Серед потенційних 13-ти кандидатів у депутати міськради від політсили Андрія Пальчевського є 9 чинних депутатів Київради, обраних від різних партій. У списку опинилися "бепепівці", "єднівець" і "батьківщинівка". Також є помічниця нардепки від "Слуги народу" та кандидат на минулих парламентських виборах від "Слуги народу", який програв в окрузі на рідній Донеччині, а тепер хоче виграти на Святошині. Поки що це попередній список, і необов’язково саме ці люди потраплять до міськради. Усе залежатиме від того, чи подолає партія 5%-й бар’єр та хто з потенційних кандидатів буде в прохідній частині списку
На конференції київської парторганізації “Перемоги Пальчевського” Рух ЧЕСНО поставив лідеру партії запитання щодо того, хто з його команди за які господарські сфери в місті відповідатиме, проте відповідей не отримав.
Пресслужба партії поділилася попереднім списком, і Рух ЧЕСНО пропонує вашій увазі короткий огляд потенційних кандидатів.
Дарниці Пальчевський пропонує депутатку від БПП
Депутатка Київради з фракції БПП "Солідарність", гречкосійка Лариса Дегтярьова торік балотувалася до Верховної Ради України як самовисуванка в одномандатному окрузі №212 (м. Київ) і набрала менш ніж 8% голосів виборців.
2015 року її обрали депутаткою міськради в 17-му окрузі (Дарницький район). Вона є заступницею голови постійної комісії Київради з питань житлово-комунального господарства (ЖКГ) та паливно-енергетичного комплексу (ПЕК).
Під час вирішального голосування за збереження музею на Поштовій площі утрималася від ухвалення рішення. Відзначилася піаром на дитячих святах і подарунками в передвиборчий період, що Рух ЧЕСНО маркує як низький рівень політичної культури та гречкосійство. Організувала консультативний центр для ініціативних груп зі створення ОСББ.
Деснянському району – щонайменше двоє депутатів від БПП
У Деснянському районі утворено два виборчі округи.
Один з потенційних кандидатів – чинний депутат Київради від БПП "Солідарність" Вадим Онуфрійчук. Він працював заступником голови Деснянської РДА, а у 2014-2016 роках – в.о. голови ради. Від 2002 року двічі обирався до Деснянської районної ради та перебував у лавах Партії регіонів.
Фото: Департамент суспільних комунікацій
Уперше до Київради його обрали 2014 року від УДАРу. 2015-го балотувався від БПП “Солідарність”.
Під час ухвалення рішення про музей на Поштовій площі не голосував, хоча був присутній на сесійному засіданні.
Минулого року Онуфрійчук безуспішно балотувався до Верховної Ради України як самовисуванець у мажоритарному окрузі №213 (м. Київ) і заледве набрав 2,5% голосів.
Ще один потенційний кандидат у Деснянському районі – чинний депутат Київради від БПП "Солідарність" Сергій Майзель, який є фігурантом антикорупційних розслідувань. У 2011-2012 роках працював начальником відділу транспорту та інформаційних технологій Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації.
Фото: Хмарочос
Має досвід балотування. 2010 року його обрали депутатом Снятинської районної ради 6-го скликання за списком Партії регіонів.
Депутатом Київради став 2015 року від БПП "Солідарність". Член постійної комісії Київської міської ради з питань транспорту, зв'язку та реклами.
Рік пропрацював директором Департаменту транспортної інфраструктури Київської міської державної адміністрації. Менш ніж місяць був радником міського голови Києва Віталія Кличка.
Будучи гендиректором "Київпастрансу", пропускав засідання тимчасової контрольної комісії з питань вивчення заборгованості КП "Київський метрополітен" перед ТОВ “Укррослізинг” за 100 вагонів, поставлених 2009 року під 27% річних у доларах США.
У квітні 2019 року на засіданні транспортної комісії утримався від голосування за транспортну розв’язку, проєкт якої завдавав шкоди нацпарку "Голосіївський".
Дніпровський район побачить у бюлетені “єднівця” та харків’янина
Тут також будуть два округи й, відповідно, різні кандидати.
Серед потенційних кандидатів у списку присутній чинний депутат Київради, "єднівець" Олексій Новіков. Це неоднозначна постать. Новіков – фігурант антикорупційних розслідувань і гречкосій. Водночас він захищав від забудови озеро Качине, був побитий поліцією під час акції протесту громади проти будівництва АЗС на вулиці Ревуцького.
Фото: Громадське
Депутатом Київради став 2015 року від партії "Єдність". Уже на початку каденції Новіков привернув до себе увагу, попросивши надати йому безкоштовний проїзний. Обіймає посаду секретаря екологічної комісії міськради.
Згідно з його декларацією за 2017 рік, Новіков був у злиднях, бо в доходах зазначив нулі. За даними декларації за 2015 рік, не мав житла.
У грудні 2017 року очолив тимчасову контрольну комісію КМР щодо вивчення ситуації, що склалася на території заводу "Радикал". Також був головою робочої групи з розв’язання конфлікту навколо будівництва на розі вулиць Тепловозної та Здолбунівської в Дарницькому районі.
Як пише “Українська правда”, Новіков керував приймальнею Олеся Довгого та був директором і співзасновником ТОВ “Марс-1”, що входило до групи компаній “Еліта-Центр”. У 2010-2012 роках працював помічником нардепа-регіонала Сергія Васютіна.
2010 року за списком "Фронту змін" пройшов до Брусилівської районної ради 6-го скликання, був закріплений за Ставищенською сільською радою.
Має досвід балотування ще один претендент на депутатство в Київраді від партії Пальчевського у Дніпровському районі – Віталій Логінов. Зокрема, 2012 року він ішов до Верховної Ради на Харківщині як самовисуванець. 2014-го невдало повторив свій досвід висування там само в мажоритарному окрузі, але вже від БПП "Солідарність". 2015-го балотувався від БПП до Харківської облради.
За даними на сайті ЦВК, народився в місті Богодухів Харківської області, був членом партії БПП "Солідарність", проживає в Харкові.
На Оболоні прихистили скандальну депутатку Костенко
Депутатка Київради від БПП "Солідарність", гречкосійка Людмила Костенко у квітні цього року вскочила в скандал. Її зупинила поліція за кермування автомобілем з вимкненими фарами. Надалі з'ясувалося, що водійка була у стані алкогольного сп’яніння. Разом з нею в авто перебував заступник міського голови Києва Володимир Слончак, який під час інциденту напав на поліцейського.
Фото: Євген Лоюк
Торік Костенко безуспішно балотувалася до Верховної Ради України від “Європейської солідарності” в одномандатному окрузі №217 (м. Київ). Вона набрала понад 21% голосів і посіла 2-ге місце. Кандидатка увійшла до ТОП-20 за витратами на виборчу кампанію. Один голос виборця коштував їй у середньому 231 грн.
Під час президентських виборів 2019 року, зокрема, від імені Костенко агітували за кандидата Петра Порошенка.
Депутаткою Київради 2014 року Костенко стала від Радикальної партії Олега Ляшка, а 2015-го – від БПП “Солідарність”. Вона є заступницею голови постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.
Костенко пов’язують із забудовником Вадимом Столаром. Під час виборчої кампанії 2015 року вона відкривала дитячі майданчики, які на прохання місцевих мешканців, котрі збирали за це підписи, облаштував тоді ще чинний народний депутат Вадим Столар із логотипом своєї громадської організації. У Верховній Раді 6-го скликання Костенко була помічницею Столара, який на парламентських виборах 2019 року став депутатом ВРУ від ОПЗЖ.
Відзначилася гречкосійством: улаштовувала свята у пришкільних таборах і вечори музики в парках, роздавала медальки випускникам і квитки до кінотеатру – школярам.
Під час вирішального голосування за збереження музею на Поштовій площі не голосувала.
На Подолі ще один депутат від БПП
Депутат Київради від БПП "Солідарність" Антон Дрепін – член постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.
Дрепін, якого обрали до Київради від Подолу, раніше був одним із менеджерів “Правекс-банку”, працював у Голосіївському відділенні. З банківської сфери за часів мерства Леоніда Черновецького перейшов до керівництва комунальних підприємств – КП "Автотранспортне підприємство Київської міської ради" та КП "Київжитлоспецексплуатація".
Дрепін був відсутній на сесії Київради під час голосування за музей на Поштовій.
Під час пандемії COVID-19 розробив тачер – пристрій для непрямого торкання предметів.
Дрепін пояснює, що в партії Пальчевського в нього не просили грошей за потрапляння до прохідної частини виборчого списку, як у деяких інших політсилах.
Печерський район
Потенційною кандидаткою від партії Пальчевського в Печерському районі може бути Анастасія Батіщева. Вона працює керівницею Київської міської організації партії "Перемога Пальчевського".
Повна тезка Батіщевої 2013 року вступила до магістратури філософського факультету КНУ імені Тараса Шевченка на заочне навчання за спеціальністю "Політологія".
Святошинський мікс: депутат від БПП та представник “Слуги народу” з Донбасу
У районі є два округи.
“Ветераном Київради” з-поміж присутніх на конференції можна сміливо назвати чинного депутата від БПП "Солідарність", прогульника Олександра Пабата – потенційного кандидата від партії Пальчевського в одному з округів Святошинського району.
Він обирався до міськради різних скликань як самовисуванець, за списком “Громадського активу Києва” та партії “Реформи і порядок” від 2002 року.
Фото: Моя Київщина
Пабат запевняє, що вирішив балотуватися від політсили Пальчевського, бо йому пообіцяли занести до програми партії пункт про безбар’єрний Київ.
Член постійної комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту.
Має найбільшу кількість автівок з-поміж депутатів Київради.
2012 року балотувався до ВРУ як самовисуванець.
2010 року висувався на президентських виборах, вважався технічним кандидатом. Під час кампанії подав позов на чинного на той час президента Віктора Ющенка через те, що той не пішов у відпустку на період виборчої кампанії.
Був заступником голови Святошинської РДА.
Ще один потенційний кандидат на Святошині – Дмитро Радченко, донеччанин, який мешкає в Києві.
На парламентських виборах 2019 року Радченко балотувався від "Слуги народу" в 51-му окрузі на Донбасі.
“Округ, по якому я балотуюся, найменший у країні за всю історію виборів народних депутатів України. На сьогодні в окрузі зареєстровано лише 2700 виборців, а вся його територія фактично обмежена кордонами підконтрольного Україні селища Зайцеве і довколишніх сел. Утім, 51-й округ особливий не лише своїми розмірами та кількістю виборців. На жаль, ключова його особливість полягає в тому, що він повністю знаходиться на лінії розмежування збройних сил", – писав тоді Радченко.
Утім, в окрузі за нього проголосував лише 21 виборець.
Та й за партійним списком "Слуга народу" (17,48%) програла першість в окрузі ОПЗЖ (45,07%).
На Солом’янці до Пальчевського перебіг депутат Шкуро
Депутат Київради Максим Шкуро, фігурант антикорупційних розслідувань і прогульник, імовірно, висуватиметься від партії Пальчевського на Солом’янці.
Фото: Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
Балотувався на минулорічних парламентських виборах у Солом’янському районі м. Києва (округ №222) як самовисуванець. Свою кандидатуру подав попри те, що в цьому самому окрузі висувався екснардеп Дмитро Андрієвський, у якого Шкуро був помічником. На виборах-2019 Шкуро посів 4-те місце, отримавши менш ніж 16% голосів виборців. Його виборчий фонд становив 744 тис. грн, з яких 65 тис. грн були власними коштами кандидата.
Від 2014-го до 2018 року Шкуро очолював Солом’янську РДА й цю державну посаду суміщав з депутатством у Київраді, тоді як у ч. 3 ст. 10 Закону України “Про державну службу” чітко зазначено, що голови київських РДА не мають права суміщати державну службу зі статусом депутата місцевої ради.
Шкуро чотири рази обирався до Київради. І тричі – від різних політичних партій, зокрема від БЮТу та УДАРу, а 2015 року був делегований БПП “Солідарність”. Є членом комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування.
У червні 2018 року під час голосування за створення музею на Поштовій площі, де знайшли залишки вулиць часів Київської Русі, Шкуро утримався.
Його двічі обирали депутатом Солом’янської райради – у 1998 та 2005 роках.
За часів головування в КМДА Олександра Попова Шкурові дісталася одна з ключових посад – він став першим заступником очільника Головного управління архітектури міста.
У Шевченківському районі від партії Пальчевського піде “батьківщинівка”
Чинна депутатка Київради від "Батьківщини" Олена Антонова, прогульниця та гречкосійка, може стати кандидаткою від “Перемоги Пальчевського” в Шевченківському районі.
Вона також запам’яталася читачам Руху ЧЕСНО як найбільша землевласниця в міській раді. 2016 року Антонова задекларувала земельні ділянки загальною площею 93,8 га, де, за її словами, мала намір вести органічне фермерське господарство. Попри це, вона поділяє позицію партії "Батьківщина" щодо заборони на продаж землі.
Фото: Politeka
2015 року її обрали депутаткою Київської міської ради від "Батьківщини". Входить до постійної депутатської комісії Київради з питань екологічної політики.
У період від 2012-го до 2014 року Антонова була помічницею на громадських засадах у народної депутатки України 7-го скликання від Партії регіонів Катерини Ващук.
За інформацією ЗМІ, ще 2010 року Антонова входила до депутатської групи екснардепа Віктора Пилипишина в Київраді. Очолювала наглядову раду БФ “Діти передусім” та рух “Кияни передусім”.
Але журналістські розслідування доводять, що навіть зараз Антонова, ймовірно, пов’язана з Пилипишиним. Так, журналісти “Свідомо” під час свого розслідування щодо відчуження зелених зон у столиці знайшли факти, які підтверджують, що Антонова разом з донькою Пилипишина входять до наглядової ради одного з підприємств.
Ба більше, Антонова у своїй автобіографії зазначила, що працює директоркою ТОВ “Стоїк-Плюс”, котре станом на 2007 рік заснували Людмила Пилипишина та Олена Ялова (донька Пилипишина, яка одружилася з депутатом Київради Костянтином Яловим).
2008 року Антонова стала депутаткою Київської міської ради VI скликання за списком "Блоку Литвина", була заступницею голови постійної комісії з питань власності у 2008-2010 роках. 2007-го безуспішно балотувалася до Верховної Ради за списком "Блоку Литвина".
2006-го була обрана депутаткою Шевченківської районної в м. Києві ради, у 2006-2008 роках була заступницею голови постійної мандатної комісії з питань депутатської діяльності й етики, забезпечення законності та правопорядку.
Голосіївський район
Потенційна кандидатка до Київради в Голосіївському районі – Юлія Гречок, оплачувана помічниця народної депутатки від "Слуги народу" Оксани Гринчук.
Бонус для спостережливих
У наданому списку немає Яни Мірошниченко, дружини депутата Київради від "Свободи" Ігоря Мірошниченка.
Але читачі Руху ЧЕСНО впізнали її на світлині поряд з Олександром Пабатом.
Нагадаємо, Рух ЧЕСНО намагався навідатися на партійну конференцію київського осередку партії Пальчевського, щоб поставити йому запитання, але відповідей не отримав.
Також Рух ЧЕСНО опублікував матеріал про виборчу кампанію Андрія Пальчевського “Рецепт "Перемоги Пальчевського": білборди, "нові інші", порожні фінзвіти”.
Крім того, Рух ЧЕСНО написав огляди про інші політичні партії, як-от: УДАР, “Слуга народу”, “Голос”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Європейська солідарність”, “Батьківщина”, Партія Шарія, “За майбутнє”, “Свобода”, “Народний контроль”, “Народний фронт”, “Наш край”, “Демократичний альянс”, “Національний корпус”, “Громадянська позиція”, “Основа”, “Самопоміч”, Радикальна партія Олега Ляшка, “Опозиційний блок”, Аграрна партія України.
Фото на обкладинці – прес-служба партії
Цей матеріал підготовано за підтримки Фонду з прав людини Посольства Королівства Нідерландів в Україні.
Поділитись