Політична партія “Слуга народу” від січня до дня місцевих виборів 25 жовтня витратила на рекламу у Фейсбук 880 тисяч доларів (понад 24,6 мільйонів гривень).
Читайте також: За рік на рекламу в Facebook політики витратили понад $6 600 000
У сумі враховані всі партійні сторінки в різних областях, сторінки партійців та сторінки-медіа й інші, які рекламували дописи на підтримку партії.
Найактивнішими серед політиків-“слуг” були нардепка Ірина Верещук, губернатор Харківщини Олексій Кучер і Тарас Кльофа, кандидат на посаду мера Львова.
Загалом агітацію за “Слугу народу” та її кандидатів розміщували щонайменше 319 сторінок.
Окрім партійних та сторінок політиків, “Слугу народу” рекламували сторінки із нейтральними назвами. До прикладу, сторінка “Соломянка” публікувала рекламні дописи на користь кандидата Ігоря Кравчишина, кандидата від “Слуги народу” до Київради.
Сторінки “Гордость Кривого Рога”, “ЗЕмляки за ЗЕленского”, “Центрально Городской район - команда Президента” агітували за кандидата на пост мера Кривого Рогу від партії Дмитра Шевчика.
За парламентською партією монобільшості йдуть партії “За майбутнє” (704 тис. доларів із 96 сторінок) та “ЄС” (402 тис. доларів зі 157 сторінок).
Нагадаємо, місцеві вибори в Україні відбулися 25 жовтня 2020 року. 15 листопада відбувся другий тур виборів у низці міст і вже відомі переможці. На цих вихідних, 22 листопада, також відбудеться другий тур виборів мера у низці населених пунктів, за перебігом якого Рух ЧЕСНО слідкуватиме під час онлайн-марафону.
Чи задекларували політики витрати на соцмережі у своїх виборчих звітах, поки що з’ясувати неможливо. Попри те, що звіти були подані ще позаминулого тижня, а ТВК мали оприлюднити їх ще 3 листопада, більшість звітів досі не оприлюднені. А отже, співставити задекларовані та реальні витрати на соцмережі наразі не можемо. Навіть якщо котрась із ТВК і оприлюднила звіти, провести повноцінний аналіз неможливо, аж поки не будуть оприлюднені всі звіти, адже партії часто вели свої кампанії в регіоні та навіть у національному масштабі через один із центральних чи регіональних рахунків.
Рух ЧЕСНО опублікував матеріал про зафіксовані порушення на виборах — скільки платили за голос та як рахували.
Поділитись