Списки ЄС у Києві: помічниця Насірова, політтехнологиня з “Єдиної Росії” та депутати Київради (ОНОВЛЕНО)

Фото: Списки ЄС у Києві: помічниця Насірова, політтехнологиня з “Єдиної Росії” та депутати Київради (ОНОВЛЕНО)

За виборчою системою, відповідно до сьогоднішніх рейтингів партії “Європейська солідарність”, високу ймовірність проходження до Київради мають перша десятка загального списку й по кілька кандидатів з територіальних списків. Рух ЧЕСНО проаналізував перші номери територіальних списків політсили в округах Києва

У Голосіївському районі (округ №1) першим номером у списку партія поставила Людмилу Ковалевську (дівоче прізвище – Тижненко), яка в загальному списку на 7-му місці. Вона була радницею секретаря Київради Володимира Прокопіва з питань публічної політики та соціальних комунікацій.

Користувачі соцмереж пригадали, що Тижненко раніше бувала в Російській Федерації й начебто була активісткою провладної партії “Єдіная Расія”. 

Ковалевська відреагувала на цей закид коментарем, у якому зізналася, що в Росії справді була, але розірвала з нею всі стосунки після початку російсько-української війни. 

У коментарі Руху ЧЕСНО депутатка Київради наголошувала, що дійсно їздила в Росію, але розірвала з нею зв’язки у 2013 році. Депутатка переконувала, що інформацію вперше поширили через проросійський "112 канал", у якого Ковалевська виграла судову справу про захист честі та гідності (додано у жовтні 2024 року).

Вона керує благодійним фондом “Фонд збереження історичної спадщини”. У травні 2019 року в Голосієві представляла "Благодійний фонд Віри Прокопів". 

Дарницький район (округ №2) – кандидатом від ЄС стане колишній нардеп-"нарфронтівець" Леонід Ємець. Був першим заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, членом постійної української делегації в ПАРЄ. 2012 року його обрали народним депутатом 7-го скликання від ВО “Батьківщина”.

Цікаво, що 2019 року до парламенту Ємець балотувався від партії “Голос” як безпартійний. Завжди висувався на Печерську, однак цього разу піде на Дарниці. 

Деснянський район (округ №3, Троєщина)Андрій Порайко, адвокат

Був помічником народного депутата 8-го скликання від "Народного фронту" Миколи Кадикала

Деснянський район (округ №4, Лісовий, Троєщина) – чинний депутат Київради від БПП "Солідарність" Максим Конобас. Перший заступник голови постійної комісії з питань власності. Очільник Солом'янської районної в місті Києві організації партії "Європейська солідарність". Був депутатом Київської міської ради 7-го скликання. 

Дніпровський район (округ №5, Райдужний, Воскресенка) – чинний депутат Київради, гречкосій Тарас Криворучко.

Дніпровський район (округ №6, Русанівка) – чинний депутат Київради від БПП "Солідарність", голова земельної комісії Олександр Міщенко, гречкосій і фігурант антикорупційних розслідувань. 

Під головуванням Міщенка, як пишуть "Наші гроші", земельна комісія поновила оренду ділянки для житлового комплексу Карла Волоха та Максима Микитася, яку передавали без права капітальної забудови.

Оболонський район (округ №7) – чинний депутат Київради від БПП "Солідарність", член земельної комісії, гречкосій і прогульник Владислав Турець

Був помічником-консультантом нардепа 7-го скликання від ВО “Батьківщина” Володимира Ар’єва (нині є народним депутатом від партії “Європейська солідарність”). Починав свою трудову кар’єру в секретаріаті Київради, де працював протягом 2004-2007 років. 

Печерський район (округ №8) Сергій Таран, політолог, співзасновник Інституту масової інформації, Центру політологічних і соціологічних досліджень "Соціовимір".

Від 2008 року веде блог у виданні "Українська правда". У 2015-2019 роках – член наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. У 2011-2012 роках входив до координаційної ради кампанії “Фільтруй Раду!” Руху ЧЕСНО.

Подільський район (округ №9) – чинний депутат Київради від БПП "Солідарність" Олексій Окопний, очолює транспортну комісію, гречкосій, прогульник, фігурант антикорупційних розслідувань.

Балотувався до парламенту 2019 року на Подолі (220-й округ), був висуванцем “Європейської солідарності”, посів 2-ге місце, набравши менш ніж 17% голосів. Його офіційний виборчий фонд становив дещо менш як пів мільйона гривень. Але кошти витрачались і на дочасну агітацію. Наліпки із зображенням Окопного без вихідних даних активісти Руху ЧЕСНО помітили на вулиці Межигірській у Києві ще до реєстрації кандидата.

Святошинський район (округ №10) Ганна Коваленко.

Святошинський район (округ №11) – Наталія Пастухова, старша викладачка кафедри корпоративних фінансів і контролінгу КНЕУ. За даними бази YouControl, її повна тезка є фізичною особою – підприємницею, зареєстрованою на Оболоні (основний вид діяльності – інші види перероблення та консервування фруктів і овочів).

Цікаво, що другим номером в окружному списку йде чинний депутат Київради Георгій Ясинський

Солом'янський район (округ №12) Ольга Галицька. Повна тезка кандидатки зазначена помічницею народних депутатів Олега Тищенка (БЮТ, 6-те скликання), Геннадія Зубка (“Батьківщина”, 7-ме скликання) та Дмитра Андрієвського, Віталія Чепиноги й Романа Насірова (БПП "Солідарність") у 8-му скликанні Ради.

Шевченківський район (округ №13) – Дінара Габібуллаєва

На позачергових парламентських виборах 2019 року балотувалася за списком партіїЄвропейська солідарність” під №36, однак депутаткою не стала. Є членкинею згаданої партії. Під час минулої виборчої кампанії була доноркою ЄС.

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО розповідав про те, як відбулася конференція київського осередку “Європейської солідарності”, де була представлена перша десятка кандидатів, яка має такий вигляд:

1. Марина Порошенко (дружина 5-го Президента України);

2. Володимир Прокопів (чинний секретар Київради від БПП "Солідарність");

3. Леонід Ємець (колишній народний депутат України від "Народного фронту" у ВРУ 8-го скликання, від "Батьківщини" – у 7-му скликанні);

4. Дінара Габібуллаєва (юристка, 2019 року балотувалася до Верховної Ради від ЄС під №36 у списку, активно протестувала проти викладання Андрієм Портновим у КНУ імені Тараса Шевченка);

5. Олександр Погребиський (волонтер, ветеран російсько-української війни).

6. Сергій Таран (член центральної ради партії);

7. Людмила Ковалевська (Тижненко) (радниця Володимира Прокопіва);

8. Віктор Кононенко (будучи заступником голови СБУ, 2018 року отримав службову квартиру вартістю майже 6 млн грн, котру згодом приватизував);

9. Костянтин Усов (колишній журналіст, нардеп ВРУ 8-го скликання від БПП, прогульник і гречкосій);

10. Ольга Галицька.

Нагадаємо, що Рух ЧЕСНО також висвітлював збори "Еко партії Берези". Ми намагалися навідатися й на аналогічний захід партії Пальчевського, щоб поставити йому запитання, але відповідей не отримали. Рух ЧЕСНО проаналізував першу десятку списку партії Миколи Томенка "Рідна країна", а також десятку кандидатів УДАРу та партійну вітрину "Слуги народу". Журналісти руху описали списки "Батьківщини", "Єдності Олександра Омельченка" та "Голосу". 

Крім того, Рух ЧЕСНО підготував огляди про політичні партії, як-от: УДАР, “Слуга народу”, “Голос”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Європейська солідарність”, “Батьківщина”, Партія Шарія, “Перемога Пальчевського”, “За майбутнє”, “Свобода”, “Народний контроль”, “Народний фронт”, “Наш край”, “Демократичний альянс”, “Національний корпус”, “Громадянська позиція”, “Основа”, “Самопоміч”, Радикальна партія Олега Ляшка, “Опозиційний блок”, Аграрна партія України.

Цей матеріал підготовано за підтримки Фонду з прав людини Посольства Королівства Нідерландів в Україні.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]