Дніпровська міська організація партії “Пропозиція” представила кандидатів у депутати Дніпровської міськради. Серед них є багато молодих людей, які здебільшого працюють у міськраді, та вже досить досвідчених депутатів, котрих помічали, зокрема, у гречкосійстві.
Серед чинних депутатів, які цього разу балотуються від “Пропозиції”, є прогульники. Також є ті, кого раніше на виборах висували Партія регіонів, “Опозиційний блок”, “Відродження”, БПП “Солідарність” та ВО “Батьківщина”.
Місцеві вибори-2020 відбуватимуться за новими правилами. Дніпро поділили на 8 великих округів – за кількістю районів, у кожному з яких, окрім боротьби між кандидатами від різних політичних сил, триватиме ще й внутрішньопартійна боротьба.
15 вересня на вул. Старокозацькій, 58 у Дніпрі відбулися збори Дніпровської міської організації політичної партії “Пропозиція” з метою висунення кандидатів у депутати Дніпровської міськради. Цю будівлю пов’язують з радником міського голови Дніпра, очільником Громадської ради при Дніпровській міськраді та “тіньовим мером” Дніпра Геннадієм Корбаном.
Збори вели секретар Дніпровської міськради, кандидат у депутати від партії “Пропозиція” Олександр Санжара та керівник Дніпровської міської організації політпартії “Пропозиція” Даниїл Селін. Також Селін є головою комісії з припинення роботи КП “Бюро обліку майнових прав та діяльності з нерухомістю” Дніпровської міської ради.
На зборах спочатку затвердили мера Дніпра Бориса Філатова кандидатом на посаду міського голови. Потім почали зачитувати кандидатів у депутати від партії. Називали тільки прізвища, тому ідентифікувати деяких з них було досить складно.
Рух ЧЕСНО проаналізував кандидатів у депутати Дніпровської міської ради від політичної партії “Пропозиція”.
Кандидати в округах
На місцевих виборах 25 жовтня кожен виборець у своєму окрузі в бюлетені має проголосувати за партію, а також за кандидата із запропонованого нею списку. Якщо партія набере понад 5% голосів, то її кандидат(и) стануть депутатами міськради. Але скільки та які саме?
Спершу визначать виборчу квоту за певною формулою. Потім порахують, скільки кандидатів від партії, яка подолала прохідний бар’єр, з округів стануть депутатами. Для цього загальну кількість голосів, відданих за партію в окрузі, поділять на виборчу квоту. Наприклад, виявилося, що від певного округу повинні пройти двоє депутатів. Хто це має бути, якщо список кандидатів від зазначеної партії в окрузі містить 12 осіб?
Якщо двоє кандидатів в окрузі набрали чверть визначеної виборчої квоти, то саме вони стануть депутатами, незалежно від того, які номери мають у списку кандидатів від партії. Якщо квоту набрав тільки один, то депутатами стануть він і людина, зазначена першою у списку кандидатів від партії в окрузі. Вважається, що одержати чверть виборчої квоти кандидатам буде непросто. Тому черговість кандидатів у списках в округах має значення.
Проаналізуймо перші четвірки кандидатів від партії “Пропозиція” в округах Дніпра, бо вони мають найбільші шанси потрапити до міської ради з-поміж своїх колег.
Округ №1
У територіальному виборчому окрузі (ТВО) №1, який охоплює Амур-Нижньодніпровський район Дніпра, “Пропозиція” висунула десятьох кандидатів.
Список очолив Олексій Безуглий. Він є шеф-редактором та основним акціонером роздержавленої газети Дніпровської міськради “Наше місто”. Був членом Партії регіонів, а у 2010-2015 роках – депутатом Кіровської районної в м. Дніпропетровську ради.
Друге місце у списку посідає Ірина Ванжа – заступниця директора комунального підприємства “Організаційно-аналітична служба” Дніпровської міськради, що проводить різні заходи та організовує висвітлення діяльності Дніпровської міської ради в ЗМІ. 2016 року Ванжа була радницею Бориса Філатова.
На третьому місці у списку кандидатів від “Пропозиції” в ТВО №1 – наразі позафракційний депутат Дніпровської міськради Михайло Гороховський. 2015 року кандидатом у депутати його висунула партія “Блок Петра Порошенка “Солідарність”. 2016-го він пропустив 44% сесійних засідань Дніпровської міськради, тому, згідно з методологією Руху ЧЕСНО, його зараховано до прогульників.
На четвертому місці – Єгор Худяков, інспектор департаменту житлового господарства міськради. Його мешканці Дніпра побачили на білбордах задовго до офіційного старту виборчої кампанії. У рекламі телепередачі на каналі “ДніпроTV” використали такі самі графічні елементи, що й у рекламі партії “Пропозиція”.
Округ №2
До виборчого округу №2 у Дніпрі належить Індустріальний район. У цьому окрузі список кандидатів у депутати від “Пропозиції” налічує сімох осіб.
Перший номер у списку – Сергій Пустовий, міський депутат, який нещодавно увійшов до фракції “Пропозиція” в міськраді. До цього він очолював фракцію “Наш край”, а на виборах 2015 року його висував “Опозиційний блок”. 2010-го він став депутатом Дніпропетровської обласної ради від Партії регіонів.
Пустовий відомий тим, що не гребує гречкосійством – від його імені роздавали продуктові набори 2018 року.
На другому місці – депутатка Дніпровської міської ради, членкиня фракції “Опозиційний блок” Тетяна Каптєлова. Вона працює головною лікаркою поліклініки ПАТ “Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод”, що входить до холдингу “Інтерпайп”, підконтрольного Вікторові Пінчуку. 2017 року пропустила понад чверть сесій міськради.
На фото – мер Дніпра Борис Філатов і поряд з ним Тетяна Каптєлова
На третьому місці – депутат міськради Володимир Ікол, котрий нещодавно долучився до фракції “Пропозиція”. У депутати на виборах 2015 року його висувала партія “Опозиційний блок”. А вже 2016-го він разом із Сергієм Пустовим залишив однойменну фракцію в міськраді та увійшов до депутатської групи “За Дніпропетровськ”. Наступного року в раді створили фракцію “Наш край”, яку очолив Пустовий, а Ікол лишився позафракційним.
2010 року Володимир Ікол став депутатом Індустріальної районної в місті Дніпропетровську ради від Партії регіонів. На той момент він був помічником секретаря Дніпропетровської міської ради.
Депутат Дніпровської міськради Сергій Шевченко опинився на четвертому місці в списку кандидатів від “Пропозиції” в окрузі №2. Депутатом міськради від партії “Українське об’єднання патріотів – УКРОП” він став 2017 року після того, як повноваження склав Дмитро Погребов.
Задобрювати мешканців району, у якому балотуватиметься, Сергій Шевченко почав ще до офіційного старту виборчої кампанії. Наприклад, у липні він запустив нову програму для дітей в Індустріальному районі Дніпра “Дворова ігротека в Індустріальному”.
Округ №3
Новокодацький район Дніпра формує територіальний виборчий округ №3. Тут список партії “Пропозиція” складається з десяти кандидатів.
На першому місці – голова Новокодацької районної в місті Дніпрі ради Олег Денисенко. Він був депутатом цієї ради в 1998-2002 роках, а також від 2004-го до 2006-го. 2015 року його обрали депутатом Ленінської (зараз – Новокодацької) районної в місті Дніпропетровську ради від партії УКРОП (перший номер у списку).
На другому місці у списку – Антон Андрієнко, головний спеціаліст відділу забезпечення діяльності міського голови та його заступників. Його, як і Худякова, рекламували на білбордах ще в червні. Зовнішня реклама з чиновником Андрієнком була розміщена за бюджетні кошти. Нагадаємо, що на білбордах з рекламою телепередачі використали такі самі графічні елементи, що й у рекламі партії “Пропозиція”.
Третє місце посідає кандидат/кандидатка з прізвищем Бондаренко. З огляду на те, що це досить поширене прізвище, визначити достеменно особу кандидата/кандидатки поки що неможливо.
На четвертому місці – кандидат/кандидатка з прізвищем Геращенко.
Округ №4
Територіальний виборчий округ №4 охоплює Самарський район Дніпра. “Пропозиція” висунула в цьому окрузі сімох кандидатів.
Перший номер у списку партії в окрузі – Юрій Федько. Він очолює Самарську районну в місті Дніпрі раду. 2015 року став депутатом зазначеної райради від партії УКРОП (перший номер у списку).
На другому місці – директор 21-ї міської клінічної лікарні Дніпра Микола Турчин.
Третє місце у списку посідає Олександра Бодня, спеціалістка Департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради.
Кандидат/кандидатка з прізвищем Куниця – на четвертому місці.
Округ №5
Соборний район Дніпра формує округ №5, у якому від “Пропозиції” в депутати міської ради балотуються дев’ятеро осіб.
До першої трійки тут входять депутати Дніпровської міськради, обрані від партії “Українське об’єднання патріотів – УКРОП”, які нещодавно, як і решта “укропівців”, долучилися до фракції “Пропозиція”.
Очолює список кандидатів у депутати в окрузі адвокат Артем Павлов. Він допомагав Борису Філатову, коли той був народним депутатом – ще до обрання міським головою Дніпра.
На другому місці – депутатка Дніпровської міськради Юлія Дмитрова, заступниця директора Департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради. Навесні 2020 року, під час карантину у зв’язку з пандемією COVID-19, вона зробила фотосесію, як передає продуктові набори людям похилого віку, котрі перебувають на обліку в терцентрах. Згідно з методологією Руху ЧЕСНО, це гречкосійство.
Гречкосійство – це спроби політиків (на виборних чи призначених посадах) або потенційних кандидатів вплинути на волевиявлення виборців самостійно чи через допоміжних суб’єктів (третіх сторін) шляхом роздавання товарів, надання послуг або інших матеріальних чи нематеріальних активів.
На третьому місці – Григорій Гельфер. Депутат фігурував в антикорупційних розслідуваннях. Зокрема, журналісти інтернет-видання “Бюро UA” у своєму розслідуванні звернули увагу на те, що тендерна документація для закупівлі послуг з організації міжнародного джазового фестивалю “Джаз на Дніпрі”, ймовірно, була написана під переможця тендера. Співзасновниками компанії, що виграла в конкурсі, до весни 2016 року були радник мера Дніпра Євген Гендін і Григорій Гельфер. Тобто заміна засновників фірми відбулася майже напередодні торгів.
Четверте місце у списку закріплене за депутаткою, обраною від партії “Опозиційний блок”, а наразі членкинею фракції “Пропозиція” Анжелікою Пилипенко. Вона теж активно бере участь у виборчих перегонах і гречкосіє.
“Діємо разом! Ваш депутат Анжеліка Пилипенко”
Округ №6
Територіальний виборчий округ №6 охоплює Центральний район міста. Список кандидатів від “Пропозиції” в цьому окрузі найменший – налічує п’ять осіб.
На першому місці у списку тут Артем Клюєв, голова Центральної районної в місті Дніпрі ради. 2015 року в депутати зазначеної ради балотувався від партії “Відродження”.
Другим номером у списку йде депутат Дніпровської міської ради Михайло Кутузов, який обраний від партії “Українське об’єднання патріотів – УКРОП”, а зараз входить до фракції “Пропозиція”.
Голова фракції “Пропозиція” в міській раді Євгенія Дитятковська, котра до цього очолювала фракцію УКРОПу, перебуває на третьому місці у списку кандидатів в окрузі.
На четвертому місці – кандидат із прізвищем Васильєв. Імовірно, ідеться про співробітника місцевого “11 каналу”, яким володіє подружжя Пінчуків, Бориса Васильєва.
Васильєв був депутатом 6 скликання Дніпропетровської міськради від партії “Сильна Україна”.
Округ №7
До виборчого округу №7 належить Чечелівський район Дніпра. Список кандидатів у цьому окрузі від “Пропозиції” складається з восьми людей.
На першому місці – молодий лікар-невролог Роман Хаїтов.
На другому місці – депутатка Дніпровської міської ради, обрана від “Опоблоку”, а нині членкиня фракції “Пропозиція” Наталія Демідова.
На третьому місці – кандидат/кандидатка з прізвищем Клименко, а на четвертому – Черноусов. Імовірно, ідеться про колишнього начальника інспекції з питань благоустрою Романа Черноусова.
Округ №8
До ТВО №8 входить Шевченківський район Дніпра. За мандати тут від партії “Пропозиція” змагаються семеро кандидатів.
Очолює список кандидатів депутат Дніпровської міської ради Євген Кривошеєв, обраний від УКРОПу, а нещодавно він увійшов до фракції “Пропозиція”. У 2010-2015 роках був депутатом Дніпропетровської міськради від ВО “Батьківщина”.
На другому місці – кандидат/кандидатка з прізвищем Макарець. Можливо, це Владислав Макарець – спеціаліст відділу роботи з органами самоорганізації населення та об’єднаннями громадян.
На третій позиції у списку – кандидатка/кандидат на прізвище Кучеренко. Четвертий – Сергій Солопов, депутат Дніпропетровської обласної ради від партії УКРОП. Він працює директором ТОВ “Медичний центр “Клініка сімейної медицини”, що належить Олегу Корбану – батькові Геннадія Корбана, друга й радника мера Дніпра, голови Громадської ради при міськраді.
Читайте також: “Пропозицію” на Дніпропетровщині очолив Каширін, якого ЗМІ пов’язують з Корбаном
Загальний список: перша десятка
Голоси, зібрані партією в окрузі, ділитимуть на виборчу квоту та визначатимуть кількість кандидатів, які мають пройти до міської ради. Нерозподілені голоси (під час розрахунків ми враховуємо лише цілі частини) зберуть докупи та знов-таки поділять на виборчу квоту. Стільки саме людей піде із загального списку партії, теж визначать за нумерацією від першого.
Перша десятка загального списку кандидатів у депутати Дніпровської міської ради від “Пропозиції” має такий вигляд:
1. Борис Філатов (міський голова);
2. Олександр Санжара (секретар міськради, член фракції “Пропозиція”);
3. Євгенія Дитятковська;
4. Борис Васильєв;
5. Наталія Хазан;
6. Іван Васючков (спеціаліст Департаменту транспорту та транспортної інфраструктури);
7. Григорій Гельфер;
8. Микола Турчин;
9. Кучеренко;
10. Олександра Бодня.
Нагадаємо, у Дніпрі дві фракції пристали на “Пропозицію”.
Раніше Рух ЧЕСНО писав, що у Дніпрі політики почали “працювати” з потенційними виборцями задовго до офіційного старту виборчої кампанії. Дух виборчих перегонів у місті почав дедалі більше виявлятися наприкінці травня – на початку червня, з появою зовнішньої політичної реклами.
Цей матеріал підготовано за підтримки Фонду з прав людини Посольства Королівства Нідерландів в Україні.
Поділитись