ЦВК зареєструвала на Франківщині 15 кандидатів у нардепи. 21 кандидат отримав відмову

Фото: ЦВК зареєструвала на Франківщині 15 кандидатів у нардепи. 21 кандидат отримав відмову

Участь у проміжних виборах на Івано-Франківщині (округ 87) візьмуть 15 кандидатів. Дев’ятьох із них висунули партії, шестеро — самовисуванці. 

Цікаво, що ЦВК відмовила у реєстрації 21 кандидату. Основною причиною відмов стала несплата кандидатської застави у розмірі 60 тис. гривень. 

Лише троє зареєстрованих кандидатів проживають у межах виборчого округу, ще двоє — в Івано-Франківській області. Найбільше кандидатів із Київщини — аж п’ятеро осіб. Із повним переліком кандидатів та їхніми біографіями виборці можуть ознайомитися в електронному бюлетені Руху ЧЕСНО.

28 березня на Івано-Франківщині відбудуться проміжні вибори народного депутата України. Центр округу — Надвірнянська громада. Передумовою виборів стало складення повноважень нардепом Зіновієм Андрійовичем із партії “Слуга народу” в листопаді 2020 року. Андрійович був обраний міським головою Надвірної на останніх місцевих виборах.

Рух ЧЕСНО писав про те, що п’ятеро кандидатів у нардепи уже розпочали передвиборчу кампанію, причому дехто стартував до реєстрації. Це самовисуванець Михайло Ноняк, Олександр Шевченко, висунутий партією “За майбутнє”, Маруся Звіробій-Біленька з ЄС, Руслан Кошулинський зі “Свободи” та Юрій Голіней із “Платформи громад”

Ці п’ятеро кандидатів розпочали свою агітаційну кампанію ще у січні 2021 року — почали розміщувати в окрузі білборди та сітілайти, проводити зустрічі з виборцями, активізували власні сторінки у соціальній мережі Facebook. Реєстрація кандидатів стартувала на початку лютого. Рух ЧЕСНО моніторить процес реєстрації кандидатів та перебіг кампанії в окрузі. 

Хто балотується?
Попри інформацію у місцевих і національних ЗМІ про те, що “Слуга народу” висуватиме на довиборах по цьому округу депутатку Івано-Франківської обласної ради Надію Левконович, у середині лютого партія прийняла рішення на користь стронгмена Василя Вірастюка.

Сам спортсмен родом з Івано-Франківська, але проживає у Києві. Згідно з даними ресурсу YouControl, Вірастюк є підприємцем, співзасновником ТОВ “Старфіт” та кількох громадських організацій — ГО “Звитяга нескорених”, ГО “Професійна ліга стронгменів України”, ГО “Федерація найсильніших атлетів України та перетягування канатів”

Маловідому партію “Розвиток і добробут” представляє досвідчений політик Руслан Зозуля. Він двічі обирався нардепом від ВО “Батьківщина” — у 2006 та 2007 роках. Наразі Руслан Зозуля живе на Одещині, у Білгороді-Дністровському, та є президентом ПАТ “Гемопласт”

Ще одна маловідома партія — “Важливий кожен” — висунула уродженця Львівщини, а нині мешканця Києва Івана Макара. У даних для ЦВК Іван Макар вказав, що працює адвокатом. Макар обирався як самовисуванець від Львівщини ще до Верховної Ради УРСР XII скликання, яка згодом стала Верховною Радою України I скликання.  Після свого історичного досвіду, ця спроба знову потрапити до ВРУ для нього вже не перша — у 2012 році він ішов самовисуванцем по 221-му виборчому округу (м. Київ), а у 2019 році, також як самовисуванець, балотувався у 149-му окрузі на Полтавщині. На жодних із цих виборів він так і не перемагав. У 2012 році Макар набрав по округу 0,91% голосів, а у 2019 році — 0,26%. 

“КМКС” Партія угорців України” висунула кандидатом Йосипа Резеша. У даних для ЦВК він вказав, що працює радником голови ГО “Товариство угорської культури Закарпаття”. На місцевих виборах 2020 року Резеш балотувався до Закарпатської обласної та Ужгородської міської ради від тієї ж Партії угорців України, проте у жодну із рад не пройшов. 

Від “Нової демократії” балотується мешканець міста Новоукраїнки Кіровоградської області Юрій Юрченко. Кандидат вказав, що працює керуючим в адвокатському бюро “Юрченко Юрій та партнери”, фірма зареєстрована у Києві. 

Серед шести самовисуванців, зареєстрованих кандидатами, двоє Олександрів Шевченків, обидва проживають на Київщині. Рух ЧЕСНО писав про те, що це потенційні технічні кандидати — “клони”, що зареєстровані для перешкоджання у балотуванні екснардепу Олександру Шевченку, висунутому партією “За майбутнє”

Самовисуванцем іде мешканець Тернополя Руслан Дереворіз. Проте він вказав, що є членом партії “Патріот”. Саме від цієї партії Дереворіз балотувався до Тернопільської міської ради у 2020 році, щоправда, перемоги не здобув. Кандидат займається підприємницькою діяльністю у сфері клінінгу.

Мешканка Івано-Франківська Марія Жолоб балотуватиметься в окрузі шляхом самовисування. Про кандидатку відомо мало — донедавна вона була ФОПом та надавала послуги у сфері салонів краси. Наразі працює менеджером у ТОВ “Тотіс Фармагруп”

Сергій Сивачук, попри те, що є членом партії “Національний корпус”, на вибори іде самовисуванцем. На попередніх парламентських виборах Сивачук був 130-м номером у списку партії “Свобода”. Він працює керівником аматорського драматичного колективу “Думка” в Івано-Франківському народному домі, а також є очільником Івано-Франківської обласної громадської організації “Патріот України”, Івано-Франківської обласної партійної організації “Національного корпусу” та співзасновником ГО “ТСЗСУтаВМФ “Цивільний Корпус “АЗОВ”

Кому відмовили у реєстрації

21 потенційному кандидату ЦВК відмовила у реєстрації з тих чи інших причин. 

Рух ЧЕСНО уже писав про відмову у реєстрації двом потенційним кандидаткам — Любові Богаченко від партії “Жінки України” та Ірині Бобровицькій з “Організації Українських Націоналістів”. Причини однакові — не внесена сума застави у 60 тис. гривень. 

Низці кандидатів у нардепи ЦВК відмовила у реєстрації через несплату обов’язкової застави у розмірі 60 тис. гривень. Частина партій і кандидатів або не сплатила нічого, або сплатила значно меншу суму. Серед потенційних кандидатів таку відмову отримали Вікторія Колосовська від партії “Браво”, Руслан Токар від “Справедливої країни”, Тарас Нечипорук від партії “Олімп”, Антон Івко від Партії економічного відродження України, Тарас Власійчук від партії “Християнсько-Демократичний союз”

Даниїлу Малому, що хотів брати участь у виборах як самовисуванець, ЦВК відмовила у реєстрації через те, що кошти на його заставу були внесені не ним особисто, а третьою особою. Цікаво, що третьою особою, яка внесла кошти, є Антон Івко, який теж подавав документи до ЦВК — його висувала Партія економічного відродження України. Щоправда, Івка не зареєстрували власне через відсутність належної суми застави.

1 березня ЦВК оприлюднила ще два протоколи, в яких
відмовила у реєстрації наступним кандидатам: Володимиру Новицькому, висунутому від партії “Шанс”, Володимиру Березовському від партії “Столиця”, Сергію Волянюку від партії “Зірка”, Артему Кірсанову від партії “Оберіг”, Володимиру Козорізу від партії “Ідея”, Владиславу Куп’янському від партії “Центр”, Миколі Сінчуку від Консервативної партії України, Андрію Усову від “Соціальної партії” та Олександру Ткаченку від партії “Український трудовий блок”.

У
другому протоколі, що був оприлюднений 1 березня, ЦВК відмовила у реєстрації ще чотирьом кандидатам: Миколі Мині з партії “Побратими України”, Івану Нечипоруку з “Партії ветеранів Афганістану”, Олександру Соколовському зі Щасливої партії та Леоніду Тімошкову, висунутому Народно-демократичною партією патріотів України.

Серед основних причин відмови у реєстрації цих кандидатів ЦВК вказала несплату суми застави у 60 тис. гривень та ненадання декларацій або їх відсутність на сайті НАЗК.

Олександру Дорошенку, якого висувала партія
“Майбутнє країни”, ЦВК відмовила у реєстрації через те, що потенційний кандидат не надав документів, які б підтверджували факт його постійного проживання на території України протягом останніх п’яти років. 

 

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал “ЧЕСНО”

Приєднуйтесь до нашої сторінки у Facebook!

 

Читайте також:

Вибори нардепа на Франківщині — хто вже працює у 87-му окрузі

Клони Шевченка на Франківщині
Дочасна агітація та церква як агітмайданчик

У Івано-Франківській області партії офіційно витратили на вибори 14 мільйонів гривень

Проміжні фінзвіти: скільки витратили на вибори політики у Франківську

На рекламу мера Франківська з бюджету витратили 38 млн грн


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]