Рішення про відставку Авакова на засіданні правоохоронного комітету не розглядали

Фото: Рішення про відставку Авакова на засіданні правоохоронного комітету не розглядали

Комітет ВРУ з питань правоохоронної діяльності 1 червня провів позачергове закрите засідання, на якому, зокрема, депутати з’ясовували обставини вчинення кримінальних правопорушень співробітниками Кагарлицького райвідділу поліції на Київщині, перестрілки в Броварах та низки інших гучних кримінальних правопорушень.

За словами першого заступника голови Комітету з правоохоронної діяльності, нардепа від ГолосуАндрія Осадчука, закрита форма засідання була виправдана, адже “жахливі деталі щоденної роботи Кагарлицького відділку і деталі скоєних злочинів в процесі розслідування варто тримати конфіденційними”.

 

Андрій Осадчук в коментарі Руху ЧЕСНО зазначив, що основний висновок із засідання – “скандал в Кагарлику це результат роботи системи, що жодним чином не здатна ставити фільтри і запобіжники на шляху потрапляння в МВС негідників і садистів”

Система їх покриває, злочинці в погонах не несуть зазвичай відповідальності, саме тому ми мало знаємо про злочини поліцейських в малих містах. Важлива суспільна інформація: після розголосу подій в Кагарлику і відсторонення всіх місцевих поліцейських люди почали подавати заяви про раніше вчинювані злочини в Кагарлику, про які боялися раніше повідомляти”, – наголошує Осадчук.

В свою чергу депутатка від Слуги народуЮлія Яцик в коментарі ЧЕСНО повідомила, що результати експертиз по кагарлицькій справі ще не надійшли, тому “з огляду на позицію підозрюваних, результат по справі може бути зовсім неочікуваним”.  

Наприклад, якщо судово-медична експертиза встановить, що зґвалтування не було.... то інші непрямі докази доволі слабкі, як на мою думку”, - зазначила Яцик.

За словами Яцик, “задеклароване в ЗМІ рішення про відставку Арсена Авакова на комітеті не висувалося та не розглядалося”.

Крім того, нардепи заслухали інформацію про низку кадрових рішень, зокрема  призначення нового очільника Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції та можливий подальший перегляд керівників обласних управлінь стратегічних розслідувань, розформування Кагарлицького райвідділку поліції, відновлення роботи інспекції з особового складу Нацполіції тощо.

Нагадаємо, за інформацією ДБР, вночі проти 24 травня 2020 року оперативник Кагарлицького відділку поліції у своєму кабінеті катував жінку, яку викликали як свідка крадіжки. Їй надівали протигаз і кайданки, стріляли з табельної зброї над головою. Після цього жінку кілька разів зґвалтували.

Про історію тортур стало відомо після того, як 26-річна потерпіла звернулася до лікарні з травмами після зґвалтування й побиття та звинуватила в цьому поліцейських. 26 травня Голосіївський райсуд Києва обрав запобіжні заходи двом поліцейським з Кагарлика Сергію Сулимі та Миколі Кузіву, яких підозрюють у побитті та зґвалтуванні жінки. Їх взяли під варту на два місяці без права внесення застави.

На засідання, зокрема, запросили керівництво Національної поліції України та Державного бюро розслідувань. Наразі в.о. керівника ДБР є ексочільник Служби безпеки України на Харківщині Олександр Соколов, а першим заступником – Олександр Бабіков, відомий тим, що був адвокатом Віктора Януковича. Нацполіцію з вересня 2019 року очолює Ігор Клименко

Представників Міністерства внутрішніх справ України на засідання комітету не запросили. 

Раніше Рух ЧЕСНО перевірив, як часто міністр Арсен Аваков з'являвся на подібних засіданнях, і з'ясував, що Аваков не надто любить на них ходити. За інформацією сайту комітету, він був присутній на його засіданнях лише тричі за свою більш ніж шестирічну каденцію – 10 грудня 2014 року (розгляд розслідування викрадення активістів Майдану), 13 травня 2015 року (представлення стратегії реформування органів внутрішніх справ) і 2 лютого 2019 року (розгляд питання підготовки до виборів).

За час роботи Ради 8 скликання (2014-2019) міністра неодноразово запрошували на інші засідання, які він ігнорував. На скриншоті – уривок із стенограми засідання правоохоронного комітету, на яке Аваков був запрошений, проте не прийшов.

Зараз головою правоохоронного комітету є Денис Монастирський (фракція “Слуга народу”), колишній помічник Антона Геращенка. 

Водночас, у Верховній Раді розпочали збір підписів нардепів за проект постанови про відставку міністра Арсена Авакова. Станом на вівторок, 2 червня, вже зібрали понад 40 підписів депутатів від фракцій “Голос” та “Слуга народу”.

За словами голови партії, першого заступника голови фракції “Слуги народу” Олександра Корнієнка, Авакова не запрошували для звіту на засідання фракції 1 червня.

Натомість президент Володимир Зеленський указом від 1 червня змінив склад Національної ради з питань антикорупційної політики, зокрема виключив з неї голову правління “Центру протидії корупції” Віталія Шабуніна і включив очільника МВС Арсена Авакова, керівника Офісу президента Андрія Єрмака, голову СБУ Івана Баканова та генпрокурорку Ірину Венедіктову.

У п'ятницю, 5 червня, Арсена Авакова чекають у Верховній Раді на годині запитань до уряду. 

 

Фото: Ігор Василів

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО моніторить роботу правоохоронного й регламентного комітетів Верховної Ради. Засідання комітетів ми висвітлюємо у форматі твітер-трансляцій, а також у фейсбуці.

Читайте також: Трансляція засідання правоохоронного комітету від 22 травня 2020 року


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]