Фракція “Єдність” веде боротьбу за входження до бюджетної комісії. А її голова Олександр Омельченко не може потрапити до регламентної комісії.
Щодо “Європейської солідарності”, яка разом із “Єдністю” не підтримала розподіл комісій і не голосувала за бюджет міста, то вони вимагають посилити свої позиції в комісії з питань охорони здоров’я. Окрім Марини Порошенко, яка очолює профільну комісію, партія хоче мати ще й першого заступника у цій же комісії.
У бюджетній комісії наразі УДАР має більшість із перевагою в один голос, і переформатування на користь “Єдності” забере у партії Віталія Кличка цю перевагу.
22 січня на засіданні регламентної комісії, яку очолює представник ЄС Леонід Ємець, розглядали пропозиції фракцій та київського міського голови щодо зміни складу комісій Київради. Рух ЧЕСНО стежив за тим, як тривало засідання у депутатів, які зрештою створили робочу групу.
Комісії Київради — це інструмент роботи депутата, саме там міські обранці напрацьовують більшість проєктів рішень. Проєкти рішень, які отримали позитивний висновок комісій, потім виносять на голосування всього депутатського корпусу до сесійної зали.
Тобто той, хто має більшість у комісії, може впливати на те, які питання будуть у порядку денному сесії, а які туди просто не потраплять.
Бюджетна комісія
У кожній міській раді бої між депутатами точаться за дві комісії — бюджетну і земельну. Саме тут депутати розподіляють найцінніший ресурс громади: наші податки і землю. Київрада не стала винятком, і тут бюджетна комісія найбільша — до її складу увійшли 23 депутати. Для порівняння, у комісії з питань культурної спадщини лише три члени, і мер Києва вже навіть зробив подання на її ліквідацію.
У бюджетній комісії 12 “ударівців”. Відповідно, лише від них залежить, чи буде позитивний висновок комісії.
Голова фракції “Єдності” Олександр Омельченко вимагає, щоб члени його фракції Віталій Павлик та Юрій Сулига були включені до бюджетної комісії.
За кілька днів до засідання регламентної комісії на сайті Київради оприлюднили проєкти рішень та заяви цих депутатів, які просять врахувати їхні побажання.
Якщо до бюджетної комісії додати ще двох депутатів, УДАР втратить контроль над прийняттям рішень. Зауважимо, що під час формування комісій для того, щоб партія не втратила більшість у комісії, вже робили переформатування проєкту рішення.
Комісія з питань охорони здоров’я
Наразі ця комісія третя за розмірами і налічує 12 депутатів. Більшості тут не має жодна фракція. Очолює комісію Марина Порошенко (ЄС). У неї є три заступники — це представники “Голосу”, “Єдності” та “Батьківщини”.
На засіданні регламентної комісії депутат від ЄС Володимир Прокопів наголосив, що у його партії є побажання, аби першим заступником зробили Ірину Никорак (ЄС), яка входить до комісії з питань підприємництва.
Позиції перших заступників та просто заступників у Київраді стали предметом переговорів під час формування комісій. Цих перших заступників і просто заступників у комісії може бути стільки, що їхня функція — заміщати голову комісії на час його/її відсутності — нівелюється. Таким чином, це просто статус для годиться, який хочуть мати депутати.
Якщо Никорак стане членом комісії з питань охорони здоров’я, то у ЄС буде п’ять депутатів з 13. За підтримки “Єдності”, яка має двох депутатів, ці дві політичні сили можуть мати більшість і контролювати комісію.
Після голосування за секретаря Київради, якого всі фракції підтримали майже одноголосно, єдність у Київраді похитнулася, і це сталося саме через відсутність домовленостей під час формування комісій, коли не врахували позиції “Єдності” та ЄС.
З того часу ці дві фракції голосують опозиційно за бюджетні та кадрові рішення.
Що пропонує “Єдності” Кличко?
Окрім двох “єднівців”, які висловили бажання займатися бюджетними питаннями, на регламентній комісії заслухали подання Віталія Кличка. Він запропонував включити до комісії ЖКГ першою заступницею депутатку від “Єдності” Олесю Самолудченко, Наталю Берікашвілі призначити першою заступницею комісії з охорони здоров’я, а члену комісії з питань культури Юрію Сулизі віддати посаду заступника.
Наразі невідомо, чи ці депутати претендують на зміну комісій або зміну статусу в наявній комісії. Принаймні їхніх заяв на сайті немає.
Що стосується комісії з питань культури, яка складається з чотирьох депутатів, то тут наразі заступником голови є Самолудченко. Якщо вона перейде до комісії з питань ЖКГ, культурою опікуватимуться лише три депутати. І Сулизі, який хоче піти в бюджетну комісію, Кличко пропонує просто статус заступника в комісії з питань культури.
Комісія з питань культури і в попередньому, і в цьому скликанні Київради не користувалася попитом у депутатів.
Перехід Самолудченко до комісії ЖКГ у статусі заступниці голови комісії, по суті, не сильно вплине на ситуацію з контролем голосів. У ЄС та у “Єдності” буде по два депутати з восьми, що дає рівно 50%. Відповідно, для прийняття рішення треба ще залучити хоча б один голос.
Створення робочої групи
На засіданні регламентної комісії до спільного рішення депутати Київради прийти не змогли.
Володимир Прокопів вніс пропозицію обговорити порушені питання головами усіх фракцій.
“Щоб ми не витрачали зараз час на дискусії з цього приводу, пропоную створити робочу групу та включити до неї керівників усіх фракцій, голову регламентної комісії та секретаря Київради і напрацювати один проєкт рішення, який підтримають 120 депутатів у залі. В принципі новий, який буде включати і пропозиції міського голови, і пропозиції голів фракцій. Це було би дуже показово, якби рада прийняла таке рішення одноголосно”, — висловися Прокопів.
Омельченко пропозицію Прокопіва підтримав та наполіг на принципово абсолютно новому розподілі посад депутатів. Також висловив особисту образу до тих депутатів, які не підтримали його кандидатуру при формуванні складу регламентної комісії.
Бондаренко зазначив, що до бюджетної комісії було близько 43 бажаючих зі 120 депутатів ради.
“Ми повинні визначити максимальний і мінімальний склад комісій. До чого ми дожили. Люди називають земельну комісію і по бюджету “хлєбною”. Не треба нам такого. От чому в одній комісії три, а в іншій двадцять три члени”, — говорить Омельченко.
Після обговорення комісія одноголосно підтримала пропозицію створення робочої групи на чолі із секретарем Київради та напрацювання єдиного рішення із остаточними правками.
Разом з тим, комісія затвердила проєкт рішення, яким збільшено штатну чисельність секретаріату Київради з 208 до 231 працівника. Доповідач Володимир Бондаренко стверджує, що на даний момент це не потребує додаткового фінансування, питання будуть вирішувати за рахунок тих кадрів, що вже працюють.
Нагадаємо, 8 грудня Київрада прийняла рішення про затвердження комісій та їх персонального складу.
Поділитись