Депутат Київради Сергій Артеменко (БПП “Солідарність”) освятив 1800 пасок для виборців. Священник, який належить до групи ризику тих, хто може захворіти на коронавірусну хворобу, під час богослужіння був без рукавичок.
Наталія Маслова, також представниця БПП, виклала в мережу відео освячення пасок та їх вручення виборцям.
Ще один представник “Солідарності” Микола Негрич роздавав паски виборцям у коробках, підписаних його ім’ям. Гречкосійством на Великдень відзначилися й інші депутати міськради з цієї фракції.
Хоча мер столиці Віталій Кличко просив киян “не шастати”, а секретар Київради Володимир Прокопів у своєму відеозверненні навіть вилаявся на тих, хто порушує умови карантину й не сидить удома.
Представники “Єдності” Алла Шлапак і Костянтин Яловий вручали іменні пакети, а Олександр Бродський пішов до інфекційної лікарні частувати дітей пряниками.
Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник в інтерв’ю Руху ЧЕСНО запевняв, що така допомога надається без якихось там політичних чи персональних маркувань, а просто в пакеті з магазину, де закуповували продукти. Деякі так звані пайки були придбані бюджетним коштом, щось передавали соцпрацівникам самі супермаркети та просили не пов’язувати такі набори з певними політиками.
Гречкосійством відзначився й нардеп від “Слуги народу” Микола Тищенко.
Політики роздавали виборцям не лише паски та продуктові набори, а й захисні маски, а також пам’ятки щодо заходів особистої гігієни. Про це все у виборчий рік вони не забували повідомляти в соцмережах.
Рух ЧЕСНО моніторить, хто з-поміж політиків навіть в умовах карантину не згаяв нагоди вдатися до гречкосійства на Великдень.
Протягом 5 років моніторингу діяльності столичних депутатів найбільше гречкосіїв виявлено серед представників “Солідарності”, “Батьківщини” та “Єдності”. Поодинокі випадки гречкосійства траплялись у “свободівців”. Висуванців “Самопомочі”, які сформували в Київраді однойменну фракцію та депутатську групу “Київська команда”, Рух ЧЕСНО поки що жодного разу не викривав у гречкосійстві.
Цей коронавірусно-великодній сезон дав змогу декого з політиків Київради зловити на гречкосійстві вперше. Але здебільшого свої округи “засівають” столичні гречкосії з досвідом.
“Гречка” від “Солідарності”
Депутат від БПП “Солідарність” Сергій Артеменко не тільки роздав 1800 пасок, а й навіть освятив їх. Хоча предстоятель Православної церкви України, митрополит Епіфаній звернувся до вірян із проханням залишатися вдома на великодні свята через пандемію COVID-19 та зазначив, що “священнослужителі ПЦУ будуть у молитві поруч із кожним”.
Ми поцікавились у депутата, чиїм коштом були придбані паски та у храмі якого патріархату відбулося їх освячення, але відповіді так і не отримали.
На фото священник хоча й у масці, але передає паску без рукавичок. Раніше Києво-Печерську лавру зачинили на карантин у зв’язку зі спалахом у служителів коронавірусної хвороби. Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник твердив, що таке стрімке поширення COVID-19 відбулося саме через особливий спосіб життя священнослужителів і парафіян (причащання з одного посуду, цілування ікон, Біблії та навіть рук священників).
Читайте також: “Карантин карантином, а депутатські пасочки – за розкладом”
Наталія Маслова, також обрана до Київради від БПП, виклала в мережу відео освячення гостинців для виборців. Завалений пакетами з пасками багажник священник окропив святою водою і благословив. Маслова доставляла паски самостійно, але це все дійство знімав оператор. Виборці були здивовані і не могли зрозуміти від кого допомога, та депутатка зауважила, що то від неї персонально. (Додано)
Представник “Солідарності” Микола Негрич також відзначився. На коробках з продуктовими наборами наклеєно великі етикетки: “За підтримки Негрича Миколи”.
Раніше ім’ям Негрича підписували поштові скриньки.
Від ще одного депутата із “Солідарності” Вячеслава Непопа виборці теж отримали великодні паски.
Від Непопа роздавали ще й пайки у яскравих брендованих пакетах.
Зазвичай депутати Київради надають допомогу не від себе особисто, а через свої благодійні фонди, які виконують функцію громадської приймальні та фінансуються з депутатських фондів, тобто зі столичного бюджету.
Читайте також: “Нерівні умови: депутатські фонди як бюджетна “гречка”
Депутатка від “Солідарності” Лариса Дегтярьова власноруч вручала паски в пакетах, на яких величезними літерами було написано її ім’я та прізвище.
Представник її команди одягнений у брендовану накидку також з ім’ям депутатки.
Георгій Ясинський вирішив скористатися продуктовими наборами, які складає партія “Європейська солідарність”, за списком якої його обрали до ради. Тож коробки, заклеєні скотчем з логотипом партії, Ясинський підписав власним ім’ям і поніс людям, про що навіть відзнято відеоролик.
Це не єдиний випадок, коли на коробках із символікою “ЄС” політики пишуть власні імена. Це свідчить про те, що партія чітко працює на підвищення впізнаваності своїх кандидатів перед місцевими виборами шляхом гречкосійства.
Тарас Криворучко також із “Солідарності”, але продуктові набори для його виборців у пакетах з написом прізвища депутата, а не в коробках партії. Раніше він подавав запит до бюджетної комісії про виділення майже 50 тисяч гривень для закупівлі великодніх пасок.
Його однофракцієць Вадим Пишняк не поскупився й дарував не лише харчі у брендованих пакетах, а й захисні маски.
Аж 500 сімей отримали на довгу пам’ять пакет з маскою від Пишняка.
Виборці одразу надягали маски для фото, які потім політики розміщували на своїх сторінках у соцмережах задля піару на “гречці”.
Дмитро Банас роздавав на своєму окрузі антисептик з пам’яткою, що, звісно, також була підписана його ім’ям.
І відповідна публікація в соцмережі вже звично з іменним пакетом.
Ярослав Діденко вручав захисні маски власноруч. Це додаткова нагода за пів року до виборів сконтактувати з виборцями навіть в умовах карантину.
“Гречка” від “Єдності”
“Єднівець” Олександр Бродський пригощав великодніми пряниками дітей в інфекційній лікарні, хоча пацієнти інфекційного відділення мають якнайменше контактувати зі сторонніми людьми.
Певна річ, пряниками не обійшлося, обов’язковий аксесуар – яскравий конверт із прізвищем дарувальника.
Раніше Бродський розсилав своїм виборцям маски в таких самих конвертах.
“Єднівці” Костянтин Яловий та Алла Шлапак, яка вже не вперше гречкосіє на окрузі, теж не надто вирізнялися серед своїх колег і вручали продукти в підписаних пакетах.
На світлині видно, що не всі виборці, з якими відбувався контакт, були в захисних масках.
Великодні смаколики отримали й виборці Шлапак – депутатка вручала їх особисто.
На фото виборці похилого віку також без захисних масок.
Крім того, столична депутатка передала медзакладам Ананьєва Одеської області, звідки вона родом, набори із засобами індивідуального захисту.
Читайте також: “Піар чи допомога: спроба політиків побороти коронавірус “гречкою”
І все б добре, якби не логотип її партії “Соціальна справедливість” на контейнерах та не публічні дописи в соцмережах.
“Слуга”-гречкосій
“Слуга народу” Микола Тищенко – єдиний з-поміж нардепів-мажоритарників від столиці, кого Рух ЧЕСНО спіймав на гречкосійстві. Він роздавав паски, харчі, маски, антисептики тощо.
Партія, яка під час виборчої кампанії декларувала, що матиме інші цінності й підходи, ніж попередники із “Солідарності”, прийшла до виборців у період карантину все з тими ж продуктовими наборами.
У публікації зазначено, що продукти роздавала команда президента в Києві під керівництвом Тищенка. Акція відбулася під гаслом “поділись_пасхою_з_ближнім”.
Нагадаємо, раніше Рух ЧЕСНО досліджував питання піару чи допомоги від політиків та виділення коштів з депутатських фондів на паски для виборців.
Цей матеріал підготовано за підтримки Фонду з прав людини Посольства Королівства Нідерландів в Україні.
Поділитись