Якщо величезні обсяги вуличної реклами напередодні “дня тиші” прибрати ресурснозатратно, то вимкнути рекламу в соцмережах можна всього за кілька кліків. Попри це, низка партійних сторінок та окремих політиків продовжують транслювати свою рекламу. Агітують здебільшого регіональні сторінки партій чи окремі кандидати, однак знайти хоча б одну партію яка б взагалі не мала активної реклами в соцмережах, ЧЕСНО не вдалося.
Партія “За майбутнє” – лідер за витратами на рекламу в соцмережах на місцевих виборах 2020 року. Значна частина партійних сторінок продовжує свої рекламні кампанії. Серед них – сторінки хмельницького, тернопільського, бердянського, криворізького та багатьох інших осередків.
Продовжують рекламні кампанії й окремі кандидати від “За майбутнього”, зокремаі Сергій Калинчук, який балотується у міські голови Одеси.
Активні рекламні кампанії є і з партійних та сторінок кандидатів від партії “Опозиційна платформа – За життя”. Наприклад, кандидат від ОПЗЖ у міські голови у день тиші розмістив кілька нових рекламних дописів.
У ОПЗЖ крім регіональних сторінок та сторінок окремих кандидатів агітувати продовжує і основна партійна сторінка, на якій розміщено 17 активних рекламних дописів.
З основної партійної сторінки продовжує агітувати і “Партія Шарія”.
Кілька активних рекламних дописів є і з основної сторінки партії “Слуга народу”. Також за “Слугу народу” та її кандидатів продовжуються рекламні кампанії з низки інших сторінок. Наприклад, у Ірини Верещук у день тиші залишається активним 31 рекламний допис.
Партійна сторінка партії "Пропозиція" нагадує про себе.
23 жовтня була створена сторінка “Вибори 2020” яка, використовуючи дизайн “Слуги народу”, закликає прийти на вибори 25 жовтня.
Низка регіональних сторінок партії “Батьківщина”, також має активні рекламні кампанії у Facebook. Серед них – полтавська, одеська, калуська, хустська, львівська, чернівецька.
Продовжують агітувати і кілька регіональних сторінок “Європейської солідарності”.
Продовжує агітувати і кандидат від ВО “Свобода” у міські голови Рівного Олег Осуховський.
За “Свободу” продовжує агітувати і ціла низка регіональних партійних сторінок, зокрема, черкаська, київська, рівненська, запорізька та інші.
Регіональні партії від загальнонаціональних не відстають і також продовжують рекламуватися у “день тиші”. Сторінка “Рідне місто Зіньків” (Зіньків – місто у Полтавській області) має понад три десятки активних рекламних дописів.
Чорний піар
Разом з агітацією “за” активними є і кампанії "проти" кандидатів та партій. Сторінка “Ужгород без ГнОМИКІВ” агітує проти кандидата у міські голови Віктора Щадея.
Сторінка каналу Kyiv live має активні рекламні дописи проти Віталія Кличка, на поширення яких витратили майже 1,5 тисячі доларів.
Низка сторінок продовжує кампанію проти чинного міського голови Дніпра Бориса Філатова.
Активною є реклама і проти Віталія Кличка.
У цьому огляді є лише частина прикладів агітації в соцмережах у “день тиші”. Серед партій та кандидатів є ще десятки, а, можливо, і сотні інших сторінок, які продовжують транслювати рекламу.
Нагадаємо, 25 жовтня 2020 року відбудуться місцеві вибори в Україні. Рух ЧЕСНО збирає інформацію про політичні партії та кандидатів у спецпроекті Polithub, де кожен виборець має змогу не лише знайти біографію кандидата чи кандидатки, а й перевірити його/її на доброчесність. Детальнішу інформацію про кандидатів у мери у цифровому бюлетені від ЧЕСНО.
Основне фото - Glen Carrie, Unplush
Поділитись