Делегати партійної конференції київської міської організації "Батьківщини" затвердили списки кандидатів. На посаду міського голови партія очікувано висунула Олексія Кучеренка. Юлія Тимошенко одужує від COVID-19 та обіцяє брати активну участь у виборах. У прохідній частині списку політсили розмістилися здебільшого чинні депутати Київради, люди, яких ЗМІ пов’язують із забудовниками, зокрема Катерина Глімбовська – дружина Романа Насірова. У списку є і експосадовець КМДА Володимир Слончак, якого затримували за напад на поліцейського.
Конференція міської організації "Батьківщини" відбувається на острові посеред Дніпра з краєвидом на "Батьківщину-Мати" за партійною сценою. Стільці розставлені з дотриманням соціальної дистанції, а на вході разом з порядком денним присутнім видають маски.
Головує на конференції Віталій Нестор, який після дотримання формальностей щодо ведення протоколу й підрахунку голосів делегатів телефонує Юлії Тимошенко на гучному зв’язку. Така сама процедура голосування застосовувалася до тих, хто хворіє, і на з’їздах інших партій, зокрема УДАРу та “Голосу”.
Юлія Тимошенко, попри свою хворобу, зуміла виступити дистанційно з великою промовою, у якій закликала не легковажити під час пандемії COVID-19, а дотримуватися карантину та заходів безпеки.
Лідерка "Батьківщини" подякувала відсутньому на зборах голові фракції в Київраді Володимирові Бондаренку.
(У коментарі телефоном Руху ЧЕСНО Бондаренко зазначив, що працюватиме на своєму окрузі у Святошині незалежно від того, під яким номером партія поставила його в територіальному списку. Забігаючи наперед, скажемо, що на своїй вотчині депутат опинився у списку третім – після чинної депутатки Тетяни Меліхової та Богдана Колодія.)
Окремо Тимошенко подякувала одній зі спонсорок партії Владиславі Молчановій.
Часом здавалося, що лідерка “Батьківщини” претендує на електорат партії "Свобода" – Юлія Тимошенко наголошувала на інтелекті нації, мудрості й особливій духовності киян, які обиратимуть собі нову владу:
"Щоби саме місцеві громади привели нову владу, яка не сприймає політику нової колонізації України… всі ресурси мають бути повернені Україні та українцям… інтелект нації та наші ресурси дозволяють це зробити".
До оголошення списку кандидатів Тимошенко анонсує в першій п’ятірці Олександру Кужель.
"Своїм авторитетом вона зможе посилити нашу боротьбу", – каже лідерка партії про соратницю.
Зеленського Тимошенко називає "безвольною людиною", а його оточення, яке він сформував навколо себе, – "метастазами".
Під час виступу лідерки Віталій Нестор стоїть струнко на сцені за трибуною, а за сценою повільно пропливає баржа.
Настає час обирати кандидата на посаду міського голови Києва. Інтриги тут немає – це Олексій Кучеренко. Традиційно для майбутнього кандидата свою промову він починає з перелічування проблем міста, називаючи зношений житловий фонд, тепломережі, інфраструктуру…
"Праворуч від мене – міст Патона. Він втомився. Ліворуч – міст Метро. Він дуже втомився", – образно посилює свою промову Кучеренко.
З-поміж пріоритетів майбутній кандидат у мери називає такі:
1. Комфорт і безпека проживання киян.
2. Розв’язання транспортних проблем. За 5 років час, який містяни витрачають на стояння в заторах, за словами Кучеренка, можна скоротити вдвічі.
3. Покращення стану довкілля, зокрема якості повітря й питної води.
4. Міська програма модернізації застарілого житлового фонду.
5. Домогтися відведення землі та прибудинкових територій.
6. Ні недобудам! Обіцяє розібратися з недобудовами не лише комерційної, а й бюджетної сфери.
7. Розвиток комунальної інфраструктури та новий генплан міста.
Читайте також:
Що не так із проєктом Генплану Києва
До речі, Кучеренко приніс із собою чинний генплан Києва.
Як і деякі інші майбутні кандидати на посаду міського голови, Кучеренко обіцяє розпочати роботу в мерії з аудиту чинного генплану.
"Чинний генплан порушувався з моменту його прийняття. Ми розпочнемо з аудиту", – зазначає Кучеренко й додає, що аудит має бути публічним, аби його результати не стали предметом торгу з владою.
Коли після завершення конференції журналіст Руху ЧЕСНО поцікавився в Олексія Кучеренка, чому найбільші спонсори партії – забудовники, він порадив відрізняти забудовників, які будують за правилами, від тих, хто порушує правила завдяки близькості до влади.
"Чому ми з бізнесменів робимо якихось ворогів? Вони дають робочі місця, платять податки. Навколо будь-якої забудови буде працювати інжиніринг, інженери, майстри, слюсарі, труби, метал, асфальт, крани, арматура, цемент… Це ж є рух. І людям треба нормально пояснювати, а то зробили із забудовників ворогів", – каже Олексій Кучеренко.
Отже, перша десятка кандидатів у загальному партійному списку "Батьківщини" на виборах до Київради має такий вигляд.
1. Олексій Кучеренко – перший номер у списку, і він же кандидат на посаду міського голови. 2019 року був обраний народним депутатом 9-го скликання від ВО “Батьківщина”. Перший заступник голови Комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. На минулорічних виборах Президента України був довіреною особою кандидатки Юлії Тимошенко.
2. Віталій Нестор – улітку 2019 року очолив Київську міську організацію ВО “Батьківщина”. Як повідомляють “Наші гроші”, Нестор може бути пов’язаний з ексрегіоналом Андрієм Портновим через свою дружину Яну Нестор (Коровченко). Вона та її брат Сергій Коровченко були помічниками нардепа Портнова.
3. Денис Москаль – чинний депутат-гречкосій Київської міської ради від ВО "Батьківщина", обраний у 92-му окрузі (Святошинський район). Член постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики.
4. Олександра Кужель – колишня народна депутатка України від ВО "Батьківщина", помічена у кнопкодавстві. Працювала головою Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, радницею прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Також була радницею мера Києва Леоніда Черновецького 2006 року. Під час виборів Президента України 2004-2005 років працювала в команді Сергія Тігіпка, який очолював виборчий штаб Віктора Януковича.
5. Ольга Гоцуляк – голова правління громадської організації "Гармонія розвитку", корекційний педагог, Монтессорі-педагог, Монтессорі-терапевт.
6. Алла Шлапак – чинна депутатка Київради від "Єдності", прогульниця, гречкосійка. Є членкинею постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. До Київради 2014 року була обрана як самовисуванка. А у 2008 та 2006 роках стала депутаткою від “Блоку Леоніда Черновецького”. Була співголовою фракції “Блоку Леоніда Черновецького” та його радницею із забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків.
7. Юрій Зубко – чинний депутат Київради від БПП "Солідарність", гречкосій, фігурант антикорупційних розслідувань. Член постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування.
8. Олена Марченко – перша заступниця директора Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА, пройшла люстрацію.
9. Володимир Слончак – навесні 2020 року був затриманий за напад на поліцейського. Через це його звільнили з посади заступника голови КМДА. Є головою наглядової ради “Київміськбуду”.
У грудні 2018 року був призначений заступником голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень. Контролював і координував діяльність Департаменту комунальної власності, Департаменту розвитку промисловості та підприємництва, Державного архіву м. Києва, Голосіївської РДА.
На місцевих виборах 2015 року балотувався до Київської міської ради від БПП, але не пройшов.
10. Богдана Тимощук – голова Подільської районної організації ВО "Батьківщина". Під час президентської кампанії 2019 року була довіреною особою Юлії Тимошенко на Подолі. 2015-го балотувалася в депутати Київради від ВО "Батьківщина".
Рух ЧЕСНО наводить перелік перших номерів у списках партії в кожному окрузі. Вони, найімовірніше, можуть бути прохідними, якщо Батьківщині вдасться підняти рейтинг.
У Голосіївському районі (округ №1) першим номером у списку партія поставила чинного депутата Київради від "Батьківщини" Ігоря Галайчука, гречкосія й фігуранта антикорупційних розслідувань. Він є першим заступником голови постійної комісії Київської міської ради з питань транспорту, зв'язку та реклами.
Дарницький район (округ №2) – "Батьківщина" першим номером кандидує Володимира Слончака. Те, що Слончак і в першій десятці загального списку, і перший у списку в окрузі, свідчить про бажання партії завести його до міськради.
Деснянський район (округ №3, Троєщина) – Ярослав Биструшкін, який має великий досвід балотування. Він є сином народного артиста України, колишнього начальника Головного управління культури та мистецтв КМДА Олександра Биструшкіна.
Ярослав був депутатом Київради у 2002-2006 роках від “Нашої України” й очолював комісію з гуманітарної політики. Не пройшов до міськради 2015 року.
Два рази поспіль балотувався до Верховної Ради, але і 2012-го, і 2014-го безуспішно. Намагався потрапити до парламенту від РПЛ.
Напередодні виборів 2012 року дарував виборцям на Троєщині продуктові набори. Це не що інше, як гречкосійство.
Деснянський район (округ №4, Лісовий, Троєщина) – чинний депутат міськради від БПП "Солідарність" Юрій Зубко. Попри те, що він у загальному партійному списку на 7-му місці, має всі шанси пройти за списком в окрузі.
Дніпровський район (округ №5, Райдужний, Воскресенка) – Петро Онофрійчук, колишній голова Дніпровської РДА, звільнений з посади за розпорядженням президента у травні 2020 року.
Дніпровський район (округ №6, Русанівка) – Анатолій Шаповал, чинний депутат Київради від "Батьківщини", помічений у гречкосійстві. На президентських виборах 2019 року був довіреною особою Юлії Тимошенко у 214-му окрузі.
Оболонський район (округ №7) – Ганна Свириденко, чинна депутатка Київради від "Батьківщини". Перша заступниця голови постійної комісії Київської міської ради з питань власності. У 217-му виборчому окрузі в Оболонському районі столиці була довіреною особою Юлії Тимошенко на минулорічних президентських виборах.
Печерський район (округ №8) – Алла Шлапак, чинна депутатка Київради, обрана в 74-му окрузі (Печерський район) від “Української партії “Єдність”. Є членкинею постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. Прогульниця, гречкосійка.
Торік на позачергових виборах до парламенту балотувалася під номером 1 у списку партії “Соціальна справедливість”. Політсила набрала менш ніж 16 тисяч голосів виборців у всій Україні, що становить близько 0,1% загальної кількості голосів. За передвиборчу кампанію партії з офіційної сторінки Алли Шлапак у Facebook сплачено понад 34 тисячі доларів, однак у фінансовому звіті “Соціальної справедливості” це не відображено.
Подільський район (округ №9) – Юрій Дідовець, чинний депутат Київради від "Батьківщини" з Виноградаря на Подолі, гречкосій, прогульник. Дідовець у міськраді протягом усієї каденції не входить до жодної постійної депутатської комісії, бо під час розподілу комісій його не взяли до земельної, де він хотів працювати. У Верховній Раді 8-го скликання був помічником на громадських засадах у народного депутата від Радикальної партії Олега Ляшка Юрія Шухевича.
Святошинський район (округ №10) – Тетяна Меліхова, чинна депутатка Київради від "Батьківщини", гречкосійка, прогульниця, фігурантка антикорупційних розслідувань. Членкиня постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування. Секретарка депутатської фракції "Батьківщина". Меліхова була довіреною особою Юлії Тимошенко на президентських виборах і супроводжувала її на деяких мітингах-зустрічах з виборцями. Перед другим туром виборів частина фракції "Батьківщина" з Меліховою включно демонструвала політичні симпатії до кандидата Володимира Зеленського з допомогою наліпок на телефонах.
Святошинський район (округ №11) – Катерина Глімбовська, дружина Романа Насірова, директорка Altis Ltd.
Як пише "Економічна правда", Катерина Глімбовська є дочкою відомого будівельного магната Олександра Глімбовського, власника корпорації "Альтіс-Холдинг".
Саме ця компанія, наприклад, здійснювала реконструкцію київського ЦУМу та Поштової площі, терміналу D аеропорту "Бориспіль" і перебудовувала Львівський аеропорт. Також вона фігурувала в будівництві дитячої лікарні "Охматдит". Майже в усіх перелічених випадках головним замовником робіт була держава.
Раніше журналісти проєкту "Наші гроші" виявили, що корпорація тестя Насірова, яка оперує мільярдними оборотами, сплачувала до бюджету кількасот тисяч гривень податків завдяки мінімізації прибутку через низку власних структур.
Солом'янський район (округ №12) – Микола Негрич, чинний депутат Київради від БПП "Солідарність", прогульник, гречкосій і фігурант антикорупційних розслідувань. Доки не запровадили обов’язкове електронне декларування, він приховував свою декларацію, хоча був зобов’язаний подавати її до Київради. Негрич є зятем екскерівника ХК “Київміськбуд” Михайла Голиці. Як повідомляли “Наші гроші”, вони бізнес-партнери – забудовники.
Шевченківський район (округ №13) – Олександр Бродський, чинний депутат Київради від "Єдності", гречкосій і фігурант антикорупційних розслідувань. Голова постійної комісії Київської міської ради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики. На засіданні профільної комісії Бродський та члени його комісії одностайно проголосували за передання землі під історичними будівлями на Подолі у власність забудовнику. Ці будинки планують знести, а на їхньому місці збудувати торговельний комплекс.
Нагадаємо, Рух ЧЕСНО розповідав про те, як відбулися конференція київського осередку “Європейської солідарності” та збори "Еко партії Берези". Також ми намагалися навідатися на аналогічний захід партії Пальчевського, щоб поставити йому запитання, але відповідей не отримали. Рух ЧЕСНО проаналізував першу десятку списку партії Миколи Томенка "Рідна країна", а також десятку кандидатів УДАРу та партійну вітрину "Слуги народу".
Крім того, Рух ЧЕСНО підготував огляди про політичні партії, як-от: УДАР, “Слуга народу”, “Голос”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Європейська солідарність”, “Батьківщина”, Партія Шарія, “Перемога Пальчевського”, “За майбутнє”, “Свобода”, “Народний контроль”, “Народний фронт”, “Наш край”, “Демократичний альянс”, “Національний корпус”, “Громадянська позиція”, “Основа”, “Самопоміч”, Радикальна партія Олега Ляшка, “Опозиційний блок”, Аграрна партія України.
Цей матеріал підготовано за підтримки Фонду з прав людини Посольства Королівства Нідерландів в Україні.
Поділитись