Київська міська виборча комісія 25 вересня відмовила в реєстрації вісьмом кандидатам зі 118-ти, що були у списку від "Слуги народу".
Присутній на засіданні представник політсили Роман Сиротенко повідомив членів комісії, що партія на момент подання списку до МВК знала, що 8-ми кандидатам можуть відмовити.
"Кандидати, яких зараз перелічили, не відповіли на запитання, не надали документів, але вони були включені у список конференції, якою їх було затверджено. Тому керівництвом партії було прийнято рішення щодо подачі подання, яке було затверджено конференцією, але документів надано не було, оскільки кандидати не надали необхідних документів… Про цих людей стало відомо, коли вже були підготовлені всі документи та коли я вже їхав їх сюди подавати", – зазначив представник партії.
Оскільки з 8-ми “забанених” кандидатів троє – чоловіки й п’ятеро – жінки, у заступника голови МВК Миколи Нілова виникло запитання, чи не порушує зміна списку гендерної квоти. Члени комісії відповіли, що партія квоти дотримала на момент подання списків, а відмовляє в реєстрації МВК, тому можна голосувати.
Люди, яким відмовили в реєстрації кандидатами в депутати Київради від партії "Слуга народу":
1. Биков Олексій Валерійович;
2. Кравчук Тетяна Тимофіївна (імовірно, помічниця народної депутатки Оксани Білозір у ВРУ 4-го скликання);
3. Кватерчук Юрій Іванович;
4. Подгорная Наталія Олександрівна;
5. Юрченко Лілія Ігорівна;
6. Плащенко Євген Васильович;
7. Бабенко Олена Василівна (імовірно, помічниця нардепа від Партії регіонів Миколи Злочевського у ВРУ 6-го скликання);
8. Іл'їна Тетяна Василівна.
Рух ЧЕСНО звернувся до заступника голови ЦВК Віталія Плукаря з проханням прокоментувати ситуацію щодо можливого порушення гендерної квоти.
"Я не буду прив’язуватися до конкретної ситуації, тому що не знаю всіх нюансів… Принцип дотримання гендерної квоти вимагається кодексом на час висування. Тобто партія повинна дотриматися гендерного балансу у своєму списку під час висування на з’їзді. Після того вона подає документи до ТВК, але норма про непорушення порядку висування стосується саме висування, а не реєстрації… Наприклад, на якомусь етапі кожен з кандидатів має право відмовитися від балотування. Це може бути після реєстрації, за певний період до дня голосування. Ми ж тоді не будемо давати висновок про те, що порушений гендерний баланс у списках? Так само й тут. Якщо на етапі з’їзду дотриманий гендерний баланс, то все гаразд. Якщо під час реєстрації кандидатів у ТВК з різних підстав деяким кандидатам відмовляють, не можна зробити крок назад і сказати, що весь список неправильний", – пояснив заступник голови ЦВК.
Отже, якщо партії бракує людей для дотримання гендерної квоти, то вона може висунути кандидатів без надання необхідних документів. Їх потім можуть зняти, але партію однаково зареєструють.
Нагадаємо, Рух ЧЕСНО підготував огляди про політичні партії, як-от: УДАР, “Слуга народу”, “Голос”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Європейська солідарність”, “Батьківщина”, Партія Шарія, “Перемога Пальчевського”, “За майбутнє”, “Свобода”, “Народний контроль”, “Народний фронт”, “Наш край”, “Демократичний альянс”, “Національний корпус”, “Громадянська позиція”, “Основа”, “Самопоміч”, Радикальна партія Олега Ляшка, “Опозиційний блок”, Аграрна партія України.
Поділитись