ОПЗЖ йде до Харківської міськради: власники підприємств, колишній суддя та ексдепутати

Фото: ОПЗЖ йде до Харківської міськради: власники підприємств, колишній суддя та ексдепутати

Представники політичної партії “Опозиційна платформа – За життя”, за результатами останнього соцопитування, проведеного соціологічною компанією Info Sapiens на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI), можуть одержати в Харківській міській раді приблизно 12 мандатів (загальна кількість депутатів у раді – 84). Рейтинг цієї політсили, за даними соціологічного дослідження, може сягнути 15%.

Рух ЧЕСНО проаналізував, хто може пройти до Харківської міської ради від ОПЗЖ

Харків поділено на 7 територіальних виборчих округів. Найімовірніше, до міськради потраплять ті кандидати, котрі очолюють окружні списки. Нерозподілені залишки голосів з округів, якщо зважати на результати соцопитувань, можуть дати шанс пройти до міської ради ще приблизно п’ятьом кандидатам з єдиного списку партії. 

Першим у списку йде кандидат на посаду міського голови Харкова, нардеп Олександр Фельдман. 

Перші номери в округах 

Округ №1 (Холодногірський та Новобаварський райони м. Харкова) 

У цьому окрузі першим номером зареєстрований Ігор Шрамголова Холодногірської районної організації ПП “Опозиційна платформа – За життя”. Він є помічником на громадських засадах народного депутата 9-го скликання Олександра Фельдмана та директором ТОВ “Горпром”, яке здійснює оптову торгівлю машинами й устаткованням для добувної промисловості та будівництва. Торік балотувався до Верховної Ради від ОПЗЖ у 174-му ОВО, але зняв свою кандидатуру. 

Округ №2 (Основ’янський та Слобідський райони м. Харкова)

Перший номер у списку партії в цьому окрузі – Андрій Спаський, член політради ОПЗЖ. Протягом понад 10 років (2007-2019) працював помічником народних депутатів, причому від різних політичних сил: у Верховній Раді 8-го скликання – в Анатолія Присяжнюка від “Народного фронту” (платно), у ВРУ 7-го скликання – у Вадима Мерікова від ВО “Батьківщина” (на платній основі) та в Юлії Льовочкіної від Партії регіонів (на громадських засадах), у парламенті 6-го скликання – в Арсенія Яценюка від блоку “Наша Україна – Народна самооборона” (на громадських засадах). 2017 року був кандидатом на посаду першого заступника директора територіального управління Державного бюро розслідувань у м. Києві, проте в конкурсі не переміг.

Торік Спаський висувався до Верховної Ради від ОПЗЖ (№48 у списку), але не був обраний. 

Округ №3 (Індустріальний район м. Харкова)

Перший номер – Віктор Фесун, фізична особа – підприємець, засновник і керівник таких підприємств, як ТОВ “Унірем-термо”, ТОВ “Унірем”, ТД “Сантрейд”, ТОВ “Новосанжарський молзавод”, директор фермерського господарства “АБФ” і ТОВ “Спектрейд”. 

Округ №4 (Київський район м. Харкова)

У цьому окрузі під першим номером у списку ОПЗЖ балотується Марія Скоробагачдонька депутата Харківської обласної ради 7-го скликання від партії “Відродження”, заступника голови облради Володимира Скоробагача. Протягом поточної каденції він прогулював засідання та гречкосіяв. Також Скоробагач був депутатом міськради 5-го та 6-го скликань від Партії регіонів

Марія Скоробагач є фізичною особою – підприємницеюдиректоркою благодійної організації “Благодійний фонд Володимира Скоробагача”. 

Округ №5 (Немишлянський район м. Харкова)

У цьому окрузі список партії очолює депутат Харківської міської ради 6-го скликання від “Сильної України” та 7-го скликання від “ВідродженняАндрій Лесик

Він закінчив Харківський державний медичний університет за спеціальністю “Лікувальна справа”, наразі є фізичною особою – підприємцем (основний вид діяльності – рекламні агентства). 

Засновник і керівник благодійного фонду ФК “Премьер”, президент громадської організації “Українська дитячо-юнацька футзальна ліга”.

Член політради ОПЗЖ, очільник Харківської міської організації політичної партії “Опозиційна платформа – За життя”. 

Від 2019 року працює оплачуваним помічником народного депутата 9-го скликання від ОПЗЖ Олександра Колтуновича. Торік безуспішно балотувався до парламенту від ОПЗЖ у 171-му одномандатному виборчому окрузі (Немишлянський район м. Харкова).

2016 року фракція “Відродження” в Харківській міській раді ухвалила рішення про виключення Лесика з фракції, а згодом депутати міськради проголосували за позбавлення його депутатського мандата через носіння георгіївської стрічки. 2020-го Верховний Суд визнав право Андрія Лесика залишитися депутатом Харківської міської ради. У 2017-2018 роках його тримали під вартою за статтею 110 ККУ (зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України).

Округ №6 (Московський район м. Харкова)

Список ОПЗЖ у цьому окрузі очолює Сергій Данилокерівник ТОВ “Домашнє курча” й адвокатського бюро “Сергія Данило”, засновник “ВІП таксі”, колишній помічник народного депутата 8-го скликання Олександра Кірша, співзасновник громадської спілки “Харківська обласна організація підприємців та орендодавців” і громадської організації “Заради дітей”. 

Округ №7 (Шевченківський район м. Харкова)

Тут першим у списку йде Едуард Тичковголова Шевченківської районної організації ПП “Опозиційна платформа – За життя”, член ради регіональної організації цієї ж політичної партії. 

Двічі безуспішно балотувався до Верховної Ради: торік – під номером 132 у списку ОПЗЖ, 2006 року – від Пора-ПРП

Засновник ТОВ “Архелай”, ТОВ “Бротей”, що надають майно в оренду, ТОВ “Європартнер компані”, “Європартнер фінанс”, охоронної агенції “Асгард” та охоронної юридичної компанії “Спарта”, керівник ТОВ “Правничі ініціативи”, ТОВ “Таліон Харків” і ТОВ “Превентус” (напрям діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель). Є керівником Харківської обласної товарної біржі “Всеукраїнська біржа нерухомості”. 

Хто ще може пройти до ради із загального списку ОПЗЖ?

Прохідні кандидатки із загального списку без досвіду в політиці – начальниця юридичного відділу ПП “Транс-сервіс” Анастасія Губіна (№4) та власниця ТОВ “Дубрава паркАльона Агеєнко (№5). 

№6 у загальному списку – Денис Нев’ядомський, колишній суддя Київського районного суду м. Харкова, а від 2019 року – радник голови Конституційного Суду України Станіслава Шевчука. 

2018 року Харківська прокуратура відкрила проти Нев’ядомського кримінальне провадження за статтею 375 (ухвалення неправосудного рішення) за те, що той відпустив з-під варти Андрія Лесика, затриманого за статтею 110 ККУ (зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України). 2013 року брав участь у конфлікті, що призвів до бійки з поліцейськими в нічному закладі. 

Сьомий номер у списку – колишній депутат міськради від “Сильної України” Анатолій Родзинський

2015 року балотувався до Харківської міськради та на посаду міського голови від “Народного контролю”, проте його не обрали. Під час тієї передвиборчої кампанії на Родзинського скоїли напад. Так само безуспішно висувався на позачергових виборах до Верховної Ради 2014 року у 170-му одномандатному виборчому окрузі від БПП “Солідарність”.

Був помічником нардепа 8-го скликання від БПП Сергія Тригубенка. 

Засновник ТОВ “Інвестор-1”, всеукраїнської громадської організації “Українська палата арбітражних керуючих”, юридичної фірми “Родзинський та партнери”, ТОВ “Родзинський гроуп”, ТОВ “Телерадіокомпанія “Харків 1”, ТОВ “Кияницька рибна ферма”, ТОВ “Торгівельний центр “Павлівський майдан”, засновник і голова громадської організації “Реформи проти корупції”. 

Під час карантину через COVID-19 Родзинський гречкосіяв – роздавав захисні маски біля будівлі міськради. Від 2015 року веде свій YouTube-канал “Родзинський” і наразі має майже 1000 підписників. 

№8 у загальному списку ОПЗЖ – Микита Рожков. 2017 року став співзасновником обслуговуючого кооперативу “Гаражно-будівельний кооператив “Світлофор 2015”, ТОВ “Дюна”, ТОВ “Техноінжиніринг-Харків”, ТОВ “Майамі менеджмент” і ТОВ “Стройхаус”. Вид діяльності всіх цих компаній – надання майна в оренду. Є керівником та засновником готелю “Кірофф”.

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО проаналізував кандидатів у депутати Харківської міськради зі списку партії “Слуга народу” та розповів про дочасну агітацію в Харкові.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]