Партія “Опозиційна платформа – За життя” на межі проходження до обласної ради. Згідно з результатами соцопитування групи “Рейтинг”, вона заледве долає 5%-й бар’єр. Якщо політсилі таки вдасться його подолати, вона матиме 4-5 депутатів в облраді.
Рух ЧЕСНО вирішив з’ясувати, хто йде в першій п’ятірці “Опозиційної платформи – За життя” до Київської обласної ради.
Читайте також: Битва за Київщину: що обіцяють партії в програмах
Першим номером у списку є чинний депутат облради, безробітний Валерій Ксьонзенко.
Він на парламентських виборах 2019 року балотувався в народні депутати у 98-му окрузі, але набрав лише 4%. На кампанію витратив 181 тис. грн власних коштів.
Під час президентської кампанії кандидат Юрій Бойко довірився у 98-му окрузі (у Яготині, Борисполі, Переяславі-Хмельницькому) безробітному Валерію Ксьонзенку. Примітно, що Ксьонзенко ніде офіційно не працює вже кілька років, а за свою роботу депутати місцевих рад коштів не отримують.
Валерій Ксьонзенко входить до складу комісії з питань бюджету та фінансів. В облраді він потрапив до лав прогульників через те, що пропускав засідання і сесій, і комісії. Також був помічений на гречкосійстві.
Коли балотувався до облради 2015 року, був президентом ТОВ "Спецвисотмонтаж-буд".
Успішно висувався в депутати Бориспільської міської ради, де був секретарем від 2013-го до 2014 року. Пройшов до міськради за списком Партії регіонів. Очолював тоді інвестиційно-будівельну компанію “Місто”. Справи в депутата-забудовника були настільки прибутковими, що він міг дозволити собі позичати маловідомим людям сотні тисяч доларів. Принаймні так він стверджував журналістам. А от політсилі, від якої балотується, жертвує неохоче. Рух ЧЕСНО вже писав про те, що Ксьонзенко профінансував “Опозиційний блок” лише на 9 тис. грн.
Слід наголосити, що свого часу політик був акціонером і головою наглядової ради Банку регіонального розвитку, який 2009 року Національний банк України вирішив ліквідувати. 2011-го столична прокуратура відкрила провадження щодо позичальників банку, які отримали кредити на 70 млн грн.
Ксьонзенко неодноразово пробував свої сили в політиці: був кандидатом у народні депутати 1998-го як самовисуванець та 2002 року.
Тарас Ващішін – директор рекламної компанії ТОВ “Зетпост”. 2008 року балотувався в мери Києва й, імовірно, був технічним кандидатом – набрав 125 голосів у місті-мільйоннику. Тоді працював у ТОВ “Землеград”. Нині є фізичною особою – підприємцем з основним видом діяльності у сфері права. Також, за даними YouControl, є засновником і керівником ТОВ "Землеград плюс", де має частку 60%. Решта 40% компанії належать Олександрові Цікаленку, підприємцю з Хотова. Також Ващішін є директором і засновником ТОВ "Побутовий комбінат", яке здійснює хімічне чищення.
Ірина Швець – перша заступниця керівника секретаріату фракції ОПЗЖ у Верховній Раді.
2019 року висувалася до парламенту за списком ОПЗЖ під номером 50, але не пройшла. На той момент була виконувачкою обов’язків директора комунального підприємства "Столиця".
Згідно з її декларацією за 2019 рік, проживає з матір’ю та сином, у власності родини зазначила три квартири, житловий будинок і кілька земельних ділянок. Має два автомобілі – Nissan Qashqai 2015 року випуску та Kia Rio 2012-го року. Також задекларувала норкову шубу.
Юрій Чередніченко – тимчасово безробітний чинний депутат Київської обласної ради від ОПЗЖ, народний депутат 6-го скликання від Партії регіонів. Працював генеральним директором ДП "Украерорух". Балотувався 2012 року до ВРУ як самовисуванець, але не пройшов, програвши в окрузі Сергію Міщенку й опинившись на 5-му місці з результатом 8,5% голосів.
ДП “Украерорух”, очолюване Юрієм Чередніченком, фігурувало в низці скандальних новин. Так, за керування Чередніченка ДП "Украерорух" нібито купило кавові автомати за ціною автомобілів, уклавши угоду з ТОВ "Компанія "Ліберті Україна" про придбання вендінгових автоматів на 463 тис. грн. 2014 року СБУ розпочала кримінальне провадження за фактом розкрадання держкоштів в "Украерорусі", у зв’язку з чим, згідно з наказом міністра інфраструктури Максима Бурбака, Юрія Чередниченка усунули від виконання обов'язків керівника "Украероруху".
В облраді залишав картку для голосування в системі, у цей час за нього кнопкодавив колега з фракції Валерій Ксьонзенко.
Тетяна Подашевська – на сайті ЦВК зазначена лише як доцентка Київського національного університету культури та мистецтв, але у своїй біографії має давній політичний досвід.
На президентських виборах 2019 року була довіреною особою Юрія Бойка в Києво-Святошинському районі та Приірпінні (округ №95). Була заступницею мера Тетієва з гуманітарних питань, депутаткою Тетіївської міської ради. За часів головування ексрегіонала Анатолія Присяжнюка в ОДА була його заступницею, до того – радницею очільника "Чорноморнафтогазу".
2015 року висувалася до Київської облради від ОПЗЖ, але не пройшла.
У січні 2014 року під час Революції Гідності, будучи заступницею Присяжнюка, зауважила, що події на Грушевського засуджує.
2012-го балотувалася до парламенту за списком Партії регіонів під номером 190.
2006 року йшла до ВРУ під номером 8 у списку блоку “Держава – Трудовий союз”, але відмовилася від балотування.
2004 року Президент України Леонід Кучма надав Подашевській звання генерал-майора міліції. Вона стала першою в Україні жінкою – генералом міліції.
Із першої п’ятірки загального списку лише Юрій Чередніченко буде першим кандидатом в окрузі. Хто ж решта кандидатів, які “витягуватимуть” рейтинг партії, але мають мінімальні шанси пройти до облради з огляду на підтримку ОПЗЖ на Київщині.
Олег Корбан – директор ТОВ “Корпорація “Маріам”. Іде в 1-му окрузі й 6-м у загальному списку.
Був заступником голови Аграрної партії України, а також заступником очільника Київської ОДА Володимира Шандри. За даними ЗМІ, згадане підприємство Корбана незаконно отримало земельну ділянку під будівництво в Києві. Як пишуть “Наші гроші”, на парламентських виборах 2012 року Олег Корбан представляв кандидата від Партії регіонів Ігоря Лисова. Раніше Корбан був відомий як член партії “Батьківщина”, у 2002-2010 роках був депутатом Голосіївської райради м. Києва.
Безробітний Андрій Фещенко йде першим у 4-му окрузі й 7-м у загальному списку.
За даними сайту "Посіпаки", повний тезко кандидата є помічником народного депутата-забудовника Вадима Столара (ОПЗЖ).
Олег Цаплієнко – директор агрофірми “Світанок”, пов’язаної з Тетяною Засухою, яка є кінцевою бенефіціарною власницею підприємства. Син Засухи йде 1-м номером у списку “Батьківщини”. Цаплієнко балотується першим у 2-му окрузі та 9-м у загальному списку.
На виборах 2012 року був членом ОВК в Обухові, коли без додаткового розгляду 12 "засухівців" одним махом визнали недійсним голосування на 28 дільницях округу. Тоді, як пише у своєму блозі на УП Андрій Пишний, кандидат від Об'єднаної опозиції Віктор Романюк, який, за протоколами з мокрими печатками, вщент, із перевагою в 10 тисяч голосів, розгромив провладну Тетяну Засуху, за рішенням ОВК, поступився Засусі на 1 тисячу голосів.
Олександр Качур іде першим у 5-му окрузі й 11-м у загальному списку.
Він від березня 2020 року працює директором КП облради “Київський обласний перинатальний центр”. За даними Укрінформу, входив до складу керівництва партії “Успішна країна” Олександра Клименка.
У 2018-2020 роках обіймав посаду заступника директора медичного центру “Здоров’я столиці”.
У 2014-2017 роках працював науковим співробітником відділення вивчення соціально-демографічних проблем в Українському інституті стратегічних досліджень.
У 2013-2014 роках був першим заступником міністра охорони здоров’я України.
У 2007-2012 роках працював заступником начальника Головного управління охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації.
Дмитро Лєпков – директор ТОВ “АльпінаГідроЕнерджі”. Іде першим у 8-му окрузі та 12-м у загальному списку.
Експомічник нардепа від БЮТ у 6-му скликанні ВРУ Сергія Осики. У парламенті 5-го скликання тезко з прізвищем “Лєпков” був помічником нардепки від ПР Раїси Богатирьової.
2002 року балотувався до ВРУ 4-го скликання від партії “Нова сила”, але не пройшов.
Тетяна Новобранець – адвокатеса, яка працює в об’єднанні “Астрон”. Вона йде першою в 7-му окрузі та 13-ю в загальному списку.
Торік на виборах до парламенту висувалася від ОПЗЖ у 212-му окрузі в Києві, проте написала заяву про відмову балотуватися.
У своїй програмі влітку 2019 року обіцяла надання автономного статусу Донбасу та вільну економічну зону.
Олександр Мутель – заступник начальника Управління поліції охорони в Київській області, подав декларацію про звільнення з управління восени 2020 року. Йде першим у 6-му окрузі та 18-м у загальному списку.
Був помічником нардепа-регіонала Сергія Льовочкіна, нині є помічником народного депутата від ОПЗЖ Олександра Пузанова.
Іван Бойченко – фігурант антикорупційних розслідувань, директор ТОВ “Док Шторм”, помічник нардепа від ОПЗЖ Віктора Чорного.
Журналісти “Bihus.Info” з'ясували, що охоронці з ТОВ "Детективна охоронна компанія "Шторм", яка охороняє родину народного депутата Віктора Медведчука та його майно, облаштували на Трухановому острові в Києві базу для "Шторму", перекривши доступ до Дніпра. Труханів острів – рекреаційна зона, тому там заборонено зводити приватні споруди.
Балотується під першим номером у 9-му окрузі та 20-м у загальному списку.
2015 року висувався до Київради від політичної партії "Право народу" на Оболоні, але не пройшов.
Рух ЧЕСНО вже проаналізував кандидатів, які балотуються від партій “Слуга народу”, “Батьківщина” та “Європейська солідарність” до обласної ради.
Також Рух ЧЕСНО проаналізував кандидатів, які балотуються від партій ОПЗЖ, "Слуга народу" та “Європейська солідарність” до обласної ради.
Нагадаємо, Рух ЧЕСНО підготував огляд політичних партій, які є головними конкурентами на цих перегонах, а також створив спеціальний інструмент ЧЕСНОбюлетень, де виборці з міст обласного значення можуть дізнатися більше про кандидатів у мери та політичні партії, що їх висувають.
Поділитись