“Нам тут жити”: хто увійшов до першої десятки списку партії Ігоря Колихаєва

Фото: “Нам тут жити”: хто увійшов до першої десятки списку партії Ігоря Колихаєва

Нардеп Ігор Колихаєв не очолюватиме список іменної партії, але балотуватиметься на посаду Херсонського міського голови. Таке рішення 19 вересня ухвалили на партійній конференції в Херсоні.

Натомість першим номером списку кандидатів від політичної партії “Партія Ігоря Колихаєва “Нам тут жити” став бізнесмен, депутат Херсонської обласної ради, обираний від партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність”, Юрій Рожков

Ще нещодавно Рожкова називали одним з можливих кандидатів на посаду міського голови Херсона, однак про своє бажання висуватися він так і не заявив. Проте з’явився в команді Ігоря Колихаєва. Декілька років поспіль він і його благодійний фонд роздавали подарунки та ремонтували майданчики в дитячих садках. І, звісно, піарилися на цьому. Рух ЧЕСНО розцінює таку діяльність політиків як гречкосійство.

В обласній раді Юрій Рожков очолює комісію з питань комунальної власності. У жовтні 2019 року він гучно заявив про складання повноважень голови комісії, але досі залишається на цій посаді.

Торік активісти звинуватили Рожкова в підіграванні Мангеру у справі продажу будівлі кінотеатру “Ілюзіон”.

Другим у партійному списку йде настоятель храму Святої Олександри, відомий місцевий волонтер і капелан Андрій Калита. Він брав участь у Революції Гідності, постійно допомагає армії. Про те, що приєднався до партії “Нам тут жити”, Калита заявив ще в серпні 2020 року.

У березні 2019 року ФОП Калита отримав від КП “Оберіг” 190 тис. грн за надання психологічних послуг.

У травні підтримав Епіфанія під час демаршу Філарета.

2010 року Андрій Калита балотувався до Херсонської міської ради від “Української морської партії Сергія Ківалова”, лідеркою якої в Херсоні була Альона Ротова. Але напередодні дня голосування політсилу зняли з виборів.

Микола Дмитрієв, син члена виконкому Херсонської міської ради Сергія Дмитрієва, посів третє місце у списку. На відміну від батька та рідного дядька – депутата міськради від партії “Самопоміч” Андрія Дмитрієва, Микола в політиці раніше не був. Він займається сімейним фармацевтичним бізнесом, від березня 2019 року є власником мережі аптек.

Андрій Дмитрієв теж балотується від партії “Нам тут жити”, але його місце в загальному списку нижче.

Депутатка Херсонської міської ради, директорка школи №21 Галина Лугова на четвертому місці у списку. 2015 року вона висувалася від “Блоку Петра Порошенка “Солідарність” і стала депутаткою в окрузі в передмісті Херсона, у селищі Антонівка, одержавши рекордну кількість голосів з-поміж усіх обраних депутатів.

За рік після обрання до ради однопартійці намагалися відкликати Лугову разом зі ще семи депутатами, але суд визнав це незаконним, і міська ТВК завершила процедуру.

Улітку 2019 року на позачергових парламентських виборах Галина Лугова балотувалась у 183-му окрузі (Херсонська область) від партії “Соціальна справедливість” і набрала 1,12% голосів. 

1 червня 2020 року вона долучилася до групи “Нам тут жити” в міській раді.

Замикає першу п’ятірку списку партії членкиня виконкому Херсонської міської ради Алла Малицька. Заслужена лікарка України Малицька 2020 року виграла конкурс на посаду генерального директора Херсонської міської клінічної лікарні імені Є. Карабелеша.

2014 року Малицька приєдналася до місцевої команди “Народного фронту”, балотувалася до парламенту за списком партії під номером 131.

2015-го висувалася до міської ради від БПП “Солідарність”.

До складу виконкому ввійшла за квотою міського голови.

Торік на парламентських виборах підтримувала нардепа від БПП “Солідарність” Олександра Співаковського, який ішов як самовисуванець.

Бізнесмен Максим Якуба опинився на шостому рядку в списку. Він є фізичною особою – підприємцем, а також засновником ТОВ “Буд вік сервіс” і ПП “Електро вік сервіс”. Остання компанія отримує численні підряди на ремонт ліній освітлення за бюджетні кошти. Раніше в політиці він не був.

На сьомому місці у списку – депутат Херсонської міської ради від партії “Самопоміч” Дініс Бердник.

2010 року балотувався до Херсонської міськради від партії “Сильна Україна”, але невдало. 2015-го його обрали вже від “Самопомочі”. Він єдиний, хто залишився у фракції до кінця каденції.

На початку 2016 року став відомим після того, як попросив у міського голови для себе проїзний квиток, хоча мав автівку.

2018-го Рух ЧЕСНО зафіксував, що, не отримуючи доходів, родина депутата витрачала гроші на мандрівки.

Торік на позачергових виборах до Верховної Ради Бердник балотувався у 183-му окрузі від “Самопомочі” й набрав 1,15% голосів.

2020 року вся активність депутата зводилася до боротьби за скасування єдиного податку для ФОПів на період карантину. Для цього він створив петицію, яку підписали 35 людей. Але згодом депутати й без петицій проголосували за пільги для підприємців на 3 місяці.

Підприємець Андрій Сидоренко посідає восьме місце в партійному списку. Це син херсонського священика Євгена Сидоренка, власник кафе.

 Квітень 2020 року

Сидоренко є членом піклувальної ради благодійного фонду “Софія”, який очолює його батько.

2015 року політик входив до однієї з численних ініціативних груп партії “Самопоміч”, але кандидатом у депутати так і не став. Того самого року його представили як члена команди міського голови Володимира Миколаєнка, однак у списках партії УКРОП, яку підтримував мер, він не з’явився.

2016 року під час дострокових виборів народного депутата у 183-му окрузі, коли Гордєєв став головою ОДА, Сидоренко був довіреною особою Ольги Осипенко. Зараз Осипенко є помічницею-консультанткою нардепа Іллі Киви, який теж тоді балотувався в тому самому окрузі.

У вересні 2020 року на подвір’ї церкви Сидоренко з колегами роздавав морозиво, що Рух ЧЕСНО розцінює як гречкосійство.

Дев’яте місце у списку дісталося співзасновниці туристичної агенції Наталії Лисухіній. У політиці вона раніше не була, а займалася, за її ж твердженням, бізнесом протягом 25 років.

Замикає першу десятку списку партії Юлія Попова. Окрім того, що вона є головою Київської міської організації партії “Нам тут жити”, сказати щось іще про цю людину складно. У часи, коли Ігор Колихаєв був депутатом Херсонської облради, Попова була його помічницею.

Нагадаємо, на 25 жовтня 2020 року заплановано місцеві вибори в Україні. Рух ЧЕСНО вже детально пояснював, за якими правилами відбуватимуться ці вибори.

Раніше ми писали, кого в депутати Херсонської міської ради висунула партія “Європейська солідарність”, а також про те, кого Зеленський назвав своєю херсонською командою.

Цей матеріал підготовано за підтримки Фонду з прав людини Посольства Королівства Нідерландів в Україні.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]