У Глибоцькій громаді монобільшість утворили 13 депутатів і голова від партії Чернівеччини “Єдина альтернатива”. До неї належать і секретар ради та очільники двох із трьох комісій.
Партію наразі очолює колишній представник “Народного контролю” Олександр Мороз. Він балотувався у мери Чернівців, але не пройшов. Загалом з “Єдиної альтернативи” обрано 79 депутатів по всій Україні. І кожен шостий — депутат Глибоцької ОТГ.
Головою громади переобрали Григорія Ванзуряка, який набрав понад 50% голосів, а секретарем обрали Олену Бадюк, яка у минулій каденції також працювала на посаді секретаря.
Із трьох комісій стратегічну бюджетну віддали “Європейській солідарності”. Її очолив Юрій Колотило.
Двоє депутатів із монобільшості забрали собі дві інші комісії: Анатолій Тімофті — комісію з питань архітектури та земельних відносин, а Дарія Крайська — комісію з питань депутатської етики і регламенту, хоча, як правило, у радах головування у цій комісії віддають опозиції.
Рада оновилася на 77%, що ж до представництва жінок, то завдяки гендерній квоті їхня кількість зросла майже на 10%.
Рух ЧЕСНО проаналізував новообраний склад ради для виборців Глибоцької ОТГ, яка налічує 26 депутатів. Вони обиралися за партійною системою, бо у громаді майже 20 тис. виборців.
Якщо у минулій каденції в раді були лише самовисуванці, то наразі до неї зайшло чотири партії: “Єдина альтернатива”, “Слуга народу”, “Європейська солідарність” і “Батьківщина”.
Всього ж висували своїх кандидатів 12 партій, серед яких “Голос”, якому не вистачило 12 голосів, щоб подолати прохідний бар’єр, “Пропозиція”, УДАР, “За майбутнє”, “Перемога Пальчевського” та ін.
Від “Слуги народу” до ради зайшло семеро депутатів, від “Європейської солідарності” та ВО “Батьківщина” — по три депутати, тобто разом 13 депутатів на противагу 13 від “Єдиної альтернативи”. Відповідно, голос голови став вирішальним для монокоаліції.
Шестеро осіб, що зараз представляють “Єдину альтернативу”, були депутатами попереднього скликання. Таким чином, переобрали 23% депутатів.
Голова громади був обраний депутатом Глибоцької районної ради від партії “Громадський рух “Народний контроль”, а депутатка Світлана Лупуляк — від партії “Батьківщина”. Петро Микитюк був головою Димківської сільської ради, що увійшла до складу Глибоцької ОТГ.
У складі новообраної Глибоцької селищної ради найбільше освітян — дев’ять осіб. Ще троє — чиновники. Зокрема, депутатка Ольга Зеленко (№ 1 у списку “Батьківщини”) працює начальницею фінансового відділу Глибоцької РДА, Юрій Чубрей (“Європейська солідарність”) — начальник відділу освіти, молоді та спорту Глибоцької селищної ради, Анатолій Тімофті (“Єдина альтернатива”) — начальник юридичного відділу селищної ради.
Лише одна депутатка має середню професійно-технічну освіту. В усіх інших освіта вища.
Найбільше голосів на виборах взяли троє директорів шкіл, які були обрані до селищної ради вдруге:
Найменше голосів набрала депутатка Анжела Гулько (“Слуга народу”). Заступницю директора Глибоцького ліцею підтримало 13 осіб. Їй вдалося стати депутаткою через друге місце у загальнопартійному списку.
Гендерна квота допомогла збільшити кількість жінок у Глибоцькій селищній раді удвічі.
У чинному скликанні обрано дев’ять депутаток, тобто 34% від загального складу. Тоді як у минулому скликанні було лише п’ять депутаток, тобто 19%.
“Батьківщина” і “Слуга народу” завели до ради найбільше депутаток. Зокрема, у “Батьківщині” двоє із трьох депутатів — жінки, а у “слуг” — троє з семи.
“Європейська солідарність” та “Єдина альтернатива” у своїх фракціях мають 33% і 30% представленості жінок відповідно.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал “ЧЕСНО”
Приєднуйтесь до нашої сторінки у Facebook
Читати також:
У Букачівській селищній раді утворилася монобільшість “Платформи громад”
Острозька міськрада оновилася на 82%, а кількість депутаток зросла до 44%
Слов’янськ: місто без бюджету, політична криза та депутати у базі “Миротворця”
Поділитись