Найбільше торік заробив Дмитро Кисилевський, а найбільше грошових активів – у Бужанських.
У сім’ї Демченків віддають перевагу іноземній валюті готівкою. Медяники стали власниками найдорожчого автомобіля, чотирьох квартир і будинку впродовж 2017-2018 років.
У Кирилла Нестеренка немає ані власної нерухомості, ані автівок, ані заощаджень.
Найвищі доходи
Місто Дніпро в парламенті представляють шестеро депутатів, усі вони – висуванці партії “Слуга народу”.
Народні депутати отримують за свою працю у Верховній Раді заробітну плату, бо це їхня основна робота. Нардепи не можуть провадити підприємницьку діяльність чи мати іншу постійну роботу, але їм дозволено суміщати роботу в парламенті з викладанням або медичною практикою.
Оскільки зарплата в нардепів за неповний рік каденції у ВРУ минулого року була приблизно однаковою – у межах 150-180 тисяч гривень, їхні загальні доходи за 2019 рік відрізняються завдяки коштам, заробленим до початку роботи в парламенті, а також завдяки доходам членів їхніх родин.
З-поміж нардепів-мажоритарників від Дніпра найбільший дохід за минулий рік задекларував “слуга народу”, директор з корпоративних відносин ТОВ “Інтерпайп Україна” Дмитро Кисилевський – 4,15 млн грн. З них 3,9 млн грн – заробітна плата, отримана ним на заводі Віктора Пінчука. Дружина Кисилевського одержала 75 тис. грн доходу від підприємницької діяльності.
Нардеп Юрій Мисягін отримав 1,53 млн грн доходу, найбільше – від підприємництва (752 тис. грн). Основним видом його діяльності була роздрібна торгівля меблями, освітлювальними приладами й іншими товарами для дому в спеціалізованих магазинах.
Ще пів мільйона – це благодійна допомога. Нагадаємо, що Мисягін від 2014 року веде волонтерську діяльність.
“Я п’ять років, з липня 2014 року до кінця серпня 2019-го, як став депутатом, займався офіційно волонтерською діяльністю. Моя персональна банківська картка була оформлена в податковій як волонтерська. І кожного року я, як став депутатом Дніпропетровської облради, зазначав волонтерську допомогу, тому що картка була оформлена на мене”, – пояснив Руху ЧЕСНО Юрій Мисягін.
Трохи менше за Мисягіна торік заробив Сергій Демченко. Левову частку (1,26 млн грн) становили доходи від діяльності у сфері права та надання в оренду й експлуатацію нерухомого майна.
Правову діяльність він справді здійснював. Раніше Рух ЧЕСНО з посиланням на “Слідство.інфо” писав про те, що Демченко від 2015 року був адвокатом Андрія Портнова, ексзаступника голови Адміністрації Президента Віктора Януковича.
Читайте також: Партія “За майбутнє” – новий політичний проєкт Коломойського?
Трішки не дотягнули до мільйона гривень доходи нардепа В’ячеслава Медяника за 2019 рік. До депутатства він отримав більш ніж 0,5 млн грн від підприємницької діяльності – такої самої, як у Демченка.
Згідно з методологією Руху ЧЕСНО, до доходів Медяника не було враховано коштів, одержаних від продажу рухомого й нерухомого майна, а також подарунка в негрошовій формі вартістю мільйон гривень від колишнього бізнес-партнера Вячеслава Кубліка.
Сім’я Максима Бужанського минулого року одержала 627 тис. грн, з яких майже 400 тис. грн заробила його дружина в ТОВ “Біотехнос”.
Найменше доходів мав торік нардеп Кирилл Нестеренко – 372 тис. грн. Підприємницька діяльність дала йому 182 тис. грн. Основним видом його діяльності було оброблення даних, розміщення інформації на вебвузлах і пов’язана з ними діяльність.
Найбільші грошові активи
Грошові активи – це ті кошти, які нардепи мають на банківських рахунках або зберігають готівкою. Для зручності порівняння всі валютні заощадження переведено в гривню за курсом на кінець звітного року, тобто 31 грудня 2019 року.
Найбільше грошових активів виявилось у сім’ї Максима Бужанського, котрий на кінець минулого року задекларував 13,3 млн грн. Зокрема, 7,8 млн грн нардеп позичив брату – громадянинові іншої держави Аркадію Бужанському, 5 млн грн – готівкові кошти дружини “слуги народу”, понад 260 тис. грн родина тримає на банківських рахунках.
Майже мільйонними статками володіє син нардепа Роман. Восени 2018-го він став власником ланцюга за 648 тис. грн і браслета за 324 тис. грн.
До речі, у самого Максима Бужанського є актив у вигляді авторського права на сценарій.
6,7 млн грн має сім’я нардепа Сергія Демченка. Вона віддає перевагу іноземній валюті у вигляді готівки.
Грошові активи Кисилевських сягають 3,61 млн грн. З них 1,3 млн грн – забезпечувальний платіж за попереднім договором купівлі-продажу квартири ТОВ “КУА “Крістал Ессет Менеджмент”.
Дмитро Кисилевський тримає готівкою близько $100 тис. На рахунках у банках в його родини розміщено майже 150 тис. грн.
На кінець минулого року нардеп Кирилл Нестеренко не мав жодної копійки заощаджень.
Автівки та нерухомість
Двома автівками володіє сім’я Сергія Демченка: Mercedes – у нардепа, Smart Forfour – у його дружини.
Найдорожчий автомобіль, згідно з даними декларацій, зареєстрований на дружину В’ячеслава Медяника – це Porsche Cayenne (2018 р.в.) за 2,2 млн грн.
У Бужанських власного авто немає, проте дружина депутата користується службовою Toyota Corolla (2018 р.в.).
Власні автівки мають Дмитро Кисилевський та Юрій Мисягін.
А Кирилл Нестеренко й у графі транспортних засобів нічого не зазначив. До речі, нещодавно він записав відео з автомобіля. Проте на 28 липня 2020 року в його майновому стані не відбулося жодних змін.
Нещодавно нардеп записав відео з автівки
“Дивіться, у мене є помічники. Іноді я прошу їх мене возити. На тому відео я нікуди не їхав”, – пояснив Нестеренко.
Також він сказав, що офіційно автівок наразі не має.
“Чесно вам скажу, якщо у вас уже такий Рух ЧЕСНО, є в мене одна “євробляха”. Поки що це досить незаконно (не врегульоване питання, – авт.). Хочу на своєму прикладі... Я став на бік автовласників, щоб це легалізувати. Уже восени цього року ми будемо повертатися до цього питання – законопроєкт про пільгове розмитнення. Це вже буде фінальна знижка з акцизу, суттєво буде дешевше розмитнення. Після цього буде повна “зачистка” цих авто, аби був порядок”, – прокоментував Руху ЧЕСНО нардеп, спочатку зізнавшись, що перебуває за кермом.
Він повідомив, що на “євроблясі” їздив ще до депутатства й інколи на ній виїжджає. Нестеренко також зазначив, що “євробляха” зареєстрована не на нього, він нею майже не користується, тому й не декларував. Водночас пообіцяв, що, тільки-но питання буде врегульоване, він зареєструє її на себе та задекларує.
У червні Нестеренко вітав користувачів Facebook із Днем мотоцикліста
Слід нагадати, що нардепи мають можливість користуватися автопарком Верховної Ради. Не є винятком і мажоритарники від Дніпра. Станом на 31 березня 2020 року Кирилл Нестеренко наїздив Києвом найбільше з-поміж своїх дніпровських колег – на майже 12 тис. грн, Дмитро Кисилевський – на 8 тис. грн, Сергій Демченко – на 7 тис. грн, Максим Бужанський – на 1 тис. грн. Юрій Мисягін узагалі не використовував службові автомобілі ВРУ від початку каденції.
За поїздки Україною дніпровським нардепам відшкодували по 53 тис. грн, окрім Кирилла Нестеренка, який отримав 46 тис. грн компенсації.
Лідерами за кількістю нерухомості є сім’ї Демченків і Медяників.
Демченки мають чотири земельні ділянки, два житлові будинки (один з них – 512 кв.м), дві квартири в Києві та офіс.
Родина В’ячеслава Медяника володіє земельною ділянкою, житловим будинком і чотирма квартирами у Дніпрі, право власності на які отримала впродовж 2017-2018 років.
У Кисилевських є три квартири та ще одна – у недобудові.
Дружина Максима Бужанського володіє квартирою. “Слуга народу” також зазначив у своїй декларації квартиру в недобудові ТОВ “Будівельно-монтажне товариство “Дніпро”. Один зі співзасновників фірми-забудовника Євген Ліфшиць керує ТОВ “Інтер Сервіс Плюс”, співвласником якого є голова Дніпропетровської облорганізації партії “Опозиційна платформа – За життя” Геннадій Гуфман. Інший співзасновник – громадянин Ізраїлю Ігор Бірман – прописаний за тією самою адресою, що й Вікторія Корбан – сестра Геннадія Корбана, друга мера Дніпра Бориса Філатова.
У Юрія Мисягіна є дві квартири, а в Кирилла Нестеренка – жодного об’єкта нерухомості. Останній винаймає квартиру в Києві та орендував приміщення у дніпровському гуртожитку.
Раніше Рух ЧЕСНО аналізував декларації нардепів з Волині, Київщини та всіх народних депутатів за 2019 рік.
Поділитись