У Хорошівській селищній раді утворилась неформальна коаліція з п’яти партій (ОНОВЛЕНО)

Фото: У Хорошівській селищній раді утворилась неформальна коаліція з п’яти партій (ОНОВЛЕНО)

До Хорошівської селищної ради у 2020 році обрали 26 депутатів, які представляють аж дев’ять партій. П’ять із них утворили неформальну коаліцію. Це простежується у розподілі посад у раді — секретаря та голів постійних депутатських комісій.

Лише один депутат із попереднього складу селищної ради обраний повторно. 57% депутатського корпусу ради — жінки.

Офіційний сайт ради організований добре — тут розміщені проєкти рішень, рішення ради, виконкому та розпорядження голови громади, є інформація про депутатів місцевої ради.

Хорошівська селищна громада була утворена наприкінці 2016 року на Житомирщині. Тоді вона об’єднала 11 сільських рад та одну селищну, а у 2020 році до громади приєдналися ще дві сільські ради. Загалом у громаді створено 13 старостинських округів, а населення складає трохи більше 16 тис. осіб. (Інформація уточнена)

Головою громади вдруге обрано Володимира Столярчука. У 2016 році він ішов на вибори як самовисуванець, проте у 2020 році його висунула партія “Слуга народу”. Від тієї ж партії обрана і секретар ради Лариса Головач.

До складу селищної ради входить 26 депутатів. Оскільки у громаді понад 10 тис. населення, кандидати у депутати на місцевих виборах у жовтні 2020 року повинні були балотуватись від політичних партій. В результаті виборів до селищної ради Хорошівської громади пройшли представники дев’яти партій. Найбільше своїх представників завела у раду партія “Слуга народу” — п’ять депутатів. По три депутати провели у раду ВО “Батьківщина”, ЄС, “Наш край”, “Пропозиція” та РПЛ. По два депутати — ОПЗЖ, “Сила і честь” та “За майбутнє”. Для порівняння, у попередньому скликанні 12 депутатів були самовисуванцями, сім представляли “Народну партію”, четверо — ВО “Батьківщина”, двоє “Народний Рух України”, і один депутат був обраний від “Громадського контролю”

Із 26 депутатів, що були обрані у жовтні 2020 року, лише один обраний повторно. Це Микола Мудрий. Минулого року він був обраний депутатом від ОПЗЖ, а у 2016 році представляв Народну партію.

Гендерний склад ради

У Хорошівській селищній раді, яку мешканці обрали у 2020 році, більшість депутатів — жінки. З 26 обранців 15 жінок — це 57% від загального складу ради. До фракції партій “РПЛ” та “Пропозиція” входять виключно жінки — по три депутатки. Партію “Сила і честь” представляють дві жінки. У фракціях “Слуги народу” та “Батьківщини” по дві жінки. Від партій “Наш край”, “За майбутнє” та ОПЗЖ до ради пройшло по одній жінці. Немає жінок лише у складі фракції ЄС.

Які партії утворили більшість у раді

У Хорошівській селищній раді 2020 року утворено п’ять постійних депутатських комісій. Бюджетну комісію очолює Любов Євпак із “Сили і честі”. Богдан Данильчук із “Батьківщини” очолив земельну комісію. Комісію з питань промисловості та комунальної власності очолює Олександр Баранівський з ЄС. Комісію з питань соціального захисту — Неля Багінська із “Пропозиції”. А комісію з питань депутатської етики очолив Олександр Корнійчук із партії “Слуга народу”. Традиційно в місцевих радах комісії очолюють депутати, що є представниками більшості в раді. Враховуючи розподіл посад у Хорошівській селищній раді, простежується утворення більшості у складі п’яти партій: “Слуга народу”, ЄС, “Батьківщина”, “Пропозиція” та “Сила і честь”. Загалом всі ці партії мають у раді 16 депутатів.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал “ЧЕСНО”.

Приєднуйтесь до нашої сторінки у Facebook!
 

Читайте також:

У Іршавській міській раді влада сконцентрована у “Команди Андрія Балоги”

У Букачівській селищній раді утворилася монобільшість “Платформи громад”

У П’ядицькій сільраді утворилася неформалізована коаліція голови ТГ 

Острозька міськрада оновилася на 82%, а кількість депутаток зросла до 44%

Кам’янець-Подільська рада: ефективні гендерні квоти і низька внутрішньопартійна конкуренція


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]