До складу Червонослобідської сільської ради пройшли депутати від шести партій. Найбільшу кількість депутатів завела місцева партія “Команда Сергія Рудика. Час змін!”, від неї обрали і голову — Олександра Литвиненка. Судячи з розподілу посад у раді, утворилася більшість навколо партії голови у складі “Батьківщини”, “За майбутнє” і ВО “Черкащани”.
Із 26 депутатів новообраної Червонослобідської сільської ради більше половини обрані повторно. Значна частина цих політиків перед місцевими виборами у 2020 році змінили партійну приналежність.
Кількість депутаток у раді зменшилась після виборів 2020 року — наразі їх 42%, в той час як у раді попереднього скликанні було 53% жінок.
На офіційному сайті сільської ради оприлюднюються всі рішення сесій, протоколи поіменного голосування, проте останні рішення виконавчого комітету оприлюднювалися ще у 2019 році.
Червонослобідська територіальна громада на Черкащині була утворена наприкінці 2018 року. До її складу увійшло чотири сільські ради. Населення цієї громади складає понад 14 тисяч мешканців, а це означає, що згідно з новим законодавством до місцевої ради у 2020 році кандидати у депутати висувались від політичних партій.
Головою сільської громади у жовтні 2020 року обрали Олександра Литвиненка. Він балотувався від партії “Команда Сергія Рудика. Час змін!”. У 2015 році він був обраний головою Хутірської сільської ради, яка увійшла до складу Червонослобідської громади. До 2020 року виконував обов’язки старости Хутірського старостинського округу. Секретарем ради у 2020 році обрали Ірину Дядюру з “Батьківщини”. У попередньому скликанні ради вона також була секретарем.
Загальний склад ради — 26 депутатів. У 2020 році до ради обрали сім політичних партій. Найбільше представництво у раді має місцева партія “Команда Сергія Рудика. Час змін!” — вісім депутатів, партія “Слуга народу” провела у раду чотирьох депутатів, ВО “Батьківщина”, ЄС, “За майбутнє” та ВО “Черкащани” — по три депутати, а ОПЗЖ — двох.
У попередньому скликанні сільська рада також складалася з 26 депутатів. 15 із них були самовисуванцями, п’ятеро депутатів представляли “Батьківщину”, троє депутатів обирались від Аграрної партії України, по одному депутату завели в раду у 2018 році ВО “Свобода”, Партія зелених України та ВО “Черкащани”. 15 депутатів, що були обрані у 2018 році до Червонослобідської сільської ради, переобрались туди у 2020 році.
Із 15 переобраних депутатів лише двоє не змінили у 2020 році партійну приналежність — Ірина Дядюра двічі поспіль обиралась у раду від “Батьківщини”, а Олександр Шаповал вдруге обрався від ВО “Черкащани”. У 2020 “Батьківщина” укомплектувалась Анатолієм Самохотовим, який у попередньому скликанні представляв “Свободу”. До ВО “Черкащани” перейшов у 2020 році Валерій Овчаренко, що у попередньому скликанні обирався від Аграрної партії України. Із восьми депутатів, обраних у 2020 році від “Команди Сергія Рудика. Час змін!”, п’ятеро обрані повторно. Оксана Ковтун у попередньому скликанні представляла Партію зелених України, а Наталія Шевченко, Алла Сербіна, Лариса Литвиненко та Валентин Бузько були самовисуванцями. До партії “Слуга народу” перейшли два переобраних депутати — Тетяна Жупинас у попередньому скликанні обиралась як самовисуванка, а Валерій Харченко обирався від “Батьківщини”. Ще четверо депутатів, що були самовисуванцями у попередньому скликанні, восени 2020 року балотувались від партій: Тетяна Павленко та Надія Шевченко — від ЄС, а Людмила Скічко та Олена Постол були обрані від “За майбутнє”.
Представництво жінок у новообраній Червонослобідській раді зменшилось у порівнянні зі скликанням 2018 року. Восени 2020 року до ради обрали 11 жінок, а у 2018 році у депутатському корпусі сільської ради було 14 жінок. Найбільше жінок у складі партії “Команда Сергія Рудика. Час змін!” — п’ятеро. У ЄС та “За життя” по дві депутатки, а у “Слузі народу” та “Батьківщині” — по одній.
У Червонослобідській сільській раді створено чотири постійні депутатські комісії. Бюджетну комісію очолює Олена Постол із партії “За майбутнє”. Комісію з питань ЖКГ та комунальної власності — Оксана Скуба з “Команди Сергія Рудика. Час змін!”. Земельну комісію очолив Валерій Овчаренко з ВО “Черкащани”, а гуманітарну комісію — Анатолій Самохотов із “Батьківщини”.
Враховуючи розподіл ключових посад у раді, прослідковується певна партійна коаліція. “Команда Сергія Рудика. Час змін!” провела у раду вісім депутатів, має очільника комісії, і цю партію представляє голова громади. У “Батьківщини” є секретар ради, очільник комісії та три депутати, також до неформальної коаліції входять представники ВО “Черкащани” та “За майбутнє”, які також мають своїх очільників депутатських комісій. Обидві партії провели у раду по три депутати. Таким чином, у раді є більшість голосів для прийняття рішень — загалом чотири партії мають 17 депутатів ради. Цього достатньо для підтримки рішень більшістю голосів.
21 із 26 депутатів Червонослобідської сільської ради мають вищу освіту. Двоє депутатів ради є підприємцями — це дружина сільського голови Лариса Литвиненко з “Команди Сергія Рудика. Час змін!” та Олександр Носаченко з ОПЗЖ. Надія Шевченко з ЄС та Наталія Шевченко з “Команди Сергія Рудика” безробітні.
Троє депутатів працюють у закладах освіти, ще троє депутатів — у Червонослобідській раді, два депутати на пенсії. Решта депутатів ради працюють у приватних та комунальних структурах і підприємствах.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал “ЧЕСНО”
Приєднуйтесь до нашої сторінки у Facebook!
Читати також:
60% депутатів Зноб-Новгородської селищної ради — самовисуванці
У Букачівській селищній раді утворилася монобільшість “Платформи громад”
У П’ядицькій сільраді утворилася неформалізована коаліція голови ТГ
Острозька міськрада оновилася на 82%, а кількість депутаток зросла до 44%
Кам’янець-Подільська рада: ефективні гендерні квоти і низька внутрішньопартійна конкуренція
Поділитись