“Слуги народу” у Броварах ведуть фігуранта антикорупційних розслідувань та помічників нардепа Галушка

Фото: “Слуги народу” у Броварах ведуть фігуранта антикорупційних розслідувань та помічників нардепа Галушка

За результатами скасованих виборів 25 жовтня 2020 року партія набрала майже 13% довіри виборців. Такі показники дорівнювали б шести мандатам у загальному складі Броварської міської ради. 

Дмитро Ратніков, який очолює список “Слуги народу”, тоді посів друге місце на виборах мера і міг би позмагатися за крісло мера у другому турі, якби вибори не визнали такими, що не відбулися. Але на бюлетенях і їхніх корінцях були проставлені унікальні номери. Це давало змогу визначити волевиявлення кожного, хто проголосував. Деякі комісії вирішили спалити контрольні талони з номерами, але це не допомогло, і за позовом кількох кандидатів у мери вибори визнали недійсними.

Партія “Слуга народу” у першій десятці загального списку веде двох чинних помічників нардепа-мажоритарника Миколи Галушка. У першій десятці балотується і дружина помічника. До слова, Галушко восени публічно заявив про вихід із фракції “Слуги народу” через, на його думку, непрозоре формування списків, де нібито продавали місця. Примітно, що дружина помічника та помічниця Галушка балотувалися і восени, але у списку вони були дещо нижче.

Також у раду балотується фігурант антикорупційного розслідування, якого затримали під час отримання 150 тис. доларів хабара за будівництво висотки. Справу досі розглядають у суді.

Рух ЧЕСНО підготував огляд першої десятки кандидатів від партії “Слуга народу”, аби виборці 17 січня могли здійснити поінформований вибір.

Дмитро Ратніков окрім того, що представляє партію, як претендент на посаду міського голови став першим у загальному списку кандидатів у депутати міської ради.

З 2002 по 2010 рік був двічі поспіль обраний депутатом Броварської міської ради, а у 2010 році — депутатом Київської обласної ради від Європейської партії України. У 2012 році невдало кандидувався до парламенту по 97-му округу як самовисуванець — тоді він зміг посісти лише четверте місце, набравши майже 12% голосів.

Був кандидатом на відкликання — кілька років поспіль пропускав понад 50% засідань сесій, а комісії у 2013 та 2014 році не відвідував взагалі. Пояснював відсутність на засіданнях своїми частими відрядженнями за основним місцем роботи у Міністерстві закордонних справ, де працює і дотепер. Примітно, що політик, який мав би виконувати представницьку функцію, міг просто скласти мандат і дати іншому колезі можливість представляти інтереси виборців.

Працював на посадах посла з особливих доручень, радника-посланника посольства України в Російській Федерації, повноважного представника України в комісії при Економічній раді СНД.

Також Ратніков був помічником-консультантом нардепів ВРУ 6-го скликання – “регіонала” Володимира Рибака та “батьківщинівця” Ігоря Савченка.

За даними “Аналітичного центру розвитку громадянського суспільства”, на які посилається “Інтерфакс”, на друге місце після Сапожка виходить не Ратніков, який у жовтні став наступним після лідера перегонів, а кандидат від ЄС — чинний депутат облради Олег Іваненко.

Примітно, що Руху ЧЕСНО не вдалося знайти сайт цього аналітичного центру, а громадська організація з аналогічною назвою зареєстрована у Полтавській області, її керівником є Діонісій Каплін. Подібна ситуація склалася і напередодні місцевих виборів до Київради, коли у мережі з’являлися сумнівні результати соцопитувань із завищеним рейтингом кандидата, який нібито мав вийти у другий тур і чий рейтинг мало не переважав рейтинг Кличка. Мова про Андрія Пальчевського, чия партія навіть не спромоглася потрапити до Київради. 

Ілля Завадський став другим у списку з числа кандидатів. Він очолює броварський штаб партії “Слуга народу”.

Є керівником ТОВ “Вега-Авто Бровари”, що спеціалізується на технічному обслуговуванні та ремонті авто, туристичного агентства “ТОВ “Віза Інвест” та ПП “Смачна країна”.

У 2013 році Завадський мав шанси взяти участь у проміжних виборах до Броварської міської ради, адже тодішнього місцевого депутата Павла Різаненка обрали до парламенту. І його навіть кандидувала броварська міська організація політичної партії “Наша Україна”, але ТВК відмовила Завадському у реєстрації через формальні порушення подання пакету документів.

Роком раніше Завадський фігурував у справі навколо спортивного майданчика, який мав би стати тенісним кортом для броварчан, але по факту став парковкою для авто. Його пов’язують із чинним депутатом Броварської ради від Радикальної партії Вадимом Андрієвським, який нині також балотується, але від партії “Рідне місто”. Андрієвський є партнером Завадського та співвласником ТОВ “Віза Інвест”, що навіть зазначає у декларації.

Вже у 2020 році цю тему знову було порушено, і навіть була заява народного депутата 97-го округу, куди входять і Бровари, також від партії “Слуга народу” Миколи Галушка. Втім, коментарів від Завадського або партосередку чи спростування інформації, яку досить докладно виклав нардеп, Руху ЧЕСНО знайти не вдалося.

Варто зауважити, що після формування списків від партії до Броварської міської ради нардеп Галушко навіть зробив заяву у Facebook про вихід із парламентської депутатської фракції. Причиною, за його словами, стало наповнення списків та продаж місць у них. Формально Галушко досі числиться членом фракції “Слуга народу” у Верховній Раді.

Третім у списку став Ігор Коломієць. На сайті ЦВК (відповідно до наданої кандидатом інформації) зазначено, що він є керівником ТОВ “Шлях-Юг”, але у відкритих реєстрах засновником та офіційним керівником значиться Коломієць Василь Андрійович, ймовірно, батько претендента на посаду депутата.

У 2015 році балотувався до Броварської міськради від Радикальної партії Олега Ляшка, але безуспішно. На той час працював у філії “Броварського дорожнього експлуатаційного управління”.

Світлана Потрясаєва стала четвертою у списку з-поміж кандидатів від “Слуги народу”

Кандидатка є дружиною депутата від цієї ж партії у новому складі Київської обласної ради Сергія Потрясаєва. Примітно, що 2015 року він балотувався до Броварської міськради від партії “Батьківщина”, але виборці його не підтримали. Так само програв вибори як кандидат у мери Броварів, посівши шосте місце. 2017-го переказав на рахунок ВО “Батьківщина” майже 12 тис. гривень.

Юлія Подласа працює головним спеціалістом юридичного управління БМР та має п’яте місце у списку.

Її чоловік Дмитро Подласий є слідчим відділу Першого управління організації досудових розслідувань (Управління з розслідування злочинів у сфері службової діяльності та корупції) Державного бюро розслідувань.

На шостому щаблі Артем Харченко, відповідно до інформації ЦВК, керівник зареєстрованого у Києві ТОВ “Ансікон”

Повний тезка Харченка працює у секретаріаті Уповноваженого ВРУ з прав людини головним спеціалістом відділу моніторингу прав громадян України, які перебувають у місцях несвободи за кордоном та на тимчасово окупованій території.

Станіслав Тучковський став сьомим у списку. Про цього кандидата також відомо не дуже багато. Він є керівником низки приватних компаній, в тому числі й підприємства з видобутку та оброблення граніту у Житомирській області ТОВ “Коростенські граніти”. Основним місцем роботи зазначає посаду директора ТОВ “Експортмаш”.

Анастасія Супрун сьома у списку. Ще у жовтні 2020 року вона подавала документи як юрисконсульт КП “Броваритепловодоенергія”, нині ж зазначила, що тимчасово не працює. Супрун є дружиною Андрія Супруна, який, у свою чергу, в 2015 році очолював Броварську ТВК, нині є заступником керівника міського виборчого штабу “Слуги народу” та, як поінформував громадськість голова Броварської райдержадміністрації Георгій Біркадзе, призначений його радником із соціально-гуманітарних питань. Також Андрій Супрун є серед помічників-консультантів чинного народного депутата Галушка.

Восьмим іде тимчасово безробітний Віталій Кусташ, хоча у відкритих реєстрах він значиться керівником ТОВ “Зет”, а також є засновником кількох броварських організацій і підприємств. У минулому працював на комунальному підприємстві “Київблагоустрій”, згодом перейшов на роботу начальником контрольно-ревізійного відділу київської обласної установи “Фонд комунального майна”.

У 2018 році Кусташ увійшов до складу громадської ради при Броварській міськраді.

А згодом його затримали при отриманні хабара у 150 тис. доларів за допомогу в отриманні дозволу на будівництво багатоповерхового будинку. Кусташу було обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, суд по справі досі триває.

 

В разі доведення судом вчинення злочину Кусташу загрожує позбавлення волі на строк від двох до п’яти років або штраф від 12,75 тис. гривень до 25,5 тис. гривень.

У 2015 році претендував на посаду першого заступника броварського міського голови.

У період з 2010 по 2015 рік Кусташ був помічником-консультантом Ратнікова, який тоді обіймав посаду депутата Київської обласної ради.

Замикає десятку ще одна помічниця-консультантка народного депутата Галушка Оксана Суховєєва.

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО проаналізував кандидатів у депутати Броварської ради від “Європейської солідарності”, кандидатів від “Єдності” Ігоря Сапожка та “За майбутнє”, першу десятку “Голосу”, а також кандидатів на посаду броварського міського голови.

Також 17 січня відбудуться вибори бориспільського міського голови та новгород-сіверського міського голови.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]