Майже 80% складу селищної ради — представники партій. Це навіть попри те, що громада має до десяти тисяч населення, що дає можливість балотуватись у селищну раду шляхом самовисування.
Монобільшість у раді має партія “Платформа громад” — 16 депутатів. Голова громади і секретар — також представники цієї партії.
Майже всі комісії ради очолюють депутати “Платформи громад”. Лише комісію з питань депутатської етики традиційно віддали опозиції.
Лише чотирьом депутатам попереднього скликання мешканці громади довірили представляти їхні інтереси повторно. Один із переобраних депутатів Михайло Куйбіда був засуджений за отримання хабара та виготовлення підробних документів. Наразі він представляє партію “Батьківщина”. Примітно, що з 2006 по 2010 рік він був головою Букачівки.
32% складу ради — жінки. Їх кількість у новому складі ради збільшилась на 3% у порівнянні з попереднім скликанням ради.
На офіційному сайті громади відсутні рішення ради нового скликання.
Рух ЧЕСНО проаналізував новообраний склад ради для виборців Букачівської ТГ.
Букачівська громада утворилась наприкінці 2018 року та об’єднала чотири населених пункти. У 2018 році до селищної ради цієї громади було обрано 14 депутатів. А уже на місцевих виборах 2020 року до складу селищної ради було обрано 22 депутати. Збільшення кількості депутатів пов’язано із доєднанням до Букачівської громади Колоколинської, Луковець-Вишнівської та Чагрівської сільських рад. Загалом населення громади склало понад 5,5 тис. мешканців. До селищної ради входить чотири старостинські округи.
У депутатському корпусі, що був скликаний 2020 року, домінують депутати від партії “Платформа громад” — 16 із 22. П’ятеро депутатів обрались до ради шляхом самовисування. Один депутат ради представляє ВО “Батьківщина”. Попри те, що громада має менше 10 тис. населення і депутати могли йти на вибори самовисуванцями, більшість із них балотувались саме за партійними списками. 77% депутатів, обраних у жовтні 2020 року, пройшли до ради за партійними списками.
У попередньому скликанні ради партійних депутатів було 71%. “Батьківщина” втратила свої позиції — у 2018 році вона завела до Букачівської ради п’ять депутатів, у 2020-му — лише одного. ЄС, яка мала чотирьох депутатів, та партія “УКРОП”, що була представлена одним депутатом, у 2020 році не завели жодного обранця. Натомість самовисуванців у раді побільшало: у попередньому скликанні їх було четверо, а у новому — вже п’ятеро.
Лише четверо депутатів Букачівської селищної ради попереднього скликання (2018–2020) переобрались повторно до нового складу ради. Роман Казимирчук пройшов до ради від партії “Платформа громад” (у 2018 році він балотувався від ЄС). Юрій Цап, який у попередньому скликанні також обирався від ЄС, на місцеві вибори у жовтні 2020 року ішов як самовисуванець. Михайло Куйбіда на вибори 2018 року ішов як самовисуванець, а вже на виборах 2020 року представляв ВО “Батьківщина”. А Ірина Лучак другі вибори поспіль виграє як самовисуванка.
Що стосується депутатського корпусу, то 82% — це новообрані політики. Лише четверо депутатів селищної ради попереднього скликання були обрані повторно. А близько 40% складу ради обрані у представницькі органи вперше.
Представництво жінок зросло на 3%
У новому складі Букачівської селищної ради досить незначне представництво жінок — із 22 депутатів їх лише 7. Це 32% від загальної кількості депутатів. Проте їх більше у порівнянні з попереднім скликанням — з 2018 по 2020 рік у селищній раді було лише чотири депутатки, або 29% від складу ради.
У фракції “Платформи громад” п’ятеро депутаток. Ще дві депутатки пройшли до ради шляхом самовисування.
Головою громади обрана Олександра Вітер-Любевич. Вона представляє партію “Платформа громад”, а до обрання обіймала посаду в. о. старости Чагрова.
Партія “Платформа громад” у раді має монобільшість — 16 депутатів. Ключові посади у селищній раді зайняли депутати саме цієї політсили. Секретарем ради у 2020 році обрали Олега Любінця. Із чотирьох депутатських комісій, що створені у раді, три очолюють представники “Платформи громад”. Ігор Марундяк є головою земельної комісії, Василь Бойчук — бюджетної, а Надія Курілець очолює комісію з питань комунальної власності та ЖКГ. Самовисуванка Анна Туркалевич очолила комісію з питань депутатської етики та гуманітарних питань.
У депутатському складі Букачівської селищної ради лише три депутати мають до 35 років та вважаються, згідно з українським законодавством, представниками молоді — це самовисуванка Анна Туркалевич, їй всього 21 рік, Василь Бойчук та Роман Казимирчук із “Платформи громад” — їм по 33 та 32 роки відповідно.
Дев’ять депутатів ради мають вищу освіту. У решти середня спеціальна або середня загальна освіта.
Чотири депутати ради вказали у біографічних довідках для ТВК, що тимчасово не працюють: це Михайло Куйбіда з “Батьківщини”, Ігор Марундяк та Роман Казимирчук із “Платформи громад” та самовисуванець Михайло Бойчук.
Михайло Куйбіда, що зараз обраний депутатом селищної ради від ВО “Батьківщина”, з 2006 по 2010 рік був селищним головою Букачівців. У 2013 році Рогатинський районний суд визнав його винним у кримінальному правопорушенні. У лютому 2008 року Михайло Куйбіда, будучи селищним головою, видав п’ять рішень сесії, що передбачали погодження виготовлення актів та матеріалів місця розташування об’єкта на земельні ділянки. За це він отримав хабар у розмірі 60 тис. гривень (13 тис. доларів США за тодішнім курсом). Як з’ясувалось у ході слідства, селищна рада таких рішень не приймала. Тоді Рогатинський районний суд виніс рішення про позбавлення Михайла Куйбіди волі строком на п’ять років. Вже у грудні 2013 року Апеляційний суд Івано-Франківської області виніс ухвалу про позбавлення Куйбіди кримінальної відповідальності та заміну терміну покарання з п’яти років позбавлення волі на два роки умовно.
У 2018 році Михайло Куйбіда був обраний депутатом Букачівської селищної ради як самовисуванець, у 2020 році переобрався до цієї ж ради від ВО “Батьківщина”.
Читати також:
Вибори нардепа на Франківщині — хто вже працює у 87-му окрузі
У Івано-Франківській області партії офіційно витратили на вибори 14 мільйонів гривень
Як змінився склад Івано-Франківської міської ради у новому скликанні
Проміжні фінзвіти: скільки витратили на вибори політики у Франківську
На рекламу мера Франківська з бюджету витратили 38 млн грн
Поділитись