Парламентські партії мають мерів лише у 2 обласних центрах

Фото: Парламентські партії мають мерів лише у 2 обласних центрах

Лише 2 кандидати у мери від парламентських партій у 22 обласних центрах України змогли виграти вибори-2020: переобраний мер Сум Олександр Лисенко (“Батьківщина”) та новий мер міста Рівне Олександр Третяк (“ЄС”). Жоден із переможців виборів міського голови облцентру не представляв парламентські партії “Слуга народу”, ОПЗЖ та “Голос”.

Найбільше “крісел” мерів великих міст взяла партія “Пропозиція” - 4. По 3 обраних міських очільників обласних центрів представляють партії “Свобода” та “За майбутнє”.

6 обраних мерів представляли регіональні політичні проєкти: Геннадій Труханов - “Довіряй ділам”, Ігор Колихаєв - “Нам тут жити”, Володимир Буряк - “Єднання”, Владислав Атрошенко - “Рідний дім”, Роман Клічук - “Єдина альтернатива”, Геннадій Кернес - “Блок Кернеса-Успішний Харків”.

Така тенденція може свідчити про розчарування у найбільш масових політичних партіях в Україні та вищий рівень довіри до місцевої влади.

"На президентських та парламентських виборах був запит на кардинально нових людей. Вже пройшло більше року, як оновлена Верховна Рада і Президент мають повноваження, і громади бачать, що система не змінюється так швидко, як вони того очікували. Тому виборці можуть підтримувати тих, хто вже був на місцях при владі, бо це для них в уяві й сприйняття зона менших ризиків. Але страх ніколи не був запорукою прогресу і розвитку” - зазначає координаторка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

Рух ЧЕСНО вже писав про те, що 18 мерів облцентрів переобрали на виборах-2020, а також про те, з якими мерами Київщини домовлялися партії, аби мати своїх представників у місцевому самоврядуванні.

Також аналітики ЧЕСНО проаналізували, як спрацював Виборчий кодекс і що слід змінити до найближчих парламентських виборів, і дослідив, чи здатна гендерна квота посилити жіноче лідерство в політиці.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]