раді очолили депутатки від “слуг” Марина Мариненко, Лілія Куліш та Тетяна В’юнковська.

Дві інші поділили між собою представник ОПЗЖ та депутатка від “Республіканської платформи”: постійну комісію з питань комунальної власності очолив Руслан Павленко, а регламентну комісію — депутатка Ірина Кострова. “Батьківщина” залишилась без комісій.

З п’яти депутатів, яким вдалося переобратися, двоє — Надія Коритіна та секретар ради Інна Пересічна — не змінювали партію та йшли від ОПЗЖ і в минулій, і в теперішній каденції. Депутатки Лілія Куліш та Олена Сидоренко (“Слуга народу” і “Республіканська партія” в цій каденції) — колишні представниці партії “Наш край”. А Олена Рипаленко змінила “Солідарність” на ОПЗЖ.

Найбільше голосів на виборах взяли:

  • Юрій Карасьов (“Опозиційна платформа — За життя”) — 260, що відповідало 154,7% квоти. Інженер у СО ПАТ “Донбасенерго”, Слов’янська ТЕС.

  • Ганна Коваленко (“Опозиційна платформа — За життя”) — 157 голосів (93,45% квоти). Апаратниця в СО ПАТ “Донбасенерго”, Слов’янська ТЕС. 

  • Олена Рипаленко (“Опозиційна платформа — За життя”) — 153 (91,07% квоти). Пенсіонерка.

  • Оксана Унгур’ян (“Опозиційна платформа — За життя”) — 126 голосів, 75% квоти. Машиністка у СО ПАТ “Донбасенерго”, Слов’янська ТЕС.

Найменше голосів набрала пенсіонерка Марина Ковдря, яка пройшла до ради по списку ВО “Батьківщина”. У неї всього десять голосів.

Гендерна квота не вплинула на підвищення рівня жіночого представництва у Миколаївській міській раді на Донеччині, тому що ситуація порівняно з минулою каденцією практично не змінилася.

У минулій каденції у міськраді працювало десятеро депутаток із 26, а в цій каденції — 11, тобто більше 40% загального складу ради.

У “Республіканської платформи” та “Слуги народу” найбільше представництво жінок: у республіканців із трьох депутатів двоє — жінки, а у “слуг” — четверо з шести депутатів.

Про підтримку жінок виборцями свідчить той факт, що троє депутаток отримали найбільшу кількість голосів. Крім того, з усіх п’яти постійних комісій чотири очолюють жінки.

Дев’ятеро обранців Миколаївської громади — працівники СО ПАТ “Донбасенерго”, Слов’янської ТЕС.

Троє з них представляють у раді “слуг”, двоє з яких очолили постійні комісії — Марина Мариненко (бюджетна комісія), яка займає посаду начальниці відділу в ПАТ “Донбасенерго”, та Тетяна В’юнковська (регламентна комісія), що працює інженеркою в компанії. Шестеро депутатів від ОПЗЖ працюють у “Донбасенерго”: інженерами, апаратниками, машиністами крану.

До слова, СО ПАТ “Донбасенерго” Слов’янської ТЕС належить місцевому бізнесмену, нардепу Максиму Єфімову (депутатська група “Довіра” у Верховній Раді). У минулій каденції він був нардепом від “Солідарності”.

До Майдану компанією розпоряджався син президента-втікача Віктора Януковича Олександр Янукович.

Рух ЧЕСНО зафіксував гречкосійство Єфімова, коли той був нардепом у минулій каденції. Використовуючи свій благодійний фонд “Наш Краматорськ”, у Краматорську та районі він проводив безкоштовні медогляди школярів, спонсорував проведення гала-концерту, роздавав людям пиво і квас.

Також Єфімов — фігурант антикорупційних розслідувань, прогульник та кнопкодав у минулому скликанні ВР.

Фото: Ігор Фещенко, 7 березня 2019 р.

Зв’язок депутатів від “слуг” та ОПЗЖ з компанією Єфімова може свідчити про вплив останнього на перебіг виборів та роботу Миколаївської міської ради.

Крім людей Єфімова, у депутатському корпусі працює двоє пенсіонерів, троє безробітних, підприємці, соцпрацівники та освітяни.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал “ЧЕСНО”.

Приєднуйтесь до нашої сторінки у Facebook!

Читати також:

Олександр Гадяцький: “Дуже багато реформаторських змін сьогодні не мають логіки”

Слов’янськ: місто без бюджету, політична криза та депутати у базі “Миротворця” 

Кандидат у нардепи від ОПЗЖ зняв свою кандидатуру (Оновлено)


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]