Народні депутати Ігор Васильковський (“Слуга народу”) та Юрій Шаповалов (група “За майбутнє”) передали свої підприємства та корпоративні права в управління родичам. Таку інформацію Нацагентство з питань запобігання корупції (НАЗК) надало у відповідь на запит Руху ЧЕСНО. Парламентарії передали свій бізнес родичам, котрі не є членами їхніх родин (не присутні в деклараціях). Формально, це не є порушенням норм закону “Про запобігання корупції”, але депутат таким чином може зберігати контроль за своїм підприємством, що, своєю чергою, може спричинити конфлікт інтересів.
Так, мажоритарник з Одещини (округ №139) Ігор Васильковський передав 13 підприємств в управління ТОВ “ПСГ Камбіо-інвест”. До цієї промислово-будівельної групи входить 21 підприємство, а її засновниками є батьки нардепа – Лариса та Ігор Васильковські. В декларації депутата-”слуги” присутні ще три фірми (ТОВ "Блекоілтермінал", ТОВ "Кнокер", ТОВ "СРП "Стройтехносервіс"), в яких він є кінцевим бенефіціарним власником, однак їх немає серед переліку фірм, переданих в управління.
У коментарі Руху ЧЕСНО Васильковський підтвердив, що засновниками компанії ТОВ “ПСГ Камбіо-інвест”, якій він передав 13 своїх підприємств, є його батьки.
“Я еще не успел выйти из состава учредителей. Я компании передал в управление, я не имею к ним никакого финансового доступа. Единственное, что я точно знаю, - что не успел по какой-то юридической процедуре выйти из состава учредителей. Но я это сделаю до своего дня рождения в конце марта. У меня абсолютно все прозрачно, нету никаких тайн, просто юрист физически не успел закончить всю процедуру”, – запевнив Васильковський.
А мажоритарник від Кременчука (Полтавщина, округ №146), представник групи “За майбутнє” Юрій Шаповалов передав корпоративні права в ПП “ТОМС” (торгівля побутовою електротехнікою), де він є одним із кінцевих бенефіціарів, ФОП Мовчан Ірина Анатоліївна. На неї ж Шаповалов “переписав” іще одне своє підприємство – “Фокстрот-Сервіс” (опікувалося здаванням під найм нерухомості нежитлового призначення), котре з березня 2014 року перебуває в стані ліквідації за рішенням суду.
Як стверджують ЗМІ, Ірина Мовчан – сестра Шаповалова. Вона є керівницею та власницею низки підприємств у Кременчуці. 2015 року журналісти повідомляли, що її фірма забудовує ділянку в природоохоронній зоні на березі Дніпра. Чоловік Мовчан – також підприємець, депутат Глобинської райради на Полтавщині Василь Мовчан, син (а отже, племінник Шаповалова) – нардеп від “Слуги народу” Олексій Мовчан, обраний за округом №150 (межує зі 146-м округом Шаповалова).
Нагадаємо, Рух ЧЕСНО з'ясував, що 54 народні депутати 9-го скликання поінформували НАЗК про передачу свого бізнесу в управління іншим особам на виконання вимог закону “Про запобігання корупції”. Але лише щодо 22 нардепів відомо, кому вони довірили свої підприємства та/або корпоративні права; решта договорів містять зобов’язання щодо “забезпечення конфіденційних відомостей”. Тобто дізнатися, хто керує компаніями 32 депутатів, неможливо.
Рух ЧЕСНО вважає за потрібне створити на сайті НАЗК онлайн-реєстр передання фірм в управління.
Більше читайте в матеріалі: Хто з нардепів кому і як передав свій бізнес. Ч. 1 Хто з нардепів кому і як передав свій бізнес. Ч. 2
Поділитись