У сквері Чкалова у Києві повалили паркан: як минуло виїзне засідання земельної комісії

Фото: У сквері Чкалова у Києві повалили паркан: як минуло виїзне засідання земельної комісії

Громада повалила паркан забудовника у сквері імені Чкалова. Тут у Шевченківському районі 10 червня через будівництво по сусідству висотки зібралася виїзна нарада земельної комісії Київради. Голова комісії Олександр Міщенко (“Солідарність”), який поставив на голосування питання поновлення оренди забудовнику й підтримав його, виправдовується, ніби не розумів, за що голосував. Тепер політик обіцяє проголосувати за проєкт рішення про розірвання договору оренди із забудовником. Відповідний проєкт підготувала депутатка Київради Ольга Балицька (“Київська команда”). 

Також Міщенко обіцяє розглянути питання про скасування ухваленого попереднього рішення комісії, корисного для забудовника. Через повалену секцію паркана представник забудовника викликав поліцію, але доки правоохоронці приїхали, гарячі голови відійшли в тінь, тож поліція нікого не затримала.

У сквері імені Чкалова спекотної днини температура зашкалює через емоції учасників зібрання. Присутні місцеві жителі активно збирають підписи проти забудови впритул до скверу. Голову земельної комісії Міщенка оточили депутати Київради, журналісти, громадські активісти й місцеві мешканці, намагаючись почути, як так сталося, що на минулому засіданні комісії скандальне питання було проголосоване й комісія підтримала подання про подовження договору оренди із забудовником.

Присутні на нараді депутати Олег Петровець (позафракційний) і Дмитро Банас (“Солідарність”) відповідають громаді, що не розібрались у голосуванні за питання, а думали, що воно не стосується скверу. 

Мешканка Світлана поцікавилась у голови земельної комісії Міщенка, на чиє прохання він вніс під час засідання комісії питання про те, щоб повернутися до розгляду поновлення договору оренди із забудовником.

"Пане Міщенку, усі депутати сказали, що вони не розібралися в питанні, коли голосували й ніхто з них не просив вас ставити на голосування це питання, але ви його поставили. То хто це зробив, чиє це було прохання?” – запитує Світлана.

На це Міщенко відповідає, що не пам’ятає. 

Колишні “свободівці” Юрій Левченко, який оголосив про мерські амбіції на місцевих виборах, і депутат міськради Святослав Кутняк намагаються модерувати зустріч громади з Міщенком, але їм це не вдається. Міщенко мовить так тихо, що його чують тільки ті, хто стоїть упритул навколо, і Левченко, розчарований відповідями, відходить.

Громаду найбільше цікавило питання, чому Міщенко голосував за висновок про поновлення договору оренди із забудовником, якщо він твердить, що не дасть забудувати сквер.

"Тому що на комісію прийшов висновок щодо поновлення договору оренди за адресою: Богдана Хмельницького, 80-Б. А в нас було декілька питань щодо Гончара, 55. Ми підтримали петицію, ми підтримали сквер, ми підтримали розірвання договору стосовно Гончара, 55… Щодо МЖК “Оболонь” (забудовника, – прим. ред.) було на комісії три або більше питань”, – пояснює Міщенко, як так сталося, що він заплутався в питаннях і його ввели в оману.

Присутні місцеві жителі не дуже ймуть віри його словам, тому голова земельної комісії дістає документ. 

"Шановні мешканці, жодного документа, а саме оцього висновку – ось я його взяв. Ви бачите мій підпис? Не бачите! Тому я не підпишу жодного документа, доки не з’ясую ці питання. Друге питання. Я хочу зараз із департаментом земельних ресурсів подивитися ці межі (скверу, – прим. ред.) цієї кадастрової справи. Від мене будуть також декілька депутатських запитів, а саме до департаменту “Київзеленбуду”, чому він сюди не прийшов і чому досі “Київзеленбуд” не виконав рішення, яке ми голосували рік тому, щоб цей сквер занести в земельний кадастр, визначити межі та інше… Якщо забудовник перетне межу чкалівського скверу, він за це понесе покарання”, – обіцяє Міщенко. 

"А я вже знаю, тепер межа не буде визначена”, – вигукує місцева жителька.

"Пані Ольга Балицька, яка є членом комісії, може звернутися щодо повторного розгляду цього питання. Ми зберемо комісію, обов’язково також запросимо громаду, яка саме тут проживає. І це питання буде переглянуте”, – обіцяє Міщенко.

Тим часом хтось із присутніх поривається ламати паркан забудовника. Врізнобіч прибиті дошки легко відпадають, оголивши ділянку, на якій ще не почалося будівництво.


За парканом – будівельне сміття й огорожа з арматури над підпірною стінкою.


Житель будинку на вулиці Гончара, який має сусідити з висоткою, відрекомендовується Богданом Івановичем і пояснює, що йому хотілося б мати новобудову по сусідству. За його словами, 12 поверхів – це не так багато, зате він матиме у своїй квартирі теплу стіну завдяки новобудові.

Аргумент, що чинний генплан столиці забороняє будувати в історичному центрі міста будівлі вищі за 27 метрів, а новобудова матиме 14 поверхів і буде аж 56 метрів заввишки, Богдан Іванович ігнорує.

Представник групи інтересів забудовника повів Богдана Івановича прокоментувати його позицію одному із загальнонаціональних телеканалів.

Тим часом Міщенко з групою журналістів пройшов крізь дірку в паркані на ділянку громади, оренду якої ще не поновлено забудовнику.

"Я зараз хочу з департаментом земельних ресурсів подивитися ділянку… От як тут опинилася адреса Богдана Хмельницького?” – дивується на камери голова комісії.

Зауважимо, що забудовника, ТОВ “Ділайвест”, “Наші гроші” пов’язують зі співзасновницею будівельної компанії “Stolitsa Group” Владою Молчановою, яка була довіреною особою кандидатки в президенти Юлії Тимошенко у Святошинському районі Києва. Владислава Молчанова є бізнес-партнеркою депутата Київради від “Батьківщини” Дениса Москаля.

Нагадаємо, земельна комісія Київради погодила поновлення договору оренди земельної ділянки “батьківщинівському” забудовнику, який має намір звести багатоповерхівку в центрі міста впритул до скверу імені Чкалова. Відповідне рішення земельна комісія ухвалила з другої спроби 14-ма голосами “за” за двох “проти”. 


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]