Питання відкликання Володимира Слончака з посади голови наглядової ради ПАТ “ХК “Київміськбуд” відкладено до закінчення карантину. Про це Руху ЧЕСНО розповів радник Віталія Кличка Володимир Бондаренко.
Колишній заступник голови КМДА Володимир Слончак написав заяву про звільнення. Відповідне розпорядження очільник КМДА Віталій Кличко підписав 27 квітня. Це сталося наступного дня після того, як пізно ввечері поліцейський патруль затримав автомобіль, де за кермом, як твердять поліціянти, була нетвереза депутатка з фракції БПП у Київраді Людмила Костенко, а на пасажирському сидінні їхав Слончак. Він поводився агресивно та дістав посвідчення заступника голови КМДА. На нього навіть довелося надягнути наручники й доставити до відділка поліції №56. Слончаку загрожує до п’яти років ув’язнення.
Проте, як з’ясував Рух ЧЕСНО, Слончак обіймав посаду не лише заступника голови КМДА. На сайті адміністрації зазначалося, що він з 2015 року здійснює представництво територіальної громади міста Києва в особі Київради в наглядовій раді приватного акціонерного товариства “Холдингова компанія “Київміськбуд” (далі – КМБ), обіймаючи посаду голови наглядової ради. Відповідне рішення ухвалила Київрада.
КМБ є провідним забудовником та оператором ринку нерухомості. До холдингу входять 38 організацій, а 80% акцій належать територіальній громаді міста Києва. 2014 року компанію внесли до “Книги рекордів України” як забудовника, який звів найбільшу кількість квадратних метрів нерухомості. Торік КМБ у результаті переговорів з Офісом Президента та столичною владою зобов’язався завершити всі недобудовані об’єкти “Укрбуду”.
І якщо реакція Кличка у ЗМІ була досить оперативною й він погодив звільнення чиновника з посади заступника голови КМДА, то з посади голови наглядової ради КМБ Слончака усувати не поспішають.
Пресслужба КМБ повідомила Рух ЧЕСНО, що рішення стосовно голови наглядової ради не належать до компетенції ПАТ.
“Холдингова компанія “Київміськбуд” не має повноважень вчиняти будь-які дії стосовно членів Наглядової ради. Прийняття рішень про Наглядову раду не належать до компетенції Компанії”, – йдеться у відповіді на журналістський запит.
Від моменту звільнення з посади заступника очільника КМДА Слончак, імовірно, уже не представляє тергромаду столиці в цій компанії, але й досі залишається головою наглядової ради КМБ. В адміністрації зазначають, що обмежень щодо членів наглядових рад немає.
“Спеціальних вимог стосовно членів наглядових рад акціонерних товариств у частині їх перебування на державній службі або на службі в органах місцевого самоврядування законодавством не передбачено”, – каже Бондаренко.
Ексмер Києва з восьмирічним досвідом Олександр Омельченко, який наразі є депутатом Київради й очолює фракцію “Єдність”, вважає, що Слончак після звільнення не повинен представляти територіальну громаду міста:
“Не має права він залишатися головою наглядової ради. Він (Кличко, – прим. ЧЕСНО) мав би подати на відкликання його. Це ж власність територіальної громади Києва, й уповноважено Київраді визначати, хто буде її представляти”.
У пресслужбі секретаря Київради Володимира Прокопіва своєю чергою твердять, що голову наглядової ради можуть відкликати депутати, якщо проголосують за таку ініціативу:
“Загальні збори самого товариства можуть достроково припинити повноваження, але з одночасним обранням нового члена! І рада його може відкликати своїм рішенням знов-таки з іншою пропозицією на заміну”.
Радник мера Бондаренко запевняє, що питання зміни представника громади в наглядовій раді КМБ вирішуватиме Кличко після закінчення карантину.
Нагадаємо, одним із заступників Кличка нещодавно призначили колишнього керівника “Київавтодору” Олександра Густєлєва. А першого заступника голови КМДА Миколу Поворозника підозрюють у вимаганні хабаря, тому його усунули від виконання службових обов’язків на час слідства.
Поділитись