15 мерів міст перемогли із відривом у менш, ніж 100 голосів або менше 1% виборців. У цих містах парламентарі не передбачили другого туру, бо кількість виборців тут менше 75 000.
Найменший відрив був у місті Підгайці, де представник “Батьківщини” Ігор Мерена вирвав перемогу у кандидатки “Слуги народу” Галини Дуди лише двома голосами.
Цього року законотворці знизили партійний бар’єр до населених пунктів, де понад 10 тис. виборців, а право на другий тур дали лише тим, де виборців понад 75 тис. Втім, на місцевих виборах-2015 право на другий тур мала ще менша кількість громад - лише міста із населенням понад 90 тис. виборців.
“В Україні, де може бути зумисне зіпсовані кілька десятків бюлетенів або застосований адмінресурс, постає питання легітимності влади у місті, де такий незначний відрив. І другий тур у цих містах можна було б провести, до прикладу, за рахунок коштів, які надійшли із застав політичних партій та кандидатів на посади голів, які програли вибори”, - зазначає учасниця Руху ЧЕСНО Ірина Федорів.
Рух ЧЕСНО проаналізував результати виборів та співставив кошти, які потрібні на організацію другого туру, а також з’ясовував у законотворців та експертів, які мають бути критерії для проведення у громадах другого туру.
Поділитись