Уже без “Совісті”, але з “гречкою” від “Народу”: як ексмер Полтави Мамай готується до виборів

Фото: Уже без “Совісті”, але з “гречкою” від “Народу”: як ексмер Полтави Мамай готується до виборів

На будівлі, де раніше розміщувався офіс партії ексмера Полтави Олександра МамаяСовість України”, змінили вивіску. Тепер там висить банер “Олександр Мамай за НАРОД”. У приміщенні є схожий плакат, але вже з фото політика. Сам колишній міський голова каже, що наразі ще не визначився, з якою політичною силою йтиме на місцеві вибори. Й анонсує презентацію “НАРОДу” наступного тижня в Полтаві – нібито там будуть відповіді на всі запитання.

Про свої наміри балотуватися на міського голову Олександр Мамай, котрого достроково усунули з цієї посади депутати, почав вести мову ще навесні. Його двічі обирали мером від партії “Совість України”. Однак цьогоріч цій політсилі може загрожувати зникнення. 

Міністр юстиції Денис Малюська  назвав 48 партій-зомбі, які не функціонують, не висували кандидатів до Верховної Ради чи на посаду Президента України протягом 10 років. Мін’юст подав до суду позови, аби скасувати їхню реєстрацію. У цьому переліку є й “Совість України”.

Утім, Олександр Мамай ще на початку карантину почав розносити пенсіонерам продуктові набори, що є гречкосійством. Спочатку – у вже звичних для полтавців пакетах “Совісті України”, але з візитівкою та флаєром з написом: “Олександр Мамай за НАРОД”. Пізніше проднабори почали пакувати в пакети з аналогічним написом.

Нещодавно змінилась і вивіска офісу “Совісті України”. Раніше фасад будівлі мав такий вигляд.

Джерело – bastion.tv

Нині ж там розмістили банер з написом: “Олександр Мамай за НАРОД”.

В офісі партії також висить схожий банер, але вже з фото ексмера.

У цьому самому приміщенні, де раніше організовували різноманітні заходи від “Совісті України”, відбулося нагородження учасників конкурсу “Народні таланти Полтави”, яке Олександр Мамай проводив спільно з “НАРОДом”. На сторінці narod.pl.ua в Instagram журналісти Руху ЧЕСНО знайшли також фото ексмера з дітьми

Разом з тим, що в такий спосіб політик намагається заробити політичні (електоральні) бонуси завдяки дітям, є ще одна проблема. В Україні досі триває карантин. А дітлахи стоять без дотримання дистанції та без масок. Тож Олександр Мамай не лише сам порушує правила карантину, а й спонукає до цього дітей, наражаючи їх на небезпеку. 

Читайте також: Легше, ніж цукерку відібрати. Як політики використовують дітей для піару

Під постами на новоствореній сторінці narod.pl.ua пишуть, що всі заходи проводить громадська організація “НАРОД”. Схожа технологія використання однойменної з партією громадської організації існувала й за часів “Совісті України”. Адже, згідно з чинним законодавством, партії зобов’язані звітувати про всі свої витрати та джерела походження коштів, а громадські організації – ні. 

Рух ЧЕСНО вже писав про те, що для приховування справжніх донорів та посиленого гречкосійства політичні партії засновують однойменні громадські організації, які виборці не розрізняють. 

А от у Facebook сторінку “НАРОДу” створили, перейменувавши сторінку “Совісті України” на “Олександр Мамай за НАРОД”. 

Зауважимо, що “НАРОД” – це не нова назва партії “Совість України”, а самостійна партія.  

Як зазначив журналістам Руху ЧЕСНО Олександр Мамай, що буде далі із “Совістю України”, він не знає й поки що не визначився, з якою партією йтиме на місцеві вибори. 

Читайте також: Партія мерів: хто не відмовився від “Пропозиції”

Серед можливих варіантів політсил для балотування Мамая в мери ІВ “Полтавщина” називало навіть “Слугу народу”. Як повідомляло інтернет-видання, оскільки партія досі не визначилася з кандидатом на посаду міського голови Полтави, Ірина Степаненко, нині позафракційна депутатка обласної ради, яка кандидувалася від БПП, пропонувала очільнику Полтавської ОДА Олегові Синєгубову висунути Олександра Мамая від пропрезидентської партії. Її аргумент – ексмер Мамай буцімто переможе будь-якого кандидата від “Слуги народу”.

Ірина Степаненко зазначила ІВ “Полтавщина”, що це не її ініціатива, хоча вона справді казала представникам “Зе-команди”, що партія не має реального кандидата, який зміг би виграти вибори в Олександра Мамая.

Новопризначена очільниця Полтавського обласного осередку “Слуги народу” Ольга Савченко про цю пропозицію чула, однак твердить, що кандидатуру Мамая остаточно не затверджено. Олег Синєгубов у свою чергу не проти саме такого розвитку подій, але він чекає на погодження київського керівництва.

Нагадаємо, що в активному пошуку “своєї” партії Олександр Мамай перебуває ще від зими 2019 року. Після звільнення з посади він шукав підтримки різних політичних сил, зокрема на праймеріз від УКРОПу. Проте, як згодом повідомив ексмер, “Опозиційна платформа – За життя” стала нібито єдиною партією, котра погодилася йому допомогти. На минулорічних президентських виборах Мамай був довіреною особою Юрія Бойка в Полтаві. Він також казав журналістам “Змісту”, що очолив обласну парторганізацію ОПЗЖ.

Уперше Олександр Мамай зрадив “Совість України” 2012 року. І теж у проросійському напрямку. Як пише ІВ “Полтавщина”, тоді він змінив членство в партії “Совість України” на партквиток Партії регіонів. У лютому 2014 року, коментуючи дії Віктора Януковича, він повідомив, що “вийшов з Партії регіонів 1,5 року тому”.

Очільник обласної організації “НАРОДу” Валерій Пархоменко також пов’язаний з Партією регіонів. Як інформує ІВ “Полтавщина”, у 2004-2006 роках він обіймав посаду заступника керівника апарату Полтавської обласної організації Партії регіонів. Від 2006 року працював помічником-консультантом народного депутата України Едуарда Павленка. Від квітня 2010-го до березня 2014 року був заступником голови та керівником апарату Полтавської облдержадміністрації. У жовтні 2010 року Пархоменка обрали депутатом Полтавської обласної ради за списком Партії регіонів. Він тричі балотувався до Верховної Ради від цієї ж політсили. 

2016 року, за мерства Мамая, Валерій Пархоменко став членом виконкому Полтавської міськради, у складі якого пропрацював понад 2 роки.

Також політик підпадає під дію закону про люстрацію. Строк обмежень для Валерія Пархоменка, згідно з вимогами закону “Про очищення влади”, становить 10 років. 5 з них уже минуло.

Цей матеріал підготовано за підтримки Фонду з прав людини Посольства Королівства Нідерландів в Україні.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]