Острозька міськрада оновилася на 82%, а кількість депутаток зросла до 44%

Фото: Острозька міськрада оновилася на 82%, а кількість депутаток зросла до 44%

У міськраді утворили коаліцію шість із дев’яти представлених у ній політичних сил. До складу коаліції потрапила промерська фракція “Пропозиція”, а також “Голос”, “За майбутнє”, “Громадський контроль”, “Батьківщина” та “Свобода”.

“Європейська солідарність”, яка на виборах показала найвищий результат, опинилася в опозиції. Жоден із п’яти депутатів не очолив хоча б одну із профільних комісій.

Міський голова Юрій Ягодка (“Пропозиція”) переміг свого найближчого конкурента — представника “Європейської солідарності” — з відривом лише у 70 голосів. Секретарем ради став представник “Громадського контролю” і наймолодший депутат ради, 28-річний Тарас Хмарук.

Посади очільників депутатських комісій у міській раді розподілялись не за представницьким принципом. “Європейська солідарність”, яка набрала найбільше голосів, але не увійшла до складу коаліції, не отримала жодного “крісла” голови. Натомість дві з шести посад голів отримали представники мерської партії “Пропозиція”.

Рух ЧЕСНО проаналізував склад нового скликання Острозької міськради.

Кількість депутатів у новій раді зросла з 26 до 34. Відразу дев’ять партій змогли подолати прохідний бар’єр і потрапити у раду. Єдина партія, що брала участь у виборах у раду, але не пройшла, — Радикальна партія Олега Ляшка.

Для порівняння, на минулих виборах в Острозьку міськраду брали участь дев’ять партій. Тоді лише шість із них потрапили у раду. Отже, представництво виборців у раді суттєво зросло.

Лише шість депутатів минулого скликання змогли переобратись у міськраду-2020. Таким чином, переобрали 18% депутатів попереднього скликання. Відсоток оновлення в Острозькій міськраді дуже високий порівняно з іншими радами.

Чотири депутати, яким вдалося переобратися, — це колишні представники “Блоку Петра Порошенка “Солідарність”, які наразі балотувалися від “Громадського контролю”. “Свободівець” Володимир Зеленчук є єдиним депутатом, який зміг переобратись у раду, не змінюючи партію. Натомість партії “Батьківщина” та “ЄС” переобралися у міську раду, але не провели жодного депутата попереднього скликання.

Близько третини новообраних депутатів (12) мають досвід балотування у місцеві ради на посаду сільського голови або навіть досвід балотування у Верховну Раду.

Найбільше голосів на виборах взяли:

  • Дмитро Данилюк (“За майбутнє”) — 204 голоси, що відповідало 50% квоти. Начальник караулу пожежної частини у смт Гоща.

  • Олег Ярошик (“За майбутнє”) — 197 голосів (48,28% квоти). Працює як ФОП (будівництво).

  • Тарас Хмарук (“Громадський контроль”) — 194 голоси (47,54% квоти). 

Найменше голосів набрала найстарша депутатка ради, 66-річна Катерина Гарасевич. За заступницю директора місцевої психіатричної лікарні проголосувало всього шестеро виборців. Вона потрапила до ради лише завдяки прохідному місцю у загальнопартійному списку.

Читати також: Найменш впливові депутати. Ті, хто отримав до 10 голосів

Середній вік новообраних депутатів — 47 років.

Гендерна квота допомогла суттєво підвищити рівень жіночого представництва в Острозькій міській раді. У чинному скликанні обрано 15 жінок (всього депутатів 34), що навіть трохи вище за рівень гендерної квоти на виборах (40%). Для порівняння, у минулому складі з 26 депутатів було лише дві жінки.

Партії “ЄС”, “Батьківщина”, “Сила і честь” завели до міської ради більше жінок, ніж чоловіків. Лише “Громадський контроль” представлений у раді тільки чоловіками.

Загалом партії показували не дуже високий рівень довіри до жіночого лідерства під час формування списків. Близько третини очільників окружних списків прохідних партій були жінками. Загальні списки лише двох прохідних партій (“Батьківщина” та “Свобода”) очолювали жінки.

Разом з тим, серед десятьох кандидатів, котрі змогли набрати найбільше голосів виборців, п’ятеро були жінками. Лише двоє з них очолювали окружні списки своїх партій. Тому можна говорити про певну недооцінку потенціалу кандидаток партіями у цій громаді.

Найбільше представлені в Острозькій міській раді чиновники. 12 із 34 депутатів — чиновники місцевого рівня. Також у раді опинились дев’ятеро підприємців, по троє освітян, медиків та працівників комунальних підприємств.

Більшість депутатів нового скликання ради безпартійні. Лише семеро з них є членами партій, від яких вони балотувались — троє членів партії “Батьківщина”, по два представники “Свободи” та “ЄС”.

Семеро переможців виборів із шести партій відмовились від мандатів. Двоє з них, Андрій Сорока з ЄС і Віталій Ундір із партії “Сила і честь”, потрапили до складу Рівненської обласної ради. Також мандат склав новообраний мер Юрія Ягодка.

Читати також: “У нас майданчик для інвестицій, і треба з цим працювати”інтерв’ю з мером Острога

Професійне представництво депутатів загалом співпадає з показниками інших місцевих рад. Рух ЧЕСНО встановив, що найуспішніші кандидати на виборах в обласні ради — чиновники і підприємці.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]