У Щербанівській сільській громаді Полтавської області всі депутати наразі обрані від партій. Для порівняння — у попередньому скликанні 65% депутатів були самовисуванцями. З огляду на те, що у громаді понад 13 тисяч виборців, тут вибори відбувалися за партійною системою.
Майже половина складу ради переобрана. Представництво жінок залишилося на тому ж рівні — до 40%.
Судячи із призначень секретаря ради та очільників постійних депутатських комісій, у раді утворена неформальна коаліція із чотирьох партій — “За майбутнє”, “Слуга народу”, “Рідне місто” і ППЛ. Загалом до сільської ради пройшло сім партій.
Офіційний сайт Щербанівської сільської ради містить проєкти рішень та рішення ради.
Щербанівська сільська громада була утворена наприкінці 2017 року. До її складу тоді увійшло 26 депутатів. Відповідно до змін виборчого законодавства, прийнятих у 2020 році, на місцеві вибори у цій громаді кандидати повинні висуватись від партій, адже населення громади складає понад 13 тис. осіб. Тобто можливість іти на вибори самовисуванцями тут зникла. Кількість депутатів, обраних на місцевих виборах 2020 року, не змінилась — їх залишилось 26.
Сільським головою Щербанівської громади вдруге обраний Ігор Процик. Щоправда, у 2017 році він ішов на вибори як самовисуванець, а вже у 2020 році балотувався від партії “За майбутнє”. У 2015 році Ігоря Процика було обрано головою Щербанівської сільської ради — на вибори він ішов самовисуванцем. Секретарем ради обрано Людмилу Харченко. Вона представляє партію “Слуга народу”.
Власне партія “За майбутнє” отримала п’ять мандатів у Щербанівській сільській раді за результатами останніх місцевих виборів. Також п’ять мандатів отримала партія “Слуга народу”. Місцева партія “Довіра” та партія “Рідне місто” завели у сільську раду по чотири депутати. “Батьківщина” та ЄС мають у цьому скликанні по три депутати, а Партія простих людей Сергія Капліна (ППЛ) — двох.
12 депутатів ради із 26 обрані повторно. Семеро з них у 2017 році йшли на вибори як самовисуванці. Ще четверо депутатів були обрані у 2017 році від партій, проте вже у 2020 році свою партійну приналежність змінили. І лише В’ячеслав Макаренко у двох скликаннях поспіль презентує партію “Рідне місто”.
Таким чином, найбільше обраних повторно депутатів у партії “За майбутнє” — четверо. Усі вони у 2017 році балотувались як самовисуванці — це Тетяна Веркалець, Лідія Таровик, Михайло Чемшит та Валентин Грабко.
У партії “Слуга народу” троє переобраних повторно депутатів — Людмила Харченко і Тарас Шмиголь у 2017 році пройшли до ради як самовисуванці, а Оксана Гурцева — від партії “Самопоміч”. Віктор Зайцев та Оксана Красовська пройшли до ради нового скликання від ППЛ, а у попередньому скликанні обидвоє представляли “Батьківщину”. Олександр Роман у попереднє скликання ради пройшов як самовисуванець, а вже у новому представляє партію “Рідне місто”. Анатолій Вертелецький змінив Соціал-демократичну партію, від якої обирався у минулому скликанні, на партію “Довіра”.
Гендерний баланс у новообраній Щербанівській сільській раді у порівнянні з попереднім скликанням не змінився. У 2020 році до ради пройшло десятеро жінок-депутаток, стільки ж депутаток було обрано і у 2017 році.
Найбільше жінок у партії “Слуга народу” — із п’яти депутатів три жінки. У фракціях партій “За майбутнє” та “Рідне місто” по дві жінки. Від “Довіри”, ЄС та ППЛ до ради пройшло по одній жінці, а від “Батьківщини” — жодної. Загалом представництво жінок у раді складає 38%.
У Щербанівській сільській раді представлені депутати від семи партій, проте представники чотирьох партій очолюють постійні депутатські комісії. Бюджетну комісію очолює Віталій Жученко з партії “Слуга народу”, земельну комісію — Віктор Зайцев із ППЛ. Комісію з питань ЖКГ очолив представник партії “Рідне місто” Олександр Роман. Представники партії “За майбутнє” очолили дві комісії: Лідія Таровик — освітню а Тетяна Веркалець — комісію з питань депутатської діяльності.
Ймовірно, партії “ЄС”, “Батьківщина” та “Довіра” не входять до складу коаліційної більшості у раді. Відзначимо, що на сайті ради немає рішень про створення фракцій. Тому, судячи з розподілу важливих посад у раді, можна зробити висновок, що коаліція скоріше носить неформалізований характер, і входить до неї чотири партії: “За майбутнє”, яка представлена у раді головою громади та головами двох комісій, “Слуга народу”, що має у раді свого секретаря та голову бюджетної комісії, а також “Рідне місто” та ППЛ, представники яких очолили по одній комісії.
Десятеро депутатів сільської ради у 2020 році вперше обрані до органів представницької влади — по два “новачки” від п’яти партій. У “Батьківщини” це Сергій Шандиба та Олексій Кононенко, у “Довіри” — Олександр Безлюдний та Володимир Пасічко, у ЄС — Марина Примак і Віталій Голюк, у партії “Рідне місто” — Анна Різник та Марина Запорожець, а у “Слуги народу” — Вікторія Литвиненко та Віталій Жученко.
22 депутати новообраної ради мають вищу освіту. Десять депутатів займаються підприємницькою діяльністю. Чотири депутати вказали, що на момент балотування безробітні — це Олександр Безлюдний з партії “Довіра”, Віталій Голюк з ЄС, Вікторія Литвиненко зі “Слуги народу” та Олександр Титаренко з партії “За майбутнє”.
Четверо депутатів працюють в апараті Щербанівської сільської ради або у комунальних закладах, які їй підпорядковані. Людмила Харченко зі “Слуги народу” вдруге поспіль обрана секретарем ради. В’ячеслав Макаренко з партії “Рідне місто” очолює управління ЖКГ у сільській раді, а його колега по партії Олександр Роман працює у цьому управлінні спеціалістом. Лідія Таровик керує будинком культури в селі Нижні Млини.
Деякі депутати ради мають досить цікаву історію балотування. Світлана Рахно, що зараз представляє у сільській раді партію “Довіра”, у 2015 році намагалася пройти до Полтавської районної ради від партії “Рідне місто”, а у 2010 році була обрана до цієї ж ради від Партії регіонів. Олександр Титаренко, що зараз представляє у раді “За майбутнє”, у 2010 році обирався до Щербанівської сільської ради від Комуністичної партії України. А В’ячеслав Макаренко, що представляє зараз у раді партію “Рідне місто” та очолює її полтавську районну організацію, восени 2014 року балотувався до ВРУ від “Опозиційного блоку”.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал “ЧЕСНО”
Приєднуйтесь до нашої сторінки у Facebook!
Читати також:
У Букачівській селищній раді утворилася монобільшість “Платформи громад”
У П’ядицькій сільраді утворилася неформалізована коаліція голови ТГ
Острозька міськрада оновилася на 82%, а кількість депутаток зросла до 44%
Кам’янець-Подільська рада: ефективні гендерні квоти і низька внутрішньопартійна конкуренція
Поділитись