“Слуг народу” оштрафували за неявку до суду у справі щодо кандидата-клона

Фото: “Слуг народу” оштрафували за неявку до суду у справі щодо кандидата-клона

Понад рік триває судова тяганина “слуг народу” з клоном. Крім того, відкрито кримінальне провадження через побиття поліцейського, котрий намагався засновнику ТОВ-клона оголосити ухвалу про привід до суду. 

Кандидата в нардепи Ярослава Яременка, який балотувався в Білій Церкві (округ №90), звинувачують у перешкоджанні здійсненню виборчого права. Примітно, що Яременко, котрий позиціонував себе як представник ТОВ “Слуга народу Біла Церква”, був пов’язаний з УДАРом, а в цьому самому окрузі переміг Микола Бабенко, який колись теж представляв УДАР. Цей округ став єдиним на Київщині, де не виграв кандидат від “Слуги народу”.

Представники “Слуги народу” не ходять на судові засідання, і за це їх уже неодноразово штрафували. Новий очільник штабу партії про цю справу довідався від Руху ЧЕСНО.

Журналісти Руху ЧЕСНО писали про те, хто клонував на виборах “Слугу народу”, і тепер відстежують, як партійці ведуть боротьбу в судах із цим явищем. 

Кандидат у депутати ВРУ в 90-му окрузі Ярослав Яременко заснував ТОВ “Слуга народу Біла Церква” незадовго до виборів.

Обвинувачений Яременко, який на виборах набрав менш ніж 3% голосів, заперечує свою провину. Він твердить, що не вдавав із себе кандидата від партії “Слуга народу”, а створювати ТОВ зі схожою назвою законом не заборонено. 

Цікаво, що цей кандидат 2017 року був донором “Справедливості” Валентина Наливайченка, 2015-го балотувався до Київської облради як партієць БПП, а 2010-го його обрали до Білоцерківської міської ради від УДАРу. До речі, Микола Бабенко, котрий торік став переможцем в окрузі, як і Яременко, був обраний від УДАРу так само 2010 року, але до Київської обласної ради.

В огляді кандидатів 90-го округу Рух ЧЕСНО зазначав, що один із них – Ярослав Яременко – видає себе за представника “Слуги народу”.

На період виборчого процесу у Facebook навіть було створено сторінку кандидата, яку наразі видалено.

Фото: “Без табу”

Яременко є власником рекламної агенції та має білборди в Білій Церкві, тому в місті, як пишуть у соцмережах активісти, задовго до початку виборчої кампанії з’явилася реклама з його передвиборчими обіцянками та згадкою про “слуг народу”.

Кольорова гама реклами, напис “слуги народу” та графічні зображення схожі на справжні партійні кольори. Необізнані виборці легко могли сприйняти Яременка за реального кандидата від партії. Ще однією технологією стала реєстрація ТОВ “Слуга народу Біла Церква”. Саме ця організація була зазначена як офіційне місце роботи Яременка в документах для ЦВК. Ці відомості оприлюднюються на офіційному сайті ЦВК та в роздавальних матеріалах на виборчих дільницях.

Тодішній справжній кандидат від “Слуги народу” Юрій Нестерчук подав до поліції заяву про злочин. Відкрили кримінальне провадження за фактом учинення правопорушення, передбаченого статтею 157 КК України, що зумовлене перешкоджанням, на думку заявника, реалізації його виборчого права.

“Самозванець скористався елементами символіки нашої політичної сили й вивісив білборди, у яких прямо поєднав себе і свою комерційну структуру з президентською партією. 

Він свідомо ввів в оману білоцерківських виборців, розраховуючи, що вони помилково поставлять галочку у виборчому бюлетені навпроти його прізвища”, – написав Нестерчук у соцмережі.

Яременко впевнений, що закону він не порушував. І якщо кольори схожі, то нехай доведуть, що то не партія вкрала в нього ідею.

“Торгова марка “Слуги народу” – це чоловік з булавою, який їде на велосипеді. Хто чиї кольори використав? Можливо, це вони взяли кольори, які я використав. Як це довести?” – каже Яременко.

На запитання, як виникла ідея зареєструвати ТОВ саме з такою назвою, конкретики ніякої.

“Не готовий вам зараз відповісти на це запитання. Усе в межах закону, то які можуть бути питання?” – коментує Руху ЧЕСНО засновник ТОВ “Слуга народу Біла Церква” Ярослав Яременко.

Керівник фірми стверджує, що ТОВ працює й це рекламне агентство відокремлене від решти його компаній, які також спеціалізуються на рекламі.

Згодом білборди з політичною рекламою Яременка опломбувала поліція як речовий доказ, а зображення закрили чорною непрозорою плівкою.

Один з потерпілих у справі Ігор Снігур, який твердить, що працював у виборчому штабі, пригадує, що з білбордів уночі ще кілька разів зривали плівку з пломбами, а потім закривали знову. 

Усе скінчилося тим, що частину конструкцій демонтували через закінчення дії дозволів на розміщення об’єктів зовнішньої реклами.

Наразі Яременко в судовому порядку намагається скасувати арешт, накладений на конструкції, які визнані слідством як речові докази у справі.

Фото: Громадянська мережа “ОПОРА”

Крім того, під час зачитування поліцейськими Яременку ухвали про здійснення приводу його як свідка до суду він нібито намагався втекти від правоохоронців та завдав легких тілесних ушкоджень одному з них. Тому йому інкримінують ще одне правопорушення – за статтею 345 КК України (насильство щодо працівника правоохоронного органу). 

В ухвалі Білоцерківського міськрайонного суду Київської області зазначено, що поліцейський, зупинивши Яременка, почав оголошувати йому ухвалу про привід свідка до суду й мав намір її вручити. Яременко відмовився її отримати, сів до авто та збирався завести автомобіль, не зачиняючи дверцят. Поліцейський під відеозапис знову почав оголошувати ухвалу про привід, а Яременко всіляко намагався йому перешкоджати й, зачиняючи двері своєї автівки, навмисно вдарив співробітника поліції дверима в зону лівої руки, спини та голови. Надалі потерпілого госпіталізували для стаціонарного лікування.

“Той працівник поліції в судовому засіданні заявив, що в нього на сьогодні до мене ані фінансових, ані моральних претензій немає. Я нікуди тоді на машині не тікав, я навіть її не заводив. Було зачитування постанови, ми дослухали її і поїхали. Там же питання в тому, що його зачепили дверцятами машини. Суть у тому, що в нього (поліцейського, – прим. ред.) є відео, яке він знімав на свій телефон. Коли процесуально ми дійдемо до нього, то все стане на свої місця. Я впевнений, що ні в одній, ні в іншій ситуації я не порушив закону”, – коментує Яременко.

Дивною здається ситуація через те, що пропрезидентська партія “Слуга народу”, вочевидь, не має наміру доводити розпочату справу до кінця. Парадоксальний випадок, коли потерпілі – представники “Слуги народу” – від самого початку не з’являються до суду без поважних причин, і вже двічі поспіль на них накладали стягнення за неявку на судове засідання.

“Оті представники, які зазначені потерпілими, за всі 12 чи 15 засідань жодного разу не з'явилися. Ні, один приходив раз. Він від своїх претензій на судовому засіданні відмовився. А решта 9 осіб не приходили жодного разу. Минулого місяця 8 осіб оштрафували за неявку до суду, а вже цього місяця суддя оштрафувала їх повторно. Я не знаю, чому вони не приходять”, – каже Яременко.

Навіть адвокатка потерпілої сторони була здивована.

“На останніх двох засіданнях представниця партійної організації, я так розумію, присутня була. Але вона відмовилася давати пояснення як представниця цієї структури, мотивуючи тим, що вона не розуміє, про що конкретно йде мова. Сказала, що, можливо, наступного разу приїдуть якісь люди, які, так сказать, більш розуміють. Можливо, приїде народний депутат та озвучить офіційну точку зору партійної організації. Але поки що такого не було”, – додає Яременко.

Снігур твердить, що не має бажання доводити справу до кінця:

“З тою командою, з якою ми тоді йшли, нам не сподобалися тоді дії Ярослава. Ну і в принципі, коли на суд уже викликали, це вже так затягнулося, що я сказав, що рішення суду, яке вже буде. Я не ходжу ні на ніякі засідання. Затягнули на рік, уже нічого з цим не зробиш. Це була колективна заява. Щоб люди розуміли, що він не від “ЗеКоманди”, бо він там маленьким шрифтом ТОВ писав. Я просто підтримував партію в Білій Церкві. Ми хотіли, щоб людей не вводили в оману. Мені це стало нецікаво, затягнуто дуже. Ми хотіли, щоб він не відбирав голоси в кандидата від “ЗеКоманди”, але не думали, що так довго буде”.

А от новий керівник штабу партії “Слуга народу” в Білій Церкві Дмитро Киришун за 3 місяці до місцевих виборів навіть не знає, на якому етапі розгляд цієї справи та що вона взагалі слухається в суді.

Він стверджує, що штаб цілком оновився, а попередники не передали жодної справи.

“Очолив я штаб буквально чотири місяці тому, оскільки були провалені вибори Нестерчуком. Про ситуацію я чув у місті, але я нею не володію, тому що, коли це відбулося, я ніякого стосунку до “Слуги народу” не мав. Я це питання порушу на області, коли там буду. Якщо можете, то дайте матеріали чи ЄРДР, чи в якому суді перебуває справа, щоб я для себе просто знав. Це недбале ставлення попереднього управлінця, хто цим займався, і все на самоплив пішло. У нас у штабі є юрист, але штаб сформований абсолютно новий, і юрист новий, тому, мабуть і не знає”, – коментує Киришун.

Керівник партійного осередку Київської області Олександр Дубінський на повідомлення із запитанням щодо подальшої долі цієї справи журналістам Руху ЧЕСНО не відповідає.

Адвокатка потерпілих у суді Яна Городок коментувати не схотіла, посилаючись на те, що її на це не уповноважували. Також вона відмовилася повідомити, чиї саме інтереси представляє – центрального офісу партії, обласного чи міського осередку.

“Я ніяких коментарів станом на сьогодні не даю. Мені ніхто цього не погоджував. Як адвокат я не маю права поширювати конфіденційну інформацію, тим паче це кримінальне провадження, тому нічого не можу сказати. Я не порушуватиму адвокатської таємниці”, – каже Городок.

Сама адвокатка з Ірпеня. Працює в АО “Адвокат” Правозахисна група”, одним із засновників якого є Тарас Короленко. Його рідний брат Олександр Короленко був заступником голови ТВК у Коцюбинському за квотою “Нових облич”.

Примітно й те, що Городок також є керівницею ГО “Об’єднання громадян “Центр протидії корупції”. 2005 року цю ГО очолював Петро Щербинаполіттехнолог Сандея Аделаджі, колишнього регіонала Анатолія Федорука та лідера партії “Нові обличчя”, ексмера Ірпеня Володимира Карплюка.

Нагадаємо, раніше Рух ЧЕСНО висвітлив, які нові виборчі правила затвердив парламент, докладно розібрав можливість паралельного балотування до кількох рад, розповів, яким буде новий бюлетень на місцевих виборах, і проаналізував, чи справді відкритими стали списки кандидатів від партій.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]