На Печерську у 8-му окрузі від УДАРу балотувався першим номером чинний депутат Київради Ярослав Діденко, другим — теж чинний депутат Київради, Михайло Терентьєв.
За словами кандидата Ярослава Діденка, в окрузі відбувалася недоброчесна внутрішньопартійна конкуренція. У нього є відеозапис, який може свідчити, що кандидат Терентьєв здійснював підкуп виборців.
Відео Гео Лероса, опубліковане до виборів
На ньому жінка розповідає по телефону, що всі 10 людей, за яких вона відповідає, “взяли максимальну участь” у виборах за Терентьєва.
“Усі мої 10 чоловік голосували, ходили, взяли максимальну участь, голосували за Терентьєва", — розповідає жіночий голос і перелічує імена та прізвища жителів Печерська зі “своєї” десятки.
Печерське управління поліції спершу відкрило провадження від 22 жовтня, тоді закрило. Кандидат подав заяву в 6-ту прокуратуру про поновлення провадження у зв’язку з відеозаписом, з якого стали відомі прізвища громадян, яких підкуповували.
"У нас є докази, що частину голосів скупили. Крім відео, є фото відомостей з прізвищами людей. Але, ви ж розумієте, потрібно, щоб поліції захотілося цим зайнятися і якісно провести розслідування", — каже Діденко.
За словами Діденка, для входження в міськраду йому забракло близько 300 голосів.
Рух ЧЕСНО зв’язався також із кандидатом Михайлом Терентьєвим.
"Коментувати різні провокації та незрозумілі звинувачення не збираюсь! З повагою відношусь до Ярослава Діденка і ніколи публічно не ображав жодного з колег і тим паче будь-яку людину. Ярослав багато набрав, і шкода, що не вдалось вибороти два мандати. На його місці, щоправда, я би визнав поразку і, навпаки, привітав з обранням та сказав, що далі працюємо і треба ще багато разом зробити, змінити в Печерському районі та місті загалом. Думаю, це просто емоції, та все буде добре!" — каже Терентьєв Руху ЧЕСНО.
Кандидат від УДАРу з Подолу Олександр Шевченко також звернувся до суду для перерахунку результатів на Подолі.
За словами кандидата Шевченка, в нього на руках є копії протоколів подільських ДВК, з яких видно, що кількість голосів виборців у протоколах не сходиться.
Наприклад, на світлині відомості видно, що загальна кількість виборців, які отримали бюлетені, — 741 людина, а недійсними визнані 40 бюлетенів. Тоді сумарна кількість виборців, які підтримали списки партій, мала б становити 741 - 40 = 701. Але, як бачимо, у відомості один голос десь загубився, бо сумарна кількість становить 700 виборців.
Судове засідання за позовом Шевченка у день оголошення результатів виборів розпочалося о 20:00, проте суд не задовольнив позовні вимоги кандидата. Шевченко каже, що в понеділок, 9 листопада, його позов розгляне суд апеляційної інстанції.
Рух ЧЕСНО вже писав про те, що у Дарницькій ТВК під час перерахунку голосів виявили завищену кількість бюлетенів у партії “Перемога Пальчевського”.
Зауважимо, що Київська міська ТВК 6 листопада оголосила підсумки голосування в Києві. Трансляція на сайті КМДА.
Нагадаємо, Рух ЧЕСНО опублікував матеріал про зафіксовані порушення на виборах — скільки платили за голос та як рахували.
Поділитись