#КомандаДубінського: до облради йдуть колишні регіонали, радикали та працівники “1+1”

Фото: #КомандаДубінського: до облради йдуть колишні регіонали, радикали та працівники “1+1”

У списку “Слуги народу” є чинні депутатки облради від Радикальної партії Олега Ляшка та “Опозиційного блоку”. За ще одну кандидатку агітує її батько – депутат облради від тієї ж таки РПЛ. Також балотується заступник мера Білої Церкви, який ще рік тому був кандидатом у нардепи від партії Олега Ляшка, але програв.

Читайте також: Битва за Київщину: що обіцяють партії в програмах

Поява радикалів у списку “Слуги народу” не є несподіванкою. Ще в липні голова облради, ексрадикал Стариченко склав свої повноваження, і Ляшко назвав його “політичною повією”. Колишні радикали створили в раді групу “За демократичні ініціативи Президента України Володимира Зеленського”.

Окрім того, у списку є колишні депутати-регіонали й навіть син ексректора Ірпінської податкової академії Петра Мельника.

У прохідну частину списку партія поставила двох журналістів “1+1”, а ще четверо співробітників телеканалу по суті закривають гендерну квоту та йдуть на малопрохідних місцях. Утім, люди, пов’язані з Дубінським, – це не лише працівники “1+1”. Серед кандидатів є і його помічники. Одного з них Дубінський, імовірно, використав як техкандидата на минулорічних парламентських виборах у 94-му окрузі.

Також у списку є колишня заступниця Ірпінського міського голови. На цю посаду її брав фігурант антикорупційних розслідувань Володимир Карплюк, котрого Дубінський публічно назвав “зашквареним”, але виборча кампанія довела, що команди Карплюка та Дубінського на місцевому рівні співпрацюють.

Згідно з результатами соціологічних опитувань групи “Рейтинг”, “Слуга народу” на Київщині може набрати близько 17,4% голосів. З огляду на те, що в обласній раді 84 депутати, партія може претендувати десь на 14 мандатів. Київську область поділили на 9 округів. Це означає, що високу ймовірність пройти до облради мають перші номери в округах і перша десятка загального списку.

З програмою “Слуги народу” можна ознайомитися на сайті ЦВК та в огляді програм. Окрім передвиборчої програми, Рух ЧЕСНО вирішив проаналізувати, хто ж балотується від цієї партії.

Перший номер у списку – фігурант антикорупційних розслідувань, гречкосій Олександр Дубінський. На цих виборах існує загальна тенденція, коли список до обласної чи міської ради ведуть народні депутати. Наприклад, список ЄС до цієї ж облради очолює фігурантка антикорупційних журналістських розслідувань Вікторія Сюмар. Не факт, що в разі перемоги нардепи відмовляться від роботи в парламенті й підуть безкоштовно працювати в місцевій раді. З більшою ймовірністю вони збережуть статус народного депутата, а зараз просто ведуть список до ради як більш упізнавані кандидати, аби партія набрала якнайбільше голосів.

Якщо нардепи, котрі мають перший номер у партійному списку на місцевих виборах, у разі перемоги політсили не зречуться свого статусу задля роботи в місцевому самоврядуванні, то по суті вони в такий спосіб ошукують виборців. Суміщати мандат нардепа і депутата місцевої ради неможливо.

Мешкає Олександр Дубінський у Києві.

Нардепом Дубінського обрали у 94-му окрузі на Київщині. Він входить до фракції “Слуга народу”, журналісти зараховують його до умовної групи “Приват” Ігоря Коломойського. У квітні Дубінський подав близько тисячі поправок до законопроєкту про боротьбу із “законодавчим спамом”, заблокувавши таким чином його швидкий розгляд.

Восени 2020 року розслідувачі “Bihus.info” навели переписку з пошти Дубіського як докази того, що під час Революції Гідності Дубінський за гроші регіоналів мав утілювати медіастратегію “Майдан меньшенства”. Зокрема, знімали матеріали про те, що майданівці нібито відвідували повій і поблизу майдану була спеціальна квартира, куди ходили й ударівці.

За даними фактчекінгової платформи “Детектор медіа”, неодноразово поширював недостовірну та маніпулятивну інформацію, зокрема про в.о. міністра охорони здоров’я України Уляну Супрун.

У листопаді 2019 року журналісти “Bihus.info” повідомили, що Дубінський та його родина протягом останніх кількох років стали власниками 24 квартир, 17 автівок, двох будинків і 70 соток землі на загальну суму близько 2,5 млн доларів.

Під №2 у загальному списку йде Олександр Скляров, заступник голови Київської облдержадміністрації. Цей орган по суті є вертикаллю президента, оскільки голів ОДА призначає саме він.

Після того, як з посади голови ОДА зняли Бно-Айріяна, з яким у Дубінського були конфлікти, нардеп налагодив співпрацю з облдержадміністрацією та намагався вплинути на кадрові призначення. Навесні 2020 року Рух ЧЕСНО зафіксував, що, попри виділення облрадою коштів, “антиковідні” закупівлі не були здійснені вчасно.

2018-го Дубінський писав про те, що Скляров позичав гроші колишній очільниці НБУ Гонтаревій, яка повертала борг кілька років.

Того самого року Скляров підписав довіреність на відчуження частки ТОВ “Прінум” на ім’я колишнього нардепа від БЮТ Віталія Чудновського, який свого часу охороняв Юлію Тимошенко.

У березні 2014 року, коли територію Кримського півострова вже окупували війська Російської Федерації, Скляров став власником ділянки в смт Сімеїз.  


Верховна Рада датою початку анексії Криму визнала 20 лютого 2014 року. По суті місяць по тому політик оформив договір купівлі-продажу землі на півострові.

Наталія Гунько балотується під №3. Вона є чинною депутаткою облради від Радикальної партії Олега Ляшка, входить до екологічної комісії.

На момент балотування 2015 року була юрисконсульткою в ТОВ “Гільдія права”. Проживає у Броварах. Її чоловік-гречкосій Анатолій Гунько на цих виборах у 2020 році  висувається теж від “Слуги народу”, однак на Чернігівщині й до ВРУ (208-й округ). Торік він балотувався до парламенту від “Батьківщини”.

Як повідомляли “Наші гроші”, Анатолій Гунько був причетний до земельної афери на території Броварів. Так, перед Майданом місцева влада роздерибанила колишні землі держпідприємства “Радіопередавальний центр”. На сесії громаді роз’яснили, що на цій ділянці нібито має побудувати завод німецька фармкомпанія, яка на запит ЗМІ та активістів таку версію згодом спростувала.

Наталія Гунько є бенефіціаркою ТОВ “Гільдія права”, ТОВ “Транспортна компанія “Експрес-круїз”, ПП “Граніт Трейд” (виробництво цегли, черепиці та інших будівельних виробів з випаленої глини), а Анатолій Гунько – бенефіціаром ТОВ “Компанія “Інтер-Профіт”, яка працює в галузі будівництва. Коли дружина 2015 року балотувалася до облради від Радикальної партії Олега Ляшка, Гунько висувався до цієї самої ради від “Нашого краю”. 

Співзасновником ТОВ “Транспортна компанія “Експрес-круїз” є Сергій Акименко, який невдало балотувався до Києво-Святошинської райради від партії “Наш край”. Отже, Наталія Гунько та Акименко – бізнес-партнери.

Четвертим номером у списку є журналіст “1+1” Володимир Тимофійчук, який мешкає у Вишневому.

Рух ЧЕСНО запитав у Тимофійчука, чи планує він залишити журналістську роботу, якщо переможе на виборах до облради, адже у нього або в редакції може виникнути конфлікт інтересів під час висвітлення суспільно-політичного життя. 

Закон мені не забороняє займатися журналістикою чи будь-якою іншою діяльністю, яка приносить прибуток. Тим паче депутати місцевих рад не отримують заробітну плату. Тому так чи інакше працювати буду, щоб мати, за що жити. Стосовно конфлікту інтересів, то жанри журналістики існують різні. Окрім політичних, є ще й соціальні тощо. Тож про який конфлікт інтересів у цьому разі може йти мова?” – відповів журналіст-політик.

Загалом у списку “Слуги народу” налічується шестеро співробітників “1+1”. До першої десятки загального списку потрапив ще один журналіст “1+1” – Ігор Колтунов, який є першим номером у 6-му окрузі. Що стосується ще чотирьох працівниць “1+1”, то вони йдуть на явно непрохідних місцях, тож не виключено, що їх узяли лише для того, аби забезпечити гендерну квоту. Якщо на прохідних місцях стоять журналісти, то на непрохідних, де була потрібна квота, – випускові редакторки, адміністраторки та продюсерка, тобто ті, хто не працює у кадрі.

5-й номер у списку – Олена Шуст. Вона працює керівницею Міжнародного навчально-наукового інвестиційного центру в Білоцерківському національному аграрному університеті. Проживає на Обухівщині.

Вона заснувала такі компанії, як “Інститут “Центр розвитку земельної реформи”, “Український інститут кадастру та землевпорядкування”, “Український інститут кадастру, землевпорядкування та оцінки землі” (веде діяльність з купівлі та продажу земельних ділянок).

За Шуст агітує її батько – депутат облради від Радикальної партії Олега Ляшка Анатолій Даниленко. Він обіймає посаду ректора університету, який кандидатка зазначила як місце своєї роботи.

Під 6-м номером іде помічник Дубінського Станіслав Семергей, котрий проживає в Києві. Він працює у Верховній Раді на платній основі.

Під час парламентської кампанії у штабі Дубінського був заступником керівника юридичної служби.

Сам родом з Полтавщини, де заснував “Укрейніен рекрутмент системз”.

Під №7 балотується Вікторія Киреєва. Вона працює в Мінекології директоркою департаменту дозвільно-ліцензійної діяльності та запобігання промисловому забрудненню. Проживає в Києві.

Вона теж 2015 року висувалася до Київської облради від Радикальної партії Олега Ляшка та є чинною депутаткою. На момент кандидування була заступницею директора ТОВ “Еко Експрес”. Як депутатка на Київщині гречкосіяла – роздавала новорічні солодкі подарунки.

Вадим Геращенко балотується під 8-м номером у загальному списку. Працює директором “Альянсу краси”, проживає у Вишгородському районі. Раніше на громадських засадах був помічником Ярослава Москаленка, коли той був у ВРУ 7-го скликання народним депутатом від Партії регіонів. Наразі Москаленко очолює список партії “За майбутнє” на виборах до облради.

Геращенко на минулих місцевих виборах висувався від партії “Наш край”, але до облради з огляду на низький рейтинг, про що свідчать резульатати голосування, не потрапив. Від цієї політсили на минулих виборах ішли зокрема і прогульники, і ті нардепи, які голосували за “диктаторські” закони 16 січня.

Вадим Геращенко вже був депутатом Вишгородської міськради – 2010 року його обрали за списком Партії регіонів.

Під №9 балотується вже згаданий журналіст “1+1” Ігор Колтунов. Перед місцевими виборами 2020 року він почав знімати сюжети про війну активістів із забудовниками в Ірпені, що входить наразі до округу, де висувається кандидат, зокрема з ексмером Ірпеня, фігурантом антикорупційних розслідувань Володимиром Карплюком.

У такий спосіб він залучав опозиційний до Карплюка електорат. Після виборів журналіст опинився в команді, яка по суті підтримує Карплюка, хоча раніше заявляла, що з такими “зашквареними” не співпрацюватиме. Наразі “Слуги народу” в Ірпені, який належить до 6-го округу на виборах до облради, на противагу кандидату в мери від “Нових облич” висувають технічного кандидата й “чорного” нотаріуса Карплюка – Нельзіна, а в Коцюбинському – члена команди з “Нових облич” Сергія Даніша, котрий перед місцевими виборами змінив бренд і тепер балотується від “Слуги народу”

Працює журналіст Колтунов, який хоче стати депутатом облради, у програмі “Гроші”, де раніше ведучим був Дубінський

Колтунов, котрий знімав сюжети про забудовників, сам опинився з ними в одному списку на виборах. Принаймні про це свідчить аналіз кандидатів у 6-му окрузі. 

Ба більше, на 10-му місці в загальному списку та в одному окрузі з Ігорем Колтуновим висувається Олена Джадалла, колишня заступниця Ірпінського міського голови. Її в серпні 2018 року призначив на цю посаду фігурант антикорупційних розслідувань Володимир Карплюк, вона увійшла до складу виконкому. Партія “Нові обличчя” комунікувала тоді це як надання можливості управління містом молодій команді. Отже, “Слуга народу” веде до обласної та місцевих рад команду Карплюка під новим брендом. 

На посаді заступниці мера Ірпеня Джадалла (Чернявська) пропрацювала до жовтня 2019 року, а тепер очолює штаб “Слуги народу” в Бучанському районі.

Фото з партійного сайту “Слуги народу”

Після того, як виявили, що в Коцюбинській ТВК від “Слуги народу” були члени, пов’язані з партійцями Карплюка, Джадалла заявила, що партія зробить заміну. Але згодом з’ясувалося, що за квотою “Слуги народу” до ТВК знову потрапили люди, афілійовані з командою Карплюка. Ба більше, у цій громаді колишній член команди Карплюка Сергій Даніш таки висувається від “Слуги народу”.

Джадалла – донька депутатки Ірпінської міської ради Ольги Олійнич, яка на виборах до Ірпінської міськради 2015 року очолювала список партії “Солідарність жінок України”, а 2010-го балотувалася до Ірпінської міської ради від Партії регіонів. Вона ще з часів ексмера Ірпеня керує КП “Ірпіньзеленбуд” і, за результатами моніторингу Руху ЧЕСНО, належала до найзаможніших депутатів Ірпінської міськради. 

До того, як очолила КП “Ірпіньзеленбуд”, за Скаржинського Олійнич була секретаркою ради та лобіювала інтереси доньки Олени Чернявської, яка тепер має прізвище Джадалла. Про це 2011 року писала “Україна молода”. Як повідомляв ЗМІ, Чернявська хотіла використати для розвитку власного бізнесу приміщення площею 250 кв.м, де планували відкрити реабілітаційний центр для малозабезпечених, дітей-сиріт, людей з інвалідністю. Олійнич намагалася вплинути на рішення комісії на користь проєкту своєї доньки.

Хто перші номери в округах?

Округ №1 (Білоцерківська ОТГ)

Олександр Поляруш – заступник мера Білої Церкви. Проживає в Білій Церкві. 2015 року його обрали депутатом Білоцерківської міської ради від Радикальної партії Олега Ляшка. За результатами моніторингу відвідуваності депутатів, потрапив до лав прогульників, оскільки 2017 року пропустив 25% засідань сесій.

На парламентських виборах 2019 року висувався на Київщині (90-й округ, Біла Церква) як член Радикальної партії Олега Ляшка, набрав менш ніж 5% голосів. Округ у Білій Церкві був єдиним, у якому не переміг торік представник партії “Слуга народу”.

Це була не перша спроба Поляруша стати народним депутатом. Політик балотувався 2014 року як самовисуванець у 90-му окрузі й одержав менш ніж 1% голосів.

На виборах 2012 року висувався від Партії пенсіонерів України. Набрав тоді менш як 1,5% голосів і, найімовірніше, виконував технічну функцію в окрузі.

У загальному списку партії Поляруш іде під 52-м номером, але має всі шанси пройти, оскільки є першим в окрузі.

Округ №2 (територіальні громади Білоцерківського району: Сквирська, Тетіївська, Рокитнянська, Таращанська, Ставищенська, Узинська, Володарська, Гребінківська, Фурсівська, Маловільшанська, Ковалівська та Медвинська)

Станіслав Вихор – юрист, який працює в ПП “Сербинівське”. Проживає в Києві, родом з Полтавщини. Один з власників ТОВ “Азалія”, що зареєстроване в Полтавській області.

На Полтавщині на посаду голови Гребінківської ОТГ балотується від “Рідного міста” Анатолій Вихор – імовірно, батько кандидата від “Слуги народу” до Київської облради, оскільки Станіслав по батькові – Анатолійович. Ба більше, місцем свого народження Станіслав Вихор зазначив саме місто Гребінка Полтавської області.

У загальному списку кандидат від “Слуги народу” йде під №23, але з огляду на те, що в окрузі його поставили під №1, він має всі шанси зайти до облради.

Округ №3 (територіальні громади Бориспільського району Київської області: Бориспільська, Яготинська, Переяславська, Пристолична, Вороньківська, Студениківська, Гірська, Золочівська, Циблівська, Ташанська та Дівичківська)

Геннадій Слепцов – заступник директора ТОВ “Гамма Консалт”. Працював оплачуваним помічником нардепа Віталія Хомутинніка (ВРУ 4-го скликання, блок “За єдину Україну”). Проживає в Києві.

2017 року син Слепцова став співзасновником декількох компаній.

2010-го як член Партії регіонів пройшов за партійним списком до Бориспільської райради. На той час був радником голови облдержадміністрації, регіонала Анатолія Присяжнюка, котрого на цю посаду призначив Віктор Янукович.

Повний тезко кандидата є засновником низки юросіб, зокрема й садових товариств. Також є членом правління благодійного фонду “Велика родина”, до якого входить і колишня очільниця ОДА Віра Ульянченко. За головування Ульянченко Слепцов працював в ОДА в управлінні земельних відносин.

Округ №4 (територіальні громади Броварського району Київської області: Броварська, Великодимерська, Баришівська, Березанська, Згурівська, Калитянська, Зазимська та Калинівська)

Сергій Потрясаєв – фізична особа – підприємець, засновник і керівник “Еспі Фарм”, проживає в Броварах. 2015 року балотувався до Броварської міськради від партії “Батьківщина”, але виборці його не підтримали. Так само програв вибори як кандидат у мери Броварів, посівши 6-те місце. 2017-го переказав на рахунок ВО “Батьківщина” майже 12 тис. грн.

У загальному списку йде під №28, але може пройти до облради як перший номер в окрузі.

Округ №5 (територіальні громади Бучанського району Київської області: Бучанська, Макарівська, Бородянська, Гостомельська, Немішаївська та Пісківська)

Вадим Геращенко – згаданий вище кандидат-ексрегіонал.

Округ №6 (територіальні громади Бучанського району Київської області: Ірпінська, Вишнева, Борщагівська, Білогородська, Коцюбинська та Дмитрівська)

Ігор Колтунов – згаданий вище журналіст “1+1”, який входить до першої десятки загального списку. Одразу ж за ним у списку йде син екснардепа й колишнього ректора податкової академії Петра Мельника.

Округ №7 (територіальні громади Вишгородського району Київської області: Вишгородська, Іванківська, Славутицька, Димерська, Петрівська, Пірнівська та Поліська)

Роман Буковський – чинний депутат-гречкосій від “Опозиційного блоку”, заступник директора ТОВ “Профрент”. За результатами моніторингу відвідуваності депутатів облради, 2017 року поповнив лави прогульників, оскільки пропустив 25% засідань сесій. Мешканець Вишгорода.

На парламентських виборах 2019 року балотувався в народні депутати від “Батьківщини” у 96-му окрузі на Київщині й посів 3-є місце, набравши менш ніж 9% голосів. У цьому самому окрузі кандидувався до ВРУ 2014 року від “Опозиційного блоку”, але відмовився від балотування.

Округ №8 (територіальні громади Обухівського району Київської області: Васильківська, Обухівська, Миронівська, Кагарлицька, Богуславська, Українська, Ржищівська, Феодосіївська та Козинська)

Тут під першим номером іде журналіст “1+1” Володимир Тимофійчук, який також входить до першої десятки кандидатів у загальному списку.

Округ №9 (територіальні громади Фастівського району Київської області: Фастівська, Боярська, Калинівська, Глевахівська, Чабанівська, Кожанська, Гатненська, Бишівська та Томашівська)

Денис Січевий – ще один помічник нардепа Дубінського, який працює платно. Проживає в Києві. Торік балотувався у 94-му окрузі як самовисуванець.

Це той самий округ, у якому на парламентських виборах висувався Дубінський, тож не виключено, що Січевий виконував суто технічну функцію та допомагав майбутньому роботодавцю заводити членів до ДВК. Те, що Січевий був техкандидатом, підтверджує те, що він набрав лише 30 голосів і посів останнє місце. У виборчому фонді кандидата – самі нулі. Агітацію він не вів і на момент балотування в нардепи був безробітним.

У загальному списку йде під №27, але має всі шанси потрапити до облради, оскільки є першим номером в окрузі.

Рух ЧЕСНО проаналізував кандидатів, які балотуються від партій ОПЗЖ, “Батьківщина” та “Європейська солідарність” до обласної ради. 

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО підготував для виборців огляди політичних партій: УДАР, “Слуга народу”, “Голос”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Європейська солідарність”, “Батьківщина”, Партія Шарія, “Перемога Пальчевського”, “За майбутнє”, “Свобода”, “Народний контроль”, “Народний фронт”, “Наш край”, “Демократичний альянс”, “Національний корпус”, “Громадянська позиція”, “Основа”, “Самопоміч”, Радикальна партія Олега Ляшка, “Опозиційний блок”, Аграрна партія України.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]