УДАРні списки мера в Києві: хто балотується у раду?

Фото: УДАРні списки мера в Києві: хто балотується у раду?

На зборах київської парторганізації УДАР учасники висунули кандидатом у мери чинного міського голову Віталія Кличка. У своєму виступі Кличко назвав кнопкодавство політичною корупцією й нагадав, що Київрада за його каденції подолала цю недугу, яка досі буяє в багатьох містах України.

На конференції оголосили прізвища 120 кандидатів на депутатські місця в Київраді наступного 9-го скликання – загальний список і в списках за округами. За виборчою системою, відповідно до сьогоднішніх рейтингів партії, високу ймовірність проходження мають перша десятка загального списку й по кілька кандидатів з територіальних списків. Хто ці люди та як відбувалася конференція, читайте в репортажі Руху ЧЕСНО.

Місце для партійної конференції вибрали історичне – Київську фортецю. Достатньо відкритого простору для дотримання соціальної дистанції – це особливість усіх партійних зборів, де учасники ухвалюють рішення про обрання кандидатів на посаду мера, до місцевих рад і затверджують передвиборчі програми.

До Кличка тут особливі вимоги, оскільки він постійно наголошує на дотриманні протиепідемічних заходів.

Тож навіть на сцену мер виходить, надягнувши червону брендовану маску. Головує на зборах радник мера Володимир Бондаренко.

Несподівані зустрічі

Серед присутніх учасників журналісти помічають не лише звичні обличчя чинних депутатів Київради від УДАРу, а й зовсім не ударівців.

Зокрема, на збори прийшла позафракційна депутатка Олеся Пинзеник, яка була обрана в Голосієві від "Самопомочі", але після розвалу фракції лишилася позафракційною.

Пинзеник вітається і сміється: "А я думала, як зробити камінаут..."

Поряд з нею на знімку – Роман Ратушний, активіст і захисник від забудови Протасового Яру. Відчувається, що Романові тут трохи ніяково. 

"Я чекаю від них підписаних зобов'язань перед громадою… партія УДАР зобов'язується ініціювати дії по створенню парку у Протасовому яру, а значить, враховувати цей об'єкт у бюджетній програмі, лобіювати відповідні погодження тощо. А також протидіяти забудові Протасового Яру. При цьому, за підрахунками наших юристів, більшість з вимог, які ми ставили Віталій Кличко по захисту нашого парку, було виконано. Я чудово розумію, що у списку не всі білі та пухнасті. Але виборча система дозволяє саме вам обирати, хто від партії стане депутатом – я чи хтось інший", – коментує Ратушний у соцмережі Facebook своє висування.

Читайте також: За якими правилами відбуваються місцеві вибори? Пояснюємо

Зауважимо, що в загальному списку партії Ратушний посідає 19-те місце, а у списку в окрузі – 5-те. Отже, він може потрапити до ради, якщо подолає виборчу квоту 25%. Нерозподілених залишків, найпевніше, не вистачить, щоб завдяки ним він став депутатом Київради.

Також на заході присутні депутати Київради Віктор Яцик ("Самопоміч") і Дмитро Калініченко ("Єдність").

Партійна вітрина облич

Партійні виступи зі сцени – це зазвичай обличчя, які партія вважає найпривабливішими для презентації виборцям. Віталій Кличко свою промову почав зі здобутків та обіцянок.

"Ми здамо дві станції метро на Виноградар. Хто би й що не говорив, ми розпочнемо будівництво метро на Троєщину… Через декілька тижнів місто отримає 100 сучасних автобусів, а 200 – до кінця року", – обіцяє мер.

Він нагадує, що 2014 року бюджет міста становив 18 мільярдів гривень за наявності боргів у розмірі 25 мільярдів.

"На сьогодні боргів немає, а бюджет – 60 мільярдів", – зауважує міський голова. 

Основними проблемами Києва й викликами для своєї політичної сили в разі обрання він називає зношені тепломережі, питання екології, перероблення й сортування вторсировини, оновлення міста, а також боротьбу з незаконними забудовами. 

Окремо Кличко нагадав, що Київрада за його каденції впровадила сенсорну кнопку й унеможливила неособисте голосування, або кнопкодавство.

"Тільки особисте голосування. Голосування за іншу людину – це політична корупція. Протягом чотирьох років Київ – місто, де немає кнопкодавства!" – наголошує мер.

Олександр Шовковський, відомий футболіст київського "Динамо", розповідає, що вирішив піти в політику, зокрема, для розвитку спорту в місті, причому не лише футболу.

"Хочу віддати свій досвід і знання, щоб мешканці могли краще реалізувати свої можливості", – резюмує Шовковський.

До команди УДАРу долучилася й перекладачка жестової мови Леся Петрівська. Вона звично відступає від трибуни з мікрофонами, щоб свою промову одразу перекладати мовою жестів. Каже, що протягом 16 років працює в громадській організації людей з інвалідністю.

Валентин Мондриївський, колишній очільник Подільської РДА, нинішній заступник Кличка як голови КМДА, через самоізоляцію та лікування виступає онлайн. Він хвалить платформу смарт-сіті й каже, що вона спростила життя киянам під час пандемії й карантинних обмежень.

Чинна депутатка Київради від УДАРу Ганна Старостенко розповідає про здобутки партії та міської влади в освіті.

"Ми розробили і впроваджуємо довгострокову стратегію розвитку освіти. На сьогодні бюджет освіти – 20 мільярдів, тобто третина бюджету! Ми відновили й відкрили 39 закладів освіти, створили понад 13 тисяч місць для дошкільнят", – каже Старостенко й обіцяє зробити все можливе, щоб у садочках не було черг. 

Після виступу мера Володимир Бондаренко зачитує спершу загальний список зі 120 осіб, а потім – списки за округами та районами. Звісно, 35 присутніх членів парторганізації голосують за все одностайно. 

Створення музею на Поштовій заблокувала… громада?

Перед масовим фотографуванням кандидатів за районами міський голова встигає відповісти на запитання журналістів під час преспідходу.

Запитання про принципи добору команди звучать компліментарно, і Кличко, відповідаючи, смакує кожне слово, впевнено роблячи собі компліменти.

"Однозначно я можу сказати, що одна людина ніколи нічого не зможе зробити, коли в неї немає команди. Навіть якщо в тебе 2 метри зросту, залізні м’язи, стальна воля, але тобі потрібна команда людей-однодумців, які беруть на себе відповідальність і разом зможуть подолати виклики, які є. За минулі роки зроблено багато, але в нас залишилося багато викликів, які потрібно подолати… Ключові виклики – зношена інфраструктура: багато років не вкладалися гроші в комунікації й транспортну інфраструктуру", – каже Віталій Кличко.

Журналіст Руху ЧЕСНО поцікавився у Віталія Кличка, яким чином удалося поєднати в одному списку активіста Романа Ратушного, котрий протистоїть забудові Протасового Яру, і директора “Київгенплану” Сергія Броневицького. Мер на кілька секунд замислився й відповів так:

"Це ключові принципи, які їх об’єднують, і ключові завдання, які нам потрібно реалізувати".

Що стосується проблеми забудови Протасового Яру мер нагадує, що цю проблему він отримав у спадок.

"Що стосується Протасового яру. У спадок нам дісталося багато проблем, в тому числі з зеленими зонами. У 2003 році ця земля була роздана, і зараз цю землю хочуть забудувати, забудувати сквери і парки. Наше завдання зробити так, щоб такі самі сквери і парки – є у нас золотий стандарт парку Наталка – були в кожному районі нашого міста", – відповідає Кличко.

Рух ЧЕСНО поставив Віталію Кличку те саме запитання, що й кандидатам від "Європейської солідарності" – коли кияни отримають вхідний квиток у повноцінний Музей на Поштовій площі?

Мер не придумав нічого кращого, як натякнути на провину киян у гальмуванні процесу створення музею.

"Складне питання, яке було зав’язане ще в 2010-2012 році… Це інвестиційний проєкт, і там є суперечка між інвестором, громадою і тими планами. Наше завдання – для того, щоб музей на Поштовій площі був, я говорив про це – у нас є напрацювання. Наше завдання ці напрацювання реалізувати. На жаль, це питання було заблоковано, на жаль – громадою. Але наше завдання – сісти за круглий стіл, і в нас вже є план, що потрібно робити для того, щоб культурну спадщину, яка є в нашому місті, зберегти", – відповідає мер.

Читайте також: Екскурсія в Музей на Поштовій. Музей виживає. Площа руйнується

Хто ж балотується від УДАРу?

За виборчою системою відповідно до сьогоднішніх рейтингів партії високу ймовірність проходження мають перша десятка загального списку й по пару кандидатів із територіальних списків. У пріоритеті – списки територіальні, де виборча комісія визначить, скільки мандатів отримає партія на окрузі. Рештки голосів, набрані понад норму, розподіляються на користь загального списку.

Загальний список

1. Перший у партійному списку – звісно ж, Віталій Кличко, який завдяки цьому гарантовано проходить до Київради.

2. Олександр Шовковський, відомий голкіпер київського "Динамо" та тренер, у загальному списку опинився на другому місці. Балотуватиметься він в окрузі в Голосієві під номером 8 у територіальному списку. Тому, найімовірніше, стане депутатом за загальним списком.

3. Юлія Лимар – журналістка, співзасновниця інформагенції та сайту “Главком”. У територіальному списку її обиратимуть жителі Дніпровського району.

4. Катерина Кириченкоколишня помічниця нардепа Дмитра Андрієвського. Тож Солом’янський район для балотування їй підходить якнайкраще.

Оскільки Кириченко в територіальному списку партії на першому місці, то, найімовірніше, саме за окружним списком вона й отримає мандат.

5. Владислав Андроновколишній державний секретар Міністерства аграрної політики та продовольства України. Боротиметься за депутатство в Шевченківському районі на непрохідному 11-му місці. Тому до міськради може потрапити радше за загальним списком.

6. Роман Романюк був народним депутатом у 8-му скликанні, обраний від “Блоку Петра Порошенка” (№25 у списку) як безпартійний. Голова підкомітету з питань правового статусу Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та їхніх членів Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя. Був членом центральної ради партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність”. Входив до Ради із судової реформи при Президентові України. 

У територіальному списку він на 8-му непрохідному місці в Печерському районі.

7. Дмитро Білоцерковець – колишній народний депутат ВРУ 8-го скликання, обраний від партії “Блок Петра Порошенка”. Депутатську присягу склав 2016 року, замінивши вибулих Томенка та Фірсова. У 2014-2016 роках обіймав посаду директора Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА, від 2016 року – радник міського голови Києва Віталія Кличка з питань благоустрою, а також керівник Київської міської партійної організації БПП.

2018 року Національне антикорупційне бюро України порушило проти Білоцерковця справу за незаконне збагачення, яке згодом перекваліфікували на недостовірне декларування. 2019-го його повідомили про підозру, суть якої, за словами Білоцерковця, у тому, що він не задекларував будинок матері, де залишав дружину з немовлям, аби мама допомагала з дитиною. При цьому він запевняє з посиланням на лист НАЗК, що й не повинен був декларувати материн будинок, де сам не проживав. 

У Святошинському районі (10-й округ) Білоцерковець у списку на 5-му непрохідному місці.

8. Володимир Бондаренко – радник мера, фігурант антикорупційних розслідувань. Програма “Схеми” виявила, що він має підроблений диплом про вищу юридичну освіту.

У списку партії в Шевченківському районі Бондаренко на непрохідному 10-му місці, тому потрапити до міськради він може хіба що за загальним списком.

9. Леся Петрівська – нове обличчя команди, представлене на конференції зі сцени, перекладачка жестової мови, у списку партії у 3-му окрузі в Деснянському районі перебуває на непрохідному 7-му місці, але має шанси пройти до ради, якщо буде достатня кількість нерозподілених голосів на округах.

10. Юлія Хан – очільниця Департаменту молоді та спорту КМДА, у територіальному списку вона балотується в Дніпровському районі на непрохідному 5-му місці.

Рух ЧЕСНО наводить перші номери у списках партії в кожному окрузі. Вони, найімовірніше, є прохідними з огляду на рейтинг УДАРу.

У Голосіївському районі (округ №1) першим номером партія поставила чинного депутата від "Єдності", члена комісії Київради з питань власності, гречкосія Дмитра Калініченка. Він активно брав участь у різних заходах "Єдності", за прикладом інших міських обранців катав мешканців району на кораблику. Це Рух ЧЕСНО маркує як гречкосійство.

Дарницький район (округ №2) – Володимир Гончаров, чинний депутат Київради від УДАРу, фігурант антикорупційних розслідувань, прогульник і гречкосій.

Деснянський район (округ №3, Троєщина) – Ганна Старостенко. 2014 року стала заступницею голови КМДА Віталія Кличка та депутаткою Київради. 2015-го її обрали як представницю “Солідарності” від Райдужного масиву (округ №27). Утрималася під час голосування за створення музею на Поштовій площі, де знайшли залишки вулиць часів Київської Русі. Активісти запевняли, що в разі ухвалення поправок "БППшників", серед яких була й Ганна Старостенко, площа залишиться "інвестору", а повноцінного музею на ній напевно не буде, бо ці зміни унеможливлювали розірвання договору із забудовником.

Деснянський район (округ №4, Лісовий, Троєщина) – Павло Рябікін, гендиректор аеропорту "Бориспіль". 2000 року був обраний до парламенту від “Народної партії", був нардепом ВРУ 7-го скликання від УДАРу, обраний 2012 року.

Дніпровський район (округ №5, Райдужний, Воскресенка) – Ярослав Горбунов, чинний депутат Київради від БПП "Солідарність", гречкосій. Був єдиним депутатом від БПП, хто проголосував проти створення музею на Поштовій.

Дніпровський район (округ №6, Русанівка) – Андрій Странніков, чинний депутат Київради від БПП "Солідарність", голова бюджетної комісії.

Оболонський район (округ №7) – Мирослава Смірнова, колишня очільниця Києво-Святошинської РДА, яку на посаду призначив президент Петро Порошенко 2015 року

Печерський район (округ №8) – Ярослав Діденко, чинний депутат Київради від БПП "Солідарність", гречкосій. Заступник голови постійної комісії Київської міської ради з питань власності. 

Подільський район (округ №9) – Валентин Мондриївський. Від 2018 року обіймає посаду заступника голови КМДА. За розподілом обов’язків координує та контролює роботу департаментів освіти й науки, молоді та спорту, культури, охорони культурної спадщини, управління з питань реклами, Подільської та Деснянської РДА. 2015 року обраний депутатом Київради від БПП “Солідарність” в окрузі №79. Член постійної комісії Київради з питань транспорту, зв'язку та реклами. Під час голосування за музей на Поштовій площі утримався. 

Святошинський район (округ №10) – Олеся Зубрицька, помічниця нардепа Олександра Третьякова, засновниця громадської організації "Ми кияни". З однойменною назвою перед парламентськими виборами 2014 року видавали газети й листівки, пов’язані з Третьяковим, Вікторією Мухою, Наталією Чумаковою та Володимиром Каретком.

Святошинський район (округ №11) – Вікторія Муха, чинна депутатка Київради від БПП "Солідарність", гречкосійка. У міськраді під час розгляду питання щодо створення музею на Поштовій площі наполягала на своїх поправках до проєкту рішення, які ускладнювали заснування музею й були на руку забудовнику, котрий планував звести там ТРЦ. Була помічена на гречкосійстві.

Солом'янський район (округ №12) – Катерина Кириченко, колишня помічниця екснардепа Дмитра Андрієвського.

Шевченківський (округ №13) – Дмитро Банас, чинний депутат Київради від БПП "Солідарність", гречкосій і фігурант антикорупційних розслідувань. Член постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування.

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО розповідав про те, як відбулися конференція київського осередку “Європейської солідарності” та збори "Еко партії Берези". Також ми намагалися навідатися на аналогічний захід партії Пальчевського, щоб поставити йому запитання, але відповідей не отримали. Рух ЧЕСНО проаналізував першу десятку списку партії Миколи Томенка "Рідна країна".

Крім того, Рух ЧЕСНО підготував огляди про інші політичні партії, як-от: УДАР, “Слуга народу”, “Голос”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Європейська солідарність”, “Батьківщина”, Партія Шарія, “Перемога Пальчевського”, “За майбутнє”, “Свобода”, “Народний контроль”, “Народний фронт”, “Наш край”, “Демократичний альянс”, “Національний корпус”, “Громадянська позиція”, “Основа”, “Самопоміч”, Радикальна партія Олега Ляшка, “Опозиційний блок”, Аграрна партія України.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]