Представники фракції БПП у Полтавській міській раді поінформували журналістів, що з їхньої ініціативи планують виділити УТОС кошти на громадські роботи та ухвалили рішення про зменшення ставки єдиного податку. Матеріал опублікували напередодні пленарного засідання сесії. Начальниця бюджетно-фінансового управління Тетяна Чумак і заступниця міського голови Тетяна Юрченко під час засідання повідомили, що від жодного депутата ніяких пропозицій з цих питань не надходило.
Під час пленарного засідання Полтавської міськради 12 червня в.о. міського голови Олександр Шамота загострив увагу на двох питаннях. Точніше, не на самих питаннях, а на висвітленні їх у ЗМІ. Перше стосувалося змін до рішення про ставку єдиного податку на 2020 рік, друге – виділення коштів Українському товариству сліпих (УТОС).
За словами Шамоти, він прочитав у місцевому виданні, що ці гроші виділили з ініціативи однієї з фракцій чи, точніше, “команд”.
Йшлося про друковану газету “Полтавський вісник”. У випуску від 11 червня журналісти Руху ЧЕСНО знайшли публікацію з назвою “Засідання бюджетної комісії пройшло неоднозначно”. Кілька абзаців у ній стосувалися саме виділення коштів.
На запитання від Шамоти про те, чи надходили від депутатів пропозиції щодо єдиного податку на період карантину, начальниця бюджетно-фінансового управління Тетяна Чумак відповіла заперечно.
Аналогічну відповідь стосовно виділення коштів для УТОС дала заступниця міського голови Тетяна Юрченко:
“Можливо, хтось думає, що звертався, але до мене особисто та в управління офіційних звернень не було. Офіційне звернення було лише від УТОС”.
“Полтавський вісник”, у якому розмістили новину, донедавна був комунальним виданням. Але 2018 року міська рада вийшла зі складу співзасновників газети. Серед її нинішніх співвласників є Тетяна Касян, котра внесла 90% статутного капіталу – 180 тис. грн. Журналісти ІВ “Полтавщина” зауважили, що до цього вона заробляла випіканням тортів, а в соцмережах активно підтримує політику Андрія Матковського, голови фракції БПП у Полтавській міськраді.
Уже після того, як газета стала приватною, Матковський під час сесійних засідань заявляв про необхідність фінансової підтримки видання. Він лобіював виділення з міського бюджету 1,4 млн грн на передплату газети для громадських організацій, фактично оплату діяльності приватного ЗМІ коштами міста.
На сторінках газети згадки про Матковського та його команду з’являються значно частіше, ніж про представників інших фракцій, котрих, до речі, згадують переважно у критичному світлі.
Саме наближеністю редакції до Андрія Матковського в міській раді пояснюють появу цієї статті.
“Треба розуміти, що питання полягає й у прозорості структури власності та кінцевого бенефіціара. Ми то розуміємо, хто власник, тому відпадає питання, хто замовник і чи винні журналісти”, – зазначає керівник пресслужби міської ради Віталій Улибін.
Проте з такими статтями ніяк не борються.
“Мені ніколи бігати по судах оскаржувати ці публікації. Це вибір людей, які, я впевнений, залишать їх (представників “команди Матковського”, – прим. ЧЕСНО) наступного разу без мандата”, – каже Олександр Шамота.
Володимир Корчака, котрий давав коментар “Полтавському віснику” щодо виділення коштів, коментувати ситуацію відмовився. Натомість порадив звернутися до Ігоря Кужика, який, за його словами, є прессекретарем Андрія Матковського. Кужик обіймає посаду директора телеканалу ІРТ, співвласницею якого є Вікторія Матковська, дружина Андрія Матковського.
Ігор Кужик пообіцяв передати запитання журналістів Руху ЧЕСНО Андрієві Матковському, але наступного дня повідомив, що той не коментуватиме ситуацію.
Рух ЧЕСНО також звернувся із запитаннями до Андрія Матковського у месенджері, але станом на час опублікування матеріалу відповіді не отримав.
Зазначимо, що такі формулювання, як “з ініціативи”, “за сприяння”, “за допомогою”, без уточнення, яку конкретно участь брали депутати у процесі, згідно з методологією Руху ЧЕСНО, належать до гречкосійства – так званого “піару бюджетним коштом”.
Нагадаємо, що в “команди Матковського” та Соціал-демократичної партії (СДП) в міськраді доволі складні відносини. На початку каденції фракція “Солідарність” входила до більшості, а СДП була в опозиції. Однак за деякий час “команда Матковського” вийшла з коаліції, а 2018 року разом з опозиційними силами відправила у відставку Олександра Мамая. У міській раді сформувалася нова більшість – із СДП та БПП у складі. Виконувачем обов’язків мера став представник СДП Олександр Шамота.
У червні 2019 року “команда Матковського” знову вийшла з коаліції. Сам Матковський публічно перепросив за підтримку Шамоти. На пленарному засіданні він сказав, що йому соромно за таку сесію та що секретар міської ради не відповідає своїй посаді, а на засіданні містобудівної комісії запропонував Шамоті написати заяву про звільнення.
Нагадаємо, Рух ЧЕСНО проаналізував роботу депутатів Полтавської міської ради протягом 2016-2019 років, зокрема й на причетність до гречкосійства та фігурування в антикорупційних журналістських розслідуваннях. А також поцікавився в політиків про їхні плани на місцеві вибори.
На головному фото: В. Корчака та М. Матвеєва на пленарному засіданні 17 червня 2020 р.
Поділитись