Землі центру онкології можуть піти під дерибан. У порядку денному Вінницької облради є питання про поділ земельної ділянки комунального підприємства “Подільський регіональний центр онкології” на дві частини. Загальний розмір обох ділянок — 4,13 га. Землю планують виділити під будівництво медичного закладу за зверненням фірми, яка пов’язана з родиною головного лікаря онкодиспансеру Володимира Шамрая та родиною депутатів Ткачуків — Станіславенків. Остання династія відома тим, що фігурувала у дерибані Вишенського озера.
Проти дерибану виступили представники вінницького Автомайдану, депутат облради минулого скликання Андрій Вигонюк (“Свобода”) та народна депутатка Олександра Устінова (“Голос”).
Устінова у коментарях ЗМІ наголосила, що таке рішення є класичним прикладом феодалізму, який процвітає у системі охорони здоров’я:
“Користуючись своєю посадою, головний лікар онкодиспансеру Володимир Шамрай створив цілу систему приватних закладів, оформлених на його дружину (“Витамедлайф” та “Медіхелп” — прим. ЧЕСНО), на території лікарні. Таким чином, замість того, щоб розвивати комунальну лікарню, розвивається приватний бізнес головного лікаря та його дружини…”
“Декількох закладів на території лікарні мало — тепер обласну раду просять виділити ще 45 соток, знову під приватний медичний центр. Нам таку ініціативу намагаються продати у вигляді нібито державно-приватного партнерства, але в реальності побудова центру — черговий спосіб заробітку для наближених до влади людей. Заробітку на життях вінничан”, — зауважує депутатка.
У тому ж номері “33 каналу” опублікована заява, підписана пресслужбою Вінницької обласної ради. У ній йдеться, що, за інформацією одного депутата (прізвище не називається), хтось роздає по п’ять тисяч доларів, щоб політики не голосували за дерибан землі:
“Для того, щоб зупинити будівництво, ділки задіють усі можливі засоби — десятки тисяч доларів витрачаються на розміщення “чорного” піару… За інформацією одного з депутатів, пропонують п’ять тисяч доларів, щоб депутат не прийшов на засідання сесії або не голосував за рішення”.
У цій же публікації йдеться про те, що у газеті надрукують поіменний список тих, хто не голосував за дерибан.
Рух ЧЕСНО додзвонився до пресслужби облради, аби з’ясувати, хто ж цей анонімний депутат і чому він не звертається до правоохоронних органів. У відомстві пояснили, що до публікації в газеті “33 канал” відношення не мають, і у них працює не Ірина Гук, а Ірина Жук. Саме з нею нам і вдалося поспілкуватися телефоном.
До того, як з’явився коментар пресслужби облради, був опублікований пост журналістки та співвласниці газети Тетяни Редько. Тут вона говорить, що редакція подала різні точки зору на проблему і є офіційна позиція пресслужби.
Таким чином, редакція переконана, що це офіційна позиція від управління пресслужби облради. Руху ЧЕСНО Редько наголосила, що позиція редакції щодо того, що позиція, яка є в пості залашається незмінною.
Оскільки у публікації є коментарі політиків, Рух ЧЕСНО з’ясовує, кому вони давали коментарі.
На підтримку будівництва у статті, яку видали від імені пресслужби, виступив депутат від партії “Українська стратегія Гройсмана” Андрій Ковальов. Він відомий тим, що під час депутатства в обласній раді голосував за дерибан 10 га вінницького лісу. Керівництво партії “Самопоміч” навіть ініціювало перевірку депутата на детекторі брехні. І детектор з ймовірністю 98% показав, що депутат збрехав своїм однопартійцям.
Також на підтримку нового дерибану виступив ще один депутат партії Гройсмана — Сергій Якубовський. Комунальний заклад для людей літнього віку, яким він керує, кілька днів тому перевірила комісія уповноваженого з прав людини у Вінницькій області і виявила низку порушень у харчуванні мешканців пансіонату.
“За останній час підопічні… не отримували молочну продукцію, масло, сир, рибу; призначене медичне лікування не виконувалося”, — йдеться у повідомленні уповноваженої Наталі Гурковської.
Історія земельного дерибану
У 2019 році керівник онкодиспансеру Володимир Шамрай уже звертався до облради з проханням виділити 30 соток землі лікарні для побудови приватного медичного центру фірмі “Медіхелс”, але тоді голосів не вистачило і рішення не прийняли.
Також будівництво приватного медичного центру на території лікарні гаряче відстоювала депутатка облради Людмила Станіславенко. І, як виявилось, недарма. Адже засновники фірми “Медіхелс” пов’язані як і з її родиною, так і з родиною Володимира Шамрая.
До речі, під час розгляду питання про виділення землі приватному медичному центру на сесійному засіданні Вінницької обласної ради минулого разу депутатка Людмила Станіславенко погрожувала депутатам: якщо вони не проголосують за це рішення, то вона особисто буде відслідковувати, щоб їхнім онкохворим рідним не допомогли.
Тепер склад облради змінився — більшість належить партії “Українська стратегія Гройсмана”, і питання про розподіл землі винесли поновно.
Слід Шамраїв
Засновниками фірми “Медіхелс”, відповідно до даних аналітичної системи YouСontrol, є Галина Чернишева, Альона Барчишена та Володимир Панасюк.
Галина Чернишева була співзасновницею ще однієї фірми зі схожою назвою — “Медіхелп”, але у 2017 році поступилася своєю часткою розміром 1,2 млн дружині головлікаря онкодиспансеру Олені Шамрай.
Фірма “Медіхелп” від самого свого заснування була зареєстрована у будинку, який належить фірмі родини головного лікаря Володимира Шамрая. Будівля розташована у Вінниці по вулиці Хмельницьке шосе, 96г і має спільну адресу з Вінницької міською лікарнею № 1. Понад три чверті (77%) будівлі, в якій за документами розміщені аптека, амбулаторія та реабілітаційний центр площею 447 кв. м, ще з 2015 року зареєстровані на фірму “Витамедлайф”, власницею та керівницею якої є дружина Володимира Шамрая.
У декларації за 2019 рік Володимир Шамрай вказав, що фірма дружини повернула йому 6,7 млн фінансової допомоги.
Цікаво, що основним місцем роботи Олени Шамрай, крім того, що вона є ФОП і за сумісництвом директоркою “Витамедлайф”, вказано лікарню, в якій головним лікарем є її чоловік.
Слід Станіславенків — Ткачуків
Ще однієї засновницею фірми “Медіхелс” є Альона Барчишена. Тут все дуже просто і зрозуміло. Жінка є керівницею фірми, яка належить родині Ткачуків, засновницею громадської організації “Рада Вінниччини”, де керівницею є Людмила Станіславенко, та керівницею партійного осередку УДАРу, який теж пов’язаний із Ткачуками.
Зокрема, відповідно до інформації аналітичної системи YouControl, фірмою “АЯГіК” володіють депутати, брати Ігор та Геннадій Ткачуки, дружина Ігоря Ткачука Людмила Станіславенко та його донька Маргарита.
Саме родина Ткачуків — Станіславенків напряму причетна до дерибану Вишенського озера, а на дітей Ткачуків оформлена заплава річки Вишні.
Також родина Ткачуків пов’язана з фірмою, яка намагалась забудувати Замкову гору та проштовхувала на сесії дерибан 10 га вінницького лісу.
На місцевих виборах минулого року партія “Українська стратегія Гройсмана” отримала 39 депутатських мандатів з 84 у Вінницькій обласній раді. По 11 мандатів — у “Батьківщини” та партії “Європейська солідарність”, всього вісім депутатів у раді від “Слуги народу”, по сім мандатів — у ОПЗЖ та партії “За майбутнє”.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал “ЧЕСНО”
Приєднуйтесь до нашої сторінки у Facebook!
Поділитись