Десятка ЄС на виборах у Броварах: депутати, волонтери, підприємці

Фото: Десятка ЄС на виборах у Броварах: депутати, волонтери, підприємці

“Європейська солідарність” у Броварах кандидує чинних депутатів облради і райради, а також директора комунального підприємства, підприємицю земельно-архітектурної фірми та кандидатку, пов’язану з готелем російсько-литовського бізнесмена. Також з-поміж кандидатів — особистий тренер Олега Іваненка й медсестра, яка шукає роботу.

Рух ЧЕСНО вже зауважував, що депутати вищого рівня балотуються в менші ради. Зазвичай від мандата депутата вищого рівня не відмовляються і залишаються в тих радах, де і були. У першій десятці ЄС є депутати облради і райради, які з високою ймовірністю просто тягнуть рейтинг партії.

На виборах восени, які визнані такими, що не відбулися, ЄС отримала понад 14% голосів виборців. Це означає, що теоретично партія зможе отримати в раді п’ять-шість мандатів із 38. Таким чином, важливо, хто йде у першій десятці списку, адже саме ці кандидати з таким партійним рейтингом мають шанси поборотися за мандат.

На виборах депутатів і голови ОТГ, які відбулися у Броварах 25 жовтня 2020 року, на бюлетенях і їхніх корінцях були проставлені унікальні номери. Це давало змогу визначити волевиявлення кожного, хто проголосував. Деякі комісії вирішили спалити контрольні талони з номерами. Проте суд визнав вибори такими, що не відбулися. Тому 17 січня у Броварах знову проводяться вибори. Рух ЧЕСНО пропонує вашій увазі першу десятку кандидатів від “Європейської солідарності”.

Очолює список ЄС колишній регіонал, прогульник і гречкосій Олег Іваненко, який на місцевих виборах 2020 року був обраний депутатом Київської облради від ЄС. Отримав 6975 голосів виборців, або понад 169% виборчої квоти. Однак політик вирішив повторно балотуватись, цього разу — на посаду броварського міського голови.

Іваненко працює приватним нотаріусом. Очолює Броварське міське товариство інвалідів з ураженнями опорно-рухового апарату “Прагнення”, майстер спорту з паралімпійського плавання. Є сином депутата Броварської ради Валерія Іваненка, який нещодавно помер від ускладнення коронавірусної хвороби.

З 2015 року є головою броварської міської організації ЄС.

У 2015 році був обраний депутатом Київської обласної ради від БПП. Був кандидатом на відкликання через пропускання сесійних засідань облради 2017 року.

На місцевих виборах 2010 року став депутатом-мажоритарником Броварської міської ради, пройшов у приватному секторі Старого міста, обирався від Української соціал-демократичної партії. Був членом комісії з питань молодіжної політики та спорту, входив до фракції Партії регіонів. 2011 року написав заяву про вихід із фракції Партії регіонів, про що свідчить відповідь із Броварської міськради.

Другий номер у списку — Сергій Батюк, депутат міської ради, фахівець відділу збуту комунального підприємства “Броваритепловодоенергія”, на місцевих виборах балотувався до Київської облради, але набрав 479 голосів (11,67% від квоти) і не пройшов. 

У Верховній Раді сьомого скликання Батюк був помічником на громадських засадах нардепа від “Солідарності” Павла Різаненка.

Нині до Броварської міськради балотується першим номером у 3-му окрузі. Восени на виборах набрав на цій самій позиції в окрузі 525 голосів — майже вдвічі менше, ніж Іваненко (1039 голосів). 

Третій номер ЄС Руслан Фірсов — старший викладач кафедри соціології та публічних комунікацій у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, депутат Княжицької сільради сьомого скликання.

Брат Фірсова Ігор був обраний до Броварської райради сьомого скликання від броварської райорганізації Радикальної партії Олега Ляшка.

Руслан Фірсов у своїй біографії вказує, що був засновником публічної електронної бібліотеки української літератури УкрЛіт.ORG.

У червні 2020 року прізвище братів Фірсових потрапило у броварські новини через конфлікт на ставку із сусідами на прізвище Мацепа.

Фабула конфлікту в тому, що Фірсови начебто не давали рибалити на їхньому ставку. У результаті сутички з батьком неповнолітніх Мацепою Ігор Фірсов був поранений, а Руслан Фірсов припустив політичну складову конфлікту, побачивши неподалік “батьківщинівця” Олега Кищука.

У мережі є світлина, на якій видно, що Фірсов позує біля реклами “Нашого краю”.

Проте сам кандидат від ЄС вважає, що це фото зроблене так навмисно.

Четверта кандидатка у списку ЄС Богдана Драч — волонтерка “Справи громад” із Требухова, яка працювала медичною сестрою в магазині оптики у ФОПа Світлани Сергіївни Філобоки.

Драч уже балотувалася до Київської облради під номером 44 у списку “Європейської солідарності”. Що стосується результатів в окрузі, то вона набрала 323 голоси, або 7,87% квоти, і не пройшла. 

На сайті пошуку вакансій опубліковане її резюме від 26 листопада 2020 року, де вказано, що вона шукає роботу медсестри на 14 тис. гривень.

Зауважимо, що депутати місцевих рад не отримують зарплати за свою роботу.

П’ята у списку кандидатка Вікторія Мамочка — за даними аналітичної системи youcontrol, засновниця приватного підприємства “Земельно-архітектурне бюро “Меридіан”. Чоловік Мамочки Олександр, згідно з декларацією за 2019 рік, працював спеціалістом першої категорії у Княжицькій сільраді. Подружжя Мамочок у 2014 році було зараховане на заочне навчання в НУБІП на спеціальність “землеустрій та кадастр”. Згідно з декларацією чоловіка, у Вікторії Мамочки є квартира у Броварах площею 132 квадратних метри, а також дві земельні ділянки — 25 соток у Богданівці й 12 соток у Літках Броварського району. 

За даними youcontrol, підприємство “Меридіан” стало вигравати державні тендери з 2018 року.

Шостий у списку — Ігор Крепак, депутат Броварської райради, член комісії з питань освіти, культури, сім’ї, молоді, спорту і соціального захисту. 

Крепак — краєзнавець і скарбошукач (видав книжку “Записки скарбошукача — невідомі скарби Броварщини”), водить екскурсії.

Сьомий у списку — Артем Оснач, директор комунального підприємства “Сервіс” у Требухові.

Згідно з декларацією колишньої дружини Людмили Солодкої, яка працювала інспектором у ДПІ Солом’янського району Києва, Оснач має доньку, якій сплачує аліменти. На сайті ЦВК вказано, що заборгованості зі сплати аліментів немає.

Восьмий у списку — Андрій Тананай, інструктор центру фізичного виховання і спорту в КПІ, тренер депутата облради Олега Іваненка.

Тананай, за даними youcontrol, є співзасновником ГО “ВГО людей з інвалідністю “Прагення” (разом із Іваненком), а також ФОПом із основним видом діяльності “надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна”.

Дев’ята у списку — Тамара Ніколаєнко, директор ТОВ “Хотел Менеджмент Груп ЛЛС”, як зазначено в одному з додатків до постанови ТВК.

При цьому на сайті ЦВК це підприємство не вказане, а вказане ТОВ “Хмельницькхліб”.

Що стосується ТОВ “Хотел Менеджмент Груп ЛЛС”, то, за даними youcontrol, кінцевим бенефіціарним власником підприємства є Дмітрій Аркадійович Буряк, російський мільярдер з литовським громадянством. За даними clarity-project.info, “Хотел Менеджмент Груп ЛЛС” — це суб'єкт середнього підприємництва, який у 2018–2019 роках вигравав тендери державних установ.

Це готель Ramada Encore на Столичному шосе.

 

“У 2017 році Ощадбанк намагався продати право вимоги за кредитними договорами, де заставами були ТРЦ “Атмосфера” і готель Ramada Encore Kiev, за 1,9 млрд грн, однак аукціон так і не відбувся. У січні 2018 року банк закінчив реструктуризацію боргів компаній “Нітеко” і “Будівельні технології”, які контролюються Буряком”, — пише видання Асоціації рітейлерів України.

Десята у списку — Юлія Курілех, безробітна із с. Заайдарівка Новопсковського району Луганської області, яка проживає у Святошинському районі Києва. Про цю кандидатку доволі мало інформації, але у соцмережі вдалося знайти от таке фото, хоча достеменно невідомо, чи це саме ця Юлія Курілех.

Одинадцятий у списку — Дмитро Горобчук, помічник і колишня довірена особа Олега Іваненка на виборах 2019 року, колишній ФОП, основним видом діяльності якого було “фотокопіювання, підготування документів та інша спеціалізована допоміжна офісна діяльність”.

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО проаналізував кандидатів на посаду міського голови Броварів. Також більш детально із кандидатами можна ознайомитися в електронному виборчому бюлетені від Руху ЧЕСНО. Окрім цього, Рух ЧЕСНО підготував огляд кандидатів на посаду голови Борисполя. Тут вибори пройдуть також 17 січня.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]