Найбагатшим і найбільшим заощадливим з-поміж волинських нардепів є Степан Івахів. У його декларації зазначено дорогі годинники Rolex, прикраси, одяг від Tiffany, Chanel, Damiani, яким віддає перевагу дружина депутата, картини та старовинна ікона XVIII століття.
Ігор Палиця також задекларував годинники Rolex, проте в нього найменша зарплата за минулий рік у Верховній Раді з-поміж нардепів з Волині, а також жодної автівки. Попри це, його неодноразово бачили біля Офісу Президента в супроводі автомобільного кортежу.
У декларації Ірини Констанкевич понад половина доходів – від підприємницької діяльності її чоловіка.
Рух ЧЕСНО проаналізував, скільки заробили та які мають активи, автомобілі й цінні речі народні депутати з Волині.
Доходи нардепів: Івахів заробив 46 млн за рік, а Палиця – 155 тис. грн
Народні депутати отримують зарплату за основним місцем роботи – у Верховній Раді. Свою парламентську діяльність вони не можуть суміщати з бізнесом чи іншою постійною роботою, але є можливість поєднувати з викладацькою та медичною практикою.
Найбільшу суму доходів за 2019 рік задекларував народний депутат Степан Івахів – 46,6 млн грн, з яких 23 млн – дивіденди від інвестиційної групи “Прометей”, а 22 млн – подарунок у грошовій формі від матері.
За інформацією аналітичної системи YouControl, мати нардепа Марія Іванівна Івахів була власницею ВАТ “Волинська маслосирбаза”, яке станом на 1 липня 2020 року припинило своє існування.
У Верховній Раді Івахів одержав 443 тис. грн зарплати.
Більш ніж половина задекларованих доходів народної депутатки Ірини Констанкевич – це дохід від підприємницької діяльності її чоловіка, адвоката Миколи Сорокопуда (1,3 млн грн). Він є засновником адвокатського об’єднання “Сорокопуд і партнери”. За даними декларації нардепки, у цій компанії працює й син Констанкевич – Орест Сорокопуд.
У парламенті народна депутатка отримала майже 552 тис. грн. Також вона зазначила в декларації суму відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням депутатських функцій.
Зауважимо, що Рух ЧЕСНО не враховує цієї компенсації в нашому рейтингу, оскільки, відповідно до роз’яснень НАЗК, такі кошти не повинні відображатись у декларації в розділі про доходи.
Нардеп Ігор Гузь у графі “Доходи” зазначив 488 тис. грн заробітної плати, одержаної у Верховній Раді.
Найменше за минулий рік з-поміж нардепів від Волині заробили народний депутат від партії “Слуга народу” В’ячеслав Рубльов (362 тис. грн) та очільник депутатської групи “За майбутнє”, а віднедавна й однойменної політичної партії Ігор Палиця (155 тис. грн). У їхніх деклараціях ідеться лише про заробітну плату як парламентарів.
Майже всі заощадження нардепи зберігають готівкою
Що стосується заощаджень, то найбільше статків має Степан Івахів – 43,5 млн грн.
В Ігоря Палиці є 28 млн грн, з яких 27 млн готівкою, і лише мільйон гривень він зберігає в “Приватбанку”.
Серед видатків Палиці – благодійні внески із зарплати протягом чотирьох місяців роботи у ВРУ, від вересня до грудня 2019 року, а також оплата навчання у Швейцарії за три місяці, що разом становить 843 тис. грн.
Нардеп Степан Івахів зберігає свої грошові активи у гривнях, доларах, євро та фунтах стерлінгів.
Рух ЧЕСНО перевів його заощадження в іноземній валюті у гривню за курсом НБУ станом на грудень 2019 року. Загалом депутат задекларував близько 43,5 млн грн.
В Ірини Констанкевич 1 млн грн тільки готівкою. З них 680 тис. грн – заощадження її чоловіка.
Тим часом в Ігоря Гузя 517 тис. грн заощаджень готівкою, а у В’ячеслава Рубльова – 12 тис. дол. готівкою, з яких 7 тис. дол. належать нардепу, а 5 тис. – його дружині.
Хто які має цінності
Цінні вироби задекларували Степан Івахів та Ігор Палиця.
У декларації Івахіва найбільше цінних речей. Ювелірні вироби від Tiffany, Chanel, Damiani, хутряні шуби й інший одяг від цих та інших відомих брендів належать переважно його дружині. В Івахіва ж більше брендових годинників, а також картини славетних художників.
Найбільше в декларації нардепа вражає старовинна ікона другої половини XVIII ст.
Вартість усього цінного майна в декларації відсутня.
Нардеп Ігор Палиця має три годинники відомих брендів – Rolex і два Audemars Piguet. Скільки вони коштують, у декларації не зазначено.
Автопарк: в Івахіва 11 авто, а в Палиці – жодного
Народна депутатка Ірина Констанкевич задекларувала п’ять автомобілів, з яких три належать їй, а решта два – чоловіку й сину.
Ігор Гузь та В’ячеслав Рубльов мають по одному авто. За даними їхніх декларацій, Гузь від 2017 року орендує спортивний Land Rover в ПП “Транс-Волинь”, а в сім’ї Рубльова автомобіль є в його дружини.
Степан Івахів задекларував 11 транспортних засобів, чотири з яких з’явились у нього 2019 року. Зокрема, автомобілі в іншому праві користування ROLLS-ROYCE CULLINAN 2019 року випуску, що належить ТОВ “Сістем сіті”, та ROLLS-ROYCE GHOST, власником котрого є ТОВ “Вестера груп”. Також чотирма автівками володіє син нардеп.
У власності дружини Івахіва перебуває лише один автомобіль, але з-поміж усіх задекларованих він є найдорожчим. Ідеться про Porsche CAYENNE 2018 року випуску, придбаний за понад 6 млн грн.
На відміну від своїх колег, Ігор Палиця в декларації за 2019 рік автівок не зазначив, як і попереднього року. А от 2017-го в нього був Mercedes-Benz S600 2007 року випуску, придбаний ще 2008-го.
Та попри відсутність автівок, він орендує 5 машино-місць у Києві в Оксани Палиці, своєї дружини.
До речі, українські журналісти фіксували автомобілі, які пов’язували з Ігорем Палицею або його компаніями.
Як повідомляв “Бігус.інфо”, авто, зареєстроване на фірму Палиці, напередодні виборів 2019 року помітили в кортежі Зеленського.
Скриншот з відео “Бігус.інфо”. Автомобіль Toyota Sequoia, BH0793ET
Те саме авто з чіткішим номером. Фото: телеканал “Прямий”
Ще один автомобіль зафіксовано в сюжеті проєкту “Схеми” “Радіо Свободи”. В одному із сюжетів Михайла Ткача згадано кортеж, який часто приїжджав до Офісу Президента. Як ідеться в сюжеті (вийшов у грудні 2019 року, – ред.), цей кортеж неодноразово бачили поблизу Офісу Президента. До однієї з автівок сідав Ігор Палиця. Журналіст проєкту Михайло Ткач надав фото авто, яке він зі знімальною групою фіксував біля ОП.
Грудень 2019 року. Ігор Палиця сідає в авто BMW 7 2011 року випуску з номером АА4710ЕІ біля ОП
Авто з номерним знаком АА4710ЕІ зблизька поблизу ОП. Фото знімальної групи проєкту “Схеми” та журналіста Михайла Ткача
Журналісти Руху ЧЕСНО поцікавилися в Ігоря Палиці щодо цих автомобілів та наявності в декларації машино-місць, однак нардеп відмовився коментувати.
Нагадаємо, Рух ЧЕСНО проаналізував електронні декларації нардепів від Київщини та всіх народних депутатів за 2019 рік.
Поділитись