У столичному Міському саду 18 вересня відбулася конференція київського осередку “Еко партії Берези”, котру очолює народний депутат 8-го скликання Борислав Береза. Політсила висунула кандидатів у депутати Київської міської ради, а самого Березу – у мери столиці. Захід вийшов “бюджетним” і без зайвих спецефектів та тривав близько години
Для Борислава Берези це буде вже друга мерська кампанія. 2015 року він балотувався на посаду Київського міського голови від Партії рішучих громадян, вийшов з Віталієм Кличком до другого туру, але програв (Кличко отримав 64% голосів, Береза – 32%). Партія рішучих громадян також опинилася за бортом: для подолання 5%-го бар’єра на шляху до Київради їй забракло менш ніж одного відсотка голосів.
Як повідомляв Рух ЧЕСНО, офіційно “Еко партію Берези” заснували в лютому 2005 року, але до вересня 2020-го вона мала назву “Народна екологічна партія” й очолювали її інші люди.
Конференцію “Еко партії Берези” організували просто неба – біля знаменитої сцени “Мушля” в Міському саду, неподалік Маріїнського палацу. Учасники заходу розмістилися на стільчиках перед невеликою сценою, котру прикрашав банер з портретом лідера партії та текстом: “Борислав Береза – мер, який працює на киян”.
Погода цього дня видалася холодною й вітряною. Якоїсь миті банер не витримав пориву вітру та впав на землю, проте трапилося це ще до початку конференції. Мабуть, головною піснею заходу стала “Україна” Тараса Петриненка – вона лунала з аудіоколонок декілька разів.
Присутні на конференції сиділи в сім-вісім рядів. Посередині та позаду розташувалися здебільшого молоді хлопці й дівчата, котрі тримали державні та партійні прапори. Майже всі вони мали на обличчях захисні маски, тоді як у перших рядах осіб у масках було небагато. Якихось заходів з убезпечення великої кількості людей від коронавірусу на кшталт пляшок з дезінфекційними речовинами журналіст Руху ЧЕСНО не побачив.
За кількадесят метрів від місця проведення дійства стояли близько восьми автомобілів Нацгвардії. Проте їхня присутність була пов’язана не з партійним заходом, а з охороною порядку біля Верховної Ради, розташованої неподалік. З-поміж представників ЗМІ на конференції вдалося ідентифікувати журналістів двох телеканалів – “Інтер” і “24 канал”.
Захід розпочався з виконання державного гімну України, після чого слово взяв Борислав Береза. Апелюючи до назви своєї партії, він наголосив, що екологія завжди пов’язана з економікою, “інакше б ми не побачили “Тесли”, біопакетів, що розкладаються, та зеленої енергетики”. За словами політика, він хоче, аби Київ став чистим та екологічним. Береза повідомив, що його партія висуватиме кандидатів до Київської та Луцької міськрад.
Читайте також: Хто балотується в Києві з екологічним порядком денним
Виступ Борислава Берези
Після виступу Берези делегати конференції проголосували за висунення його кандидатом у мери столиці. Згодом лідер “Еко партії” знову вийшов на сцену та зачитав з буклета передвиборчу програму політсили. Серед обіцянок – аудит витрат з міського бюджету, введення в експлуатацію Подільсько-Воскресенського моста, розроблення генплану столиці “для всіх киян”, запровадження електротранспорту для людей з інвалідністю.
Передвиборча програма “Еко партії Берези”
Наступним етапом конференції стало висунення кандидатів до Київради. Спочатку зі сцени зачитали весь список претендентів на депутатські мандати, а потім запросили першу п’ятірку. Список очолив сам Береза, за ним ідуть Анна Міщенко, Олександр Стаховський, Олег Арсеєнко та Олена Худолій.
Судячи зі сторінки Анни Міщенко у Facebook, вона працює у сфері маркетингу. Є засновницею маркетингового агентства Celebrity marketing, що спеціалізується на залученні відомих артистів до рекламного просування брендів. Раніше працювала радницею з питань маркетингу голови Національного комітету спорту інвалідів України. Представляючи себе на конференції “Еко партії”, Міщенко зазначила, що опікується темою боротьби з алко- та наркозалежністю.
Анна Міщенко (фото з Facebook)
Олександр Стаховський – лікар-онколог, онкохірург, працює в Національному інституті раку. У своєму виступі пообіцяв киянам запровадження якісного медичного сервісу.
Олександр Стаховський (фото – health-ua.com)
Олег Арсеєнко під час свого виступу представився екологом. На його сторінці у Facebook зазначено, що він є “капітаном” у всеукраїнській ГО “Українська служба порятунку” та автором “Програми антикризового розвитку “Світ, якому ми потрібні”.
Олег Арсеєнко (фото з Facebook)
Ще одна кандидатка з першої п’ятірки “Еко партії Берези” Олена Худолій на конференції була відсутня. Береза повідомив, що вона захворіла на COVID-19. В інтернеті можна знайти багато інформації про осіб з іменем і прізвищем “Олена Худолій”, проте ідентифікувати саме ту, яка балотуватиметься від партії Берези, наразі складно.
Замість Худолій виступив інший кандидат – Григорій Хомчук, котрого представили як бізнесмена в газовій галузі. Однак про нього інформації в мережі також не вдалося знайти.
Після представлення першої п’ятірки єдиного списку зачитали п’ятірки кандидатів з територіальних списків у кожному з 13 округів Києва. Списки кандидатів делегати затвердили одностайно.
Завершила конференцію чергова промова Берези, у якій він пообіцяв “працювати на киян не словом, а ділом”.
Після закінчення заходу його учасники стали на сходи до “мушлі”, аби зробити спільне фото.
Тим часом молоді люди під “Україну” Петриненка складали на купу прапори.
Після конференції журналіст Руху ЧЕСНО поспілкувався з Бориславом Березою. Він розповів, хто увійшов до списку його партії в Києві, як “Еко партія” змагатиметься з політсилами-важковаговиками, хто профінансував партійні білборди та даватиме гроші на виборчу кампанію, а також чому для створення “Еко партії” взяли не відому з минулих виборів Партію рішучих громадян, а зовсім іншу юрособу-політсилу.
Зокрема, добір кандидатів до списку партії Береза пояснив так:
“Частина цих людей – мої знайомі, з якими я давно співпрацюю. З кимось ми співпрацювали раніше, хтось допомагав протягом тривалого часу, коли я займався політикою. Когось я знаю 15-20 років, когось – два-три роки. Це люди, з якими можна об’єднатися, щодо яких я впевнений, що вони не перебіжать до іншої партії”.
За словами Берези, у Київраді “Еко партія” в жодному разі не співпрацюватиме з проросійськими політсилами на кшталт “Опозиційної платформи – За життя” або “Перемоги Пальчевського”. Щодо коаліції зі “Слугою народу” політик зазначив, що це залежатиме від того, які люди пройдуть від провладної партії до столичної міськради. Водночас Береза відкинув можливість співпраці з УДАРом Віталія Кличка:
“Це партія забудовників”.
Нагадаємо, Рух ЧЕСНО розповідав про те, як відбулася конференція київського осередку “Європейської солідарності”. Також ми намагалися навідатися на аналогічний захід партії Пальчевського, щоб поставити йому запитання, але відповідей не отримали.
Крім того, Рух ЧЕСНО підготував огляди про інші політичні партії, як-от: УДАР, “Слуга народу”, “Голос”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Європейська солідарність”, “Батьківщина”, Партія Шарія, “Перемога Пальчевського”, “За майбутнє”, “Свобода”, “Народний контроль”, “Народний фронт”, “Наш край”, “Демократичний альянс”, “Національний корпус”, “Громадянська позиція”, “Основа”, “Самопоміч”, Радикальна партія Олега Ляшка, “Опозиційний блок”, Аграрна партія України.
Цей матеріал підготовано за підтримки Фонду з прав людини Посольства Королівства Нідерландів в Україні.
Поділитись