У Київраді виявлено коронавірусне порушення регламенту

Фото: У Київраді виявлено коронавірусне порушення регламенту

Засідання постійної депутатської комісії Київради з питань ЖКГ відбулося з порушенням норм та регламенту. Про це стало відомо зі звернення до секретаря Київради депутата Костянтина Богатова, який є членом цієї комісії. Це звернення він подав 1 липня. Голова комісії Володимир Бондаренко називає скаргу Богатова піаром і пояснює, що до дистанційного голосування призвела пандемія.

Засідання комісії мало відбутися 16 березня у приміщенні Київради, про що було анонсовано заздалегідь.Проте вранці 16 березня адреса проведення засідання змінилася на с. Бузова Києво-Святошинського району. Відповідно до Положення про постійні комісії Київради, про час, місце проведення засідання та питання, які розглядатимуть, членів комісії повинні поінформувати за два робочі дні до засідання. Регламент Київради передбачає, що засідання комісій проводяться гласно й на них мають право бути присутніми представники засобів масової інформації та громадяни, які виявили таке бажання (ч. 9 ст. 11 Регламенту КМР).

Депутат Богатов у своєму зверненні зауважує, що цим було порушено права журналістів і громадян, котрі могли виявити бажання бути присутніми на засіданні. 

Крім того, за словами Богатова, саме засідання не відбулося. Натомість депутатам розіслали на електронні скриньки опитувальники щодо питань порядку денного.

На підставі отриманих відповідей було складено протокол засідання. У ньому Богатов зазначений як відсутній. Зауважимо, що законодавство не передбачало такого дистанційного голосування, та й достеменно визначити, хто саме ставив позначки в опитувальнику, неможливо. 

Рух ЧЕСНО звернувся до голови комісії Володимира Бондаренка з проханням прокоментувати цю ситуацію.

“Костянтин Богатов абсолютно чітко був поінформований – ми погодили це з комісією. Коронавірус тільки починався, і ми не знали, як воно буде, тому спробували провести засідання в онлайн-режимі. Ми по кожному питанню опитали абсолютно всіх, хто був учасником цього обговорення… Може, Костянтинові немає чим зайнятися, щоб набити собі авторитет… Наближаються вибори, треба звернути на себе увагу… Є в нас регламентна комісія Київради. Він має можливість як депутат оскаржити будь-які наші дії, а я готовий піти на регламентну комісію й пояснити”, – відповів голова комісії. 

Можливість голосування помічників замість депутата Бондаренко заперечує:

“Це неможливо. Якщо ми людині дзвонимо на її телефон і по голосу її знаємо…”

Рішення про можливість голосувати онлайн у виняткових випадках Київрада ухвалила 26 березня, тобто за 10 днів після онлайн-засідання комісії ЖКГ.

Голова регламентної комісії Вадим Сторожук повідомив Руху ЧЕСНО, що матеріали ще не надійшли на комісію.

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО моніторить відвідування депутатами Київради засідань сесій і депутатських комісій: “Як працювали депутати Київради та які плани мають на вибори-2020”.

Фото на обкладинці - kmr.gov.ua


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]