У вівторок, 2 березня, у сесійній залі Верховної Ради почне працювати сенсорна кнопка для голосування нардепів. Про це заявив під час погоджувальної ради в понеділок, 1 березня, голова ВРУ Дмитро Разумков.
Спікер парламенту запропонував представникам фракцій та головам комітетів ВРУ зібратись перед відкриттям пленарного дня в сесійній залі, щоб всі змогли протестувати роботу нової системи і о 10:00 парламент розпочав роботу з новим механізмом.
“Потрібно продемонструвати систему, яка не буде дозволяти застосовувати кнопкодавство в стінах Верховної Ради України. Єдине прохання: якщо вона буде працювати, то немає сенсу прив'язувати картки до місця. Це знімає питання прив'язки картки до місця, тому що вона унеможливлює одночасне натискання більш ніж з одного робочого місця [кнопки] голосування “за”, “проти”, “утримався”, - наголосив Разумков.
Читайте також: Підбірка ТОП-10 фактів кнопкодавства у Верховній Раді 8-го й 9-го скликань
Очевидно, мова йде про включення сенсорної кнопки в системі “Рада-3”, яка була встановлена ще у 2008 році за спікерства Арсенія Яценюка, однак її так і не запустили в роботу. Проте питання оновлення системи голосування залишається актуальним для парламенту.
“Я сподіваюсь, що всі цим задоволені, бо це знімає будь-які аспекти і дискусії щодо кнопкодавства. Але, ще раз повторюю, це не знімає з порядку денного питання модернізації системи голосування, тому що, на жаль, вона працює, якщо не помиляюсь, із 2008 року і своє напрацювання вона вже відробила. Потрібно буде впроваджувати нові, більш сучасні системи голосування”, - розповів Разумков.
Нагадаємо, рік тому Рух ЧЕСНО запросив нардепів ВРУ 9 скликання до Київської міської ради, щоб продемонструвати, як працює сенсорна кнопка для голосування, яка в столичній раді працює ще з 2015 року. Тоді на тестування прийшли депутати від “Голосу”, “ЄС” та ОПЗЖ.
Через рік, у середу 24 лютого, спікер ВРУ Дмитро Разумков особисто відвідав Київраду, де міський голова Києва Віталій Кличко продемонстрував можливості роботи системи “Рада-4”.
Фото зі сторінки Дмитра Разумкова у Facebook
Зазначимо, ось уже понад рік як в Україні для народних депутатів діє кримінальна відповідальність за неособисте голосування у Верховній Раді. Кнопкодаву загрожує штраф на кількадесят тисяч гривень і позбавлення депутатського мандата.
І нещодавно виповнився рівно рік, як Офіс генерального прокурора розпочав перше кримінальне провадження за фактом кнопкодавства: “піонером” став нардеп Владіслав Поляк. Але до суду справа досі не потрапила. Ба більше, про підозру Поляку повідомили лише через рік після початку розслідування. Перспективи судового розгляду провадження наразі є туманними. Але факт залишається фактом: протягом цього року кнопкодав залишався з мандатом народного депутата.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал “ЧЕСНО”
Приєднуйтесь до нашої сторінки у Facebook
Читайте також:
Кнопкодавство за Шкарлета: навіщо шукають відеодокази
Перша кримінальна справа за кнопкодавство: як рік розслідування увінчався лише підозрою
Кнопкодавство за Шкарлета. Комітет подумає над змінами до Регламенту
Кнопкодавство Іванчука. Офіс Генпрокурора з другої спроби відкрив криміналье провадження
Дотисли: кнопкодав отримав першу в історії підозру
Поділитись