У Якимівській громаді утворилась неформальна коаліція із чотирьох партій

Фото: У Якимівській громаді утворилась неформальна коаліція із чотирьох партій

Судячи з розподілу посад у селищній раді та постійних депутатських комісій, у Якимівській громаді (Запорізька область) утворилась неформальна коаліція чотирьох політичних сил: “Слуги народу”, ОПЗЖ, Опозиційного блоку та Партії Володимира Буряка “Єднання”.

Головою громади обрали колишнього голову райдержадміністрації та колишнього депутата районної ради від ЄС Олександра Правосуда. На місцеві вибори у 2020 році він ішов як самовисуванець.

Лише шестеро депутатів селищної ради попереднього скликання переобрані восени 2020 року. У складі Якимівської ради 46% депутатів — жінки.

На офіційному сайті Якимівської громади оприлюднюються рішення ради та протоколи поіменного голосування, проте оприлюднені не всі проєкти рішень ради, що розглядаються на сесіях, та не оприлюднюються розпорядження голови громади.

Якимівська селищна громада у Запорізькій області утворена восени 2017 року. До складу ради увійшло 37 населених пунктів. Населення громади складає понад 23 тисячі осіб. А це означає, що за нормами чинного законодавства депутати обираються до ради лише від партій.

Селищним головою у 2020 році було обрано самовисуванця Олександра Правосуда. У 2015 році його обрали депутатом Якимівської районної ради від партії “ЄС” — він був першим номером у списку. До 2015 року Правосуд очолював Якимівську районну державну адміністрацію. Секретарем ради обрали Романа Селищева із Партії Володимира Буряка “Єднання”. Попередня очільниця Якимівської селищної ради Валентина Громихіна у 2020 році була обрана депутатом цієї ради від ОПЗЖ, а у 2017 році балотувалась на посаду голови як самовисуванка.

У 2020 році до Якимівської селищної ради обрали 26 депутатів від шести партій. Найбільше депутатів до ради завела ОПЗЖ — вісім обранців. П’ятеро депутатів представляють Партію Володимира Буряка “Єднання”. По чотири депутати у раду провели партії “Слуга народу” та “За майбутнє”. Опозиційний блок у раді представляють три депутати, а “Наш край” — два. 

У 2017 році до селищної ради також  було обрано 26 депутатів. 17 із них пройшли як самовисуванці, семеро — від Аграрної партії України, двоє — від ВО “Батьківщина”

Лише шестеро депутатів із попереднього скликання були переобрані до ради нового скликання. Василь Цап та Юрій Гончаров змінили Аграрну партію України на партію “Слуга народу”. До цієї ж партії у 2020 році приєдналась самовисуванка Юлія Гожиєнко. Ще троє депутатів, що у 2017 році були обрані як самовисуванці, у 2020 році пройшли до селищної ради уже від партій. Валентин Наприклад — від ОПЗЖ, Наталя Солодка-Могилевська — від Опозиційного блоку, а Олена Лисак — від “Партії Володимира Буряка “Єднання”.

Представництво жінок у раді 2020 року збільшилось у порівнянні з попереднім скликанням — їх стало 12, а у 2017 році було дев’ять. У новому скликанні найбільше жінок в ОПЗЖ та “Єднанні” — по три депутатки. Від партій “За майбутнє” та “Опозиційний блок” обрано по дві депутатки, а від “Слуги народу” та “Нашого краю” — по одній. 

У Якимівській селищній раді створено п’ять постійних депутатських комісій. Соціальну комісію очолює Валентин Наприклад з ОПЗЖ, комісію з питань комунальної власності та ЖКГ — Олександр Калінін з Партії Володимира Буряка “Єднання”. Анжела Барабаш із тієї ж партії очолює бюджетну комісію. Юрій Гончаров зі “Слуги народу” очолює земельну комісію. А комісію з питань депутатської етики очолює Наталя Солодка-Могилевська з Опозиційного блоку. Враховуючи, що із шести партій, що обрані в раду, лише чотири представлені головами постійних комісій, а від Партії Володимира Буряка “Єднання” обрано секретаря ради, можна зробити висновок про неформальну більшість у раді саме у складі цих чотирьох партій. Загальна кількість депутатів від цих партій у раді — 20 осіб, що дає можливість мати більшість при голосуванні за рішення ради.

24 із 26 депутатів Якимівської селищної ради мають вищу освіту. Серед депутатів ради два приватних підприємці — Анжела Барабаш та Олександр Калінін з “Єднання”. Троє депутатів ради безробітні — це перший номер у списку ОПЗЖ до Якимівської селищної ради Сергій Мазаєв, його колега по партії Микола Псьол та Олена Недомірко з “Опозиційного блоку”. Троє депутатів працюють у структурних підрозділах Якимівської селищної ради, двоє — у районній лікарні. Решта депутатів працюють на приватних або комунальних підприємствах.
 

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал “ЧЕСНО”

Приєднуйтесь до нашої сторінки у Facebook!

 

Читати також:

У Букачівській селищній раді утворилася монобільшість “Платформи громад”

У П’ядицькій сільраді утворилася неформалізована коаліція голови ТГ 

60% депутатів Зноб-Новгородської селищної ради — самовисуванці

У Іршавській міській раді влада сконцентрована у “Команди Андрія Балоги”

Острозька міськрада оновилася на 82%, а кількість депутаток зросла до 44%

Кам’янець-Подільська рада: ефективні гендерні квоти і низька внутрішньопартійна конкуренція


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]