Фонтанська сільська рада оновлена на 96%

Фото: Фонтанська сільська рада оновлена на 96%

За крісло мера з-поміж інших кандидатів змагалися між собою дві самовисуванки — Наталія Крупиця та Наталія Мішина. Крупиця перемогла з відривом менш ніж у 5% голосів. У малих громадах другий тур не передбачений законом.

Представництво жінок у раді, де дві найсильніші кандидатури, які змагалися за головування, теж жінки, доволі відчутне — на рівні 42%. Із ТОП-10 депутатів за кількістю голосів шість лідерських позицій мають саме жінки. Більшість депутаток зайшли як представниці “Слуги народу” та ОПЗЖ. Але у партіях, які мали низький рейтинг і могли провести лише кандидатів за списком, жінок, як правило, немає. Їх не ставили у прохідну частину списку, що говорить про те, що ці політичні сили не бачили у своїй команді сильного жіночого лідерства.

До ради змогла переобратися лише одна депутатка з минулого скликання. Відповідно, відсоток оновлення депутатського корпусу рекордно високий.

Секретарем ради став представник “Слуги народу” Максим Матвейчук. Аналіз поіменних голосувань дає зрозуміти, що депутати підтримують всі питання майже одноголосно. Але найчастіше разом голосують представники “Слуги народу” та ОПЗЖ.

Рух ЧЕСНО проаналізував новий склад Фонтанської сільської ради.

Фонтанська сільська територіальна громада була утворена 25 жовтня 2020 року у результаті об’єднання Фонтанської сільської ради із Крижанівською, Олександрівською і Новодофінівською сільськими радами.

Кількість депутатів у раді після укрупнення становить 26 депутатів. Якщо у попередньому скликанні кандидати могли бути самовисуванцями, то після укрупнення громади виборців стало 18 тисяч, а це, за новим Виборчим кодексом, давало право висуватися лише від партій.

Сім партій змогли подолати прохідний бар’єр і потрапили у сільраду: “Слуга народу” та ОПЗЖ завели до ради по сім депутатів, ЄС та “Наш край” — по три, а “Перемога Пальчевського”, “Довіряй ділам” та “Батьківщина” — по два депутати. 

У виборах до ради брали участь 11 партій. “За майбутнє”, “Разом сила”, “Громадянська позиція”, “Сила і честь” не змогли набрати достатньо голосів, щоб отримати мандати.

У Фонтанській раді минулого скликання всі депутати, окрім одного, були обрані шляхом самовисування. Із 26 депутатів лише один був обраний від партії (Народна партія).

https://lh3.googleusercontent.com/vIuK2rasBBTx3_bT7uza5RjZu-RcnjINYyQqG1YC2TxELqqo81YwN4Rgy3_kA_GcFr3w_WhthvbaTD1lBrQ13evz4ohmFoHZp0G5rQPkUMN15QU8dXRPMKVcDAFPObjy5wEP7PrP

До сільської ради цього скликання була переобрана лише одна депутатка минулого скликання. Колишня самовисуванка Марія Слєпченко на цих виборах пройшла від “Слуги народу”. Депутатка працює юрисконсультом у громадській організації “Справедливість та закон”

Рівень оновлення ради дуже високий порівняно з іншими радами в Україні. До прикладу, у Львівській міськраді переобрано 38% депутатів, а у Скадовській громаді — 31%.

Майже третина (9) новообраних депутатів сільради мають досвід балотування у ради районного, обласного, всеукраїнського значення. До ради обрали колишніх депутаток Крижанівської сільради: Анна Шарамета, спеціалістка водно-каналізаційного господарства КП “Надія”, пройшла від “Слуги народу”, а Ольга Клюкас — від ОПЗЖ. На виборах 2010 року до Крижанівської сільради Клюкас також була обрана, але від Партії регіонів

У сільраді працюють шість постійних комісій. Посади голів комісій розділились не за представницьким принципом, а між шістьма прохідними політичними силами. Тільки “Перемога Пальчевського” не отримала посаду голови комісії. 

Комісію з питань бюджету очолив представник “Нашого краю”, доцент Миколаївського аграрного університету Микола Бабенко. Посада голови земельної комісії дісталась депутату від “Слуги народу”, редактору “Блог-пост” Максиму Шпату. 

Найбільше голосів набрала колишня керівниця інформаційного відділу Крижанівської сільради Ольга Клюкас від “Опозиційної платформи — За життя”: 263 голоси, або 79,21% квоти. 

Далі за кількістю голосів виборців іде депутат від “Слуги народу” Андрій Серебрій — 223 голоси (67,16% квоти). Депутат Серебрій працює юрисконсультом у громадській організації “Справедливість та закон”.

Лілія Заварзіна, депутатка від
“Слуги народу” та фізична особа — підприємець, отримала 178 голосів (53,61% квоти). 

Найменше голосів набрала представниця ОПЗЖ Наталія Пурдик — лише сім голосів, що складає 2,10% квоти. 

Читати також: Найменш впливові депутати. Ті, хто отримав до 10 голосів

Депутатка є фізичною особою — підприємцем, основний вид діяльності — робота ресторанів та надання послуг мобільного харчування. Депутатка вже мала досвід балотування, але безуспішний: у 2014 році — до Верховної Ради за списком від “Опозиційного блоку”, а у 2015 році — до Одеської обласної ради у 81-му окрузі по мажоритарці, також від “Опозиційного блоку”. Цього разу Пурдик потрапила до ради лише тому, що мала третій прохідний номер у загальнопартійному списку.

 


https://lh4.googleusercontent.com/2I_N5IFsKmPrc93Et821E2EGRZiJKsbGx-mb9Zq_NigsF1SomEnpNpM_zwjYjsZ-WLyCQQquLg1rKva6yFVjiFvZGxfBJ4VTDo482JKcAbjE_-4UXwkLylxo24v2IAtef3EcwOnE

Гендерна квота 

У цьому скликанні обрано 11 депутаток, що складає 42% складу ради. Гендерна квота позитивно вплинула на жіноче представництво у раді. До прикладу, у раді минулого скликання було лише сім жінок (26%). Чотири з семи партій у раді представлені лише чоловіками.

На зміну гендерної ситуації у раді вплинув склад прохідного списку ОПЗЖ: з семи мандатів шість отримали жінки. “Слуга народу” також має у прохідному списку більшість жіночих місць: 57%. А “Довіряй ділам”, “Наш край”, “Батьківщина” та “Перемога Пальчевського” не завели до ради жодної депутатки. З шести комісій ради лише одну очолює жінка — Тетяна Шуйська від ОПЗЖ. Вона голова комісії з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та регламенту. 

Треба зауважити, що з десяти депутатів, які набрали найбільшу кількість голосів виборців, було шестеро жінок. Близько третини очільників окружних списків партій складали жінки. Але лише дві партії з 11, що балотувались до ради, першими номерами у списки поставили жінок — ОПЗЖ та “За майбутнє”.

З цього можна зробити висновок, що під час виборів до Фонтанської сільради партії показали не дуже високий рівень довіри до жіночого лідерства. 

Ким працюють депутати?

Майже половина (11) депутатів Фонтанської сільради — це чиновники, колишні голови сільрад, які увійшли до громади. Також до Фонтанської міськради зайшли чотири представники бізнесу, три юрисконсульти, директорка фонду “Сильніше разом”, голова громадської організації “Спільне рішення”, доцент, інженер, редактор, пенсіонер, лікар та безробітний.

Середній вік депутатів Фонтанської ОТГ — 45 років.

Лише двоє депутатів сільської ради — члени партій, від яких вони були обрані. Це перший номер у списку від “Батьківщини” Сергій Веселов та Володимир Петров — другий номер у списку від ЄС

 

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал “ЧЕСНО”.

Приєднуйтесь до нашої сторінки у Facebook! 

 

Читайте також: Чи здатна гендерна квота посилити жіноче лідерство у політиці? 

 

 


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]