“Перемога Пальчевського” звітує про порожні рахунки, ноутбук, стіл і два стільці

Фото: “Перемога Пальчевського” звітує про порожні рахунки, ноутбук, стіл і два стільці

Політична партія “Перемога Пальчевського” у другому кварталі цього року декларує нуль надходжень, офіс площею 14,8 кв. м на вулиці Волинській у Києві, один ноутбук, стіл і два стільці. Цю інформацію зазначено в її фінансовому звіті за ІІ квартал 2020 року. Попри це, у середині липня стартувала загальнонаціональна рекламна кампанія політсили. Хоча партія Пальчевського, здавалося б, має тільки столичні амбіції, її зовнішню рекламу розмістили навіть у райцентрах на території всієї країни

Згідно з фінзвітом, у ІІ кварталі 2020 року партія грошових внесків не отримувала, натомість мала спонсорські внески на 7,3 тисячі гривень. 

Як спонсорський внесок політсила одержала в користування нежитлове приміщення на вулиці Волинській за 80 гривень, ноутбук за 23 гривні, стіл і два стільці за 4 гривні. Майно партії дало в користування ТОВ “Фірма “Престо ЛТД”. Ця компанія теж зареєстрована на вулиці Волинській, 60 у Києві. Вона надає послуги оренди. Зазначена вартість користування майном є явно заниженою. 

Ольга Миколенко із села Велика Солтанівка Київської області заплатила 6300 гривень за скорочення строку надання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно юридичних осіб, 630 гривень як адміністративний збір за державну реєстрацію юридичної особи та 300 гривень за виготовлення печатки партії. Людина з ідентичним ім’ям зазначена в реєстрі як керівниця політичної партії “Воля народу”. 

Партія “Перемога Пальчевського”, за даними YouControl, була зареєстрована ще в липні 2015 року й мала назву “Україна завтра”. Її першим головою був Павло Білоцерківський. Він або ж його повний тезко у Верховній Раді 8-го скликання працював помічником на громадських засадах у мажоритарника з Харківщини, члена депутатської групи “Воля народу”, фігуранта антикорупційних розслідувань щодо тендерних махінацій, кнопкодава Анатолія Гіршфельда.

Згідно з фінзвітом “України завтра”, у IV кварталі 2019-го партія отримала 3300 гривень спонсорських внесків, стільки ж витратила на оренду приміщення, проте ця інформація жодним чином не деталізована (не відомо, хто зробив спонсорський внесок і кому сплатили за оренду). Попри всі ознаки “партії на папері”, політсила має зареєстровані осередки в кожній області України та в Києві. У ІІ кварталі 2020-го регіональні парторганізації подали порожні фінзвіти. На сайті НАЗК немає фінансового звіту партії за І квартал 2020 року. 

На початку листопада 2019 року Пальчевський несподівано почав фігурувати в опитуваннях щодо кандидатів на посаду мера Києва

Андрій Пальчевський працює ведучим на телеканалі “112 Україна”, який пов’язують з Віктором Медведчуком, а також є засновником і фінансовим директором клініки та фонду “Євролаб”. Саме в його клініці 5 квітня 2019 року здавав кров для “переддебатних” аналізів тодішній кандидат у Президенти України Володимир Зеленський. Петро Порошенко зробив це в медпункті НСК “Олімпійський”.

Реклама зовнішня та у Facebook

Усі сторінки в соцмережі Facebook, які так чи інакше просували Андрія Пальчевського, протягом семи минулих місяців у рекламу вклали 19 тисяч доларів. Це такі сторінки, як “Полит Пост”, “Асоціація платників податків. Київ”, “Полит Пресс”, “Полит Post”. Вони, наприклад, публікували опитування, де рейтинг Пальчевського впритул наближався до рейтингу Віталія Кличка.

Результати цих опитувань з’являлися на сайтах на кшталт znaj.ua та politeka.net (обидва інтернет-видання просувають Пальчевського щонайменше від вересня 2019 року).

Опитування ж соціологічної служби Центру Разумкова дають Пальчевському лише 9%.

Читайте також: Вибори мера в Києві: чому активізувалися кампанії з підозрілими соцопитуваннями

Андрій Пальчевський часто з’являється в ефірі телеканалу “Україна 24” у програмі “Час Голованова”. Також його постійно запрошують на телеканали “112 Україна”, “НАШ” і “ZIK”. 

Уперше зовнішню рекламу із зображенням Пальчевського Рух ЧЕСНО зафіксував у квітні 2019 року. Це була реклама його програми на каналі “112 Україна”.

Фото: Рух ЧЕСНО

У вересні минулого року в Києві з’явилися кілька нових хвиль реклами з Пальчевським, яка вже не містила зв’язку зі 112-м каналом.

Київ, вересень 2019 року. Фото: Рух ЧЕСНО

Київ, березень 2020 року. Фото: Віта Жигаліна

У липні цього року стартувала нова, значно масштабніша за попередні, хвиля зовнішньої реклами Пальчевського, яку Рух ЧЕСНО фіксує на території всієї країни, включно з обласними та районними центрами Львівщини, Прикарпаття, Черкащини, Сумщини тощо. 

На відміну від попередньої, ця хвиля реклами має прив’язування до нової (перейменованої) партії, тож витрати на неї можемо очікувати побачити в партійних звітах. Важливо, що грошей на партійному рахунку наприкінці червня взагалі не було, тож, якщо партія й оплачувала цю рекламу, то кошти для цього заводили на офіційні рахунки в першій половині липня (першу рекламу Рух ЧЕСНО зафіксував 13 липня).

Львів, липень 2020 року. Фото: Юлія Гвоздович

Косів, липень 2020 року. Фото: Анна Дика

Рух ЧЕСНО намагався отримати коментар від партії “Перемога Пальчевського” щодо агітаційних матеріалів, але відповіді не одержав.

Нагадаємо, 25 жовтня 2020 року мають відбутися місцеві вибори в Україні. Рух ЧЕСНО збирає інформацію про політичні партії, кандидатів у мери та депутати у спецпроєкті Polithub, де кожен виборець має змогу не лише знайти біографію кандидата, а й перевірити його на доброчесність. 

Рух ЧЕСНО вже детально розповідав про законодавчі та політичні проблеми, пов’язані з дочасною агітацією. 


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]