У Опішнянській громаді Полтавської області, яка налічує менше десяти тисяч виборців, селищний голова та половина депутатського корпусу — самовисуванці. Секретарем селищної ради також обрали самовисуванку.
Переобраний мер Микола Різник переконаний, що має понад ⅔ голосів у раді, і зізнається — був не проти, щоб його команда йшла не лише як самовисуванці, а й від різних партій.
Депутатські комісії селищної ради очолюють самовисуванці та представники партії “За майбутнє”.
Майже половина ради — жінки. Показник не змінився у порівнянні з попереднім скликанням.
Рух ЧЕСНО проаналізував новообраний склад ради для виборців Опішнянської територіальної громади (ТГ).
Опішнянська селищна рада нового скликання зменшилася на чотири депутати, з 26 до 22. Це пов’язано з тим, що у громадах до десяти тисяч виборців парламентарі зменшили кількість мандатів. Як і в попередньому скликанні, самовисуванці із представниками партій розподілилися в раді майже 50 на 50.
Якщо у “Батьківщини” в попередньому скликанні було вісім мандатів, то чотири депутати в цій каденції були переобрані від “За майбутнє”. До слова, нова політична сила взяла доволі суттєве представництво у раді і має сім мандатів.
Два депутати від “Об’єднання “Самопоміч” переобралися від партії “Слуга народу”, два нових обличчя провела партія “Довіра”, якої в попередньому скликанні не було.
З 11 обраних самовисуванців 64% були депутатами попереднього скликання (2018– 2020). У тому числі й секретар селищної ради Юлія Масюк, яка була секретарем ради і минулого скликання.
Голова громади Микола Різник теж переобирався як самовисуванець. Він провів у раду майже всіх представників своєї команди.
“З 18 кандидатів, яких вів, провів у свою команду 17 депутатів. Я не заперечував, коли з моєї команди люди хотіли йти від партії. Але в основному самовисуванці”, — повідомляв Різник Руху ЧЕСНО.
Два представники партії “За майбутнє” очолили депутатські комісії Опішнянської селищної ради. Зокрема, Валентина Троцька очолила постійну комісію з питань охорони здоров’я, освіти, культури, спорту, соціального захисту та молодіжної політики. Олег Кужим очолив постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.
Нагадаємо, що голова партії “За майбутнє” — друг Ігоря Коломойського Ігор Палиця. Крім того, партію офіційно фінансувало підприємство, яке, за даними аналітичної платформи Youcontrol, пов’язане з групою “Приват” Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.
Три інші депутатські комісії очолили самовисуванці.
Представництво жінок залишилося на тому самому рівні
У новому складі Опішнянської селищної ради десятеро депутаток. Це трохи менше половини — 45%, і на 1% менше, ніж у раді попереднього скликання.
У фракції “За майбутнє” більшість — жінки. Серед двох представників партії “Довіра” одна жінка. А от серед самовисуванців більше чоловіків.
Наймолодшому депутату Опішнянської селищної ради Максиму Мальченку 30 років, Ірині Гармаш 33 роки. Середній вік депутата ради — 48 років.
Більшість депутатів мають вищу освіту, троє — професійно-технічну, четверо — загальну середню.
Читайте також: Микола Різник: “Райради будуть нас сприймати як дійних корів і шантажувати через “вторинку”
Поділитись