27 лютого журналіст Руху ЧЕСНО Дмитрій Єршов передав Офісу генерального прокурора відео неособистого голосування депутата-мажоритарника Владіслава Поляка, зафільмовані у Верховній Раді 21 лютого.
Рух ЧЕСНО отримав від Офісу генпрокурора відповідний запит.
“У відповідь на цей запит наш журналіст, який зафіксував факт неособистого голосування депутата Владіслава Поляка, передав Офісу генерального прокурора оригінали відео. Сподіваємось, ці матеріали стануть ключовим доказом у кримінальному провадженні щодо кнопкодава. Рух ЧЕСНО сподівається на результативне розслідування справи і готовий максимально допомагати у цьому”, – каже координаторка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.
“Водночас, ми вкотре закликаємо Верховну Раду протестувати й увімкнути сенсорну кнопку. Це б поклало край кнопкодавству як явищу. Тестування аналогічної системи у Київраді довело: сенсорна кнопка ефективна, проголосувати за сусіда чи колегу по фракції з нею неможливо. Ані скотч, ані жуйка не допоможуть прокнопкодавити. Ми за те, щоб запобігати, а не карати”, – наголосила Думанська.
Позафракційному нардепу Владіславу Поляку загрожує кримінальна відповідальність за порушення процедури особистого голосування у Верховній Раді. Відповідне провадження було розпочато після того, як Рух ЧЕСНО викрив закарпатського мажоритарника на кнопкодавстві. Поляк щонайменше тричі вдався до неособистого голосування на пленарному засіданні 21 лютого. Він кнопкодавив за відсутнього колегу під час розгляду поправок до законопроекту щодо відкриття ринку землі №2178-10.
16 січня 2020 року набрав чинності закон №404-IX (законопроект 2148) щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами на пленарних засіданнях парламенту. За кнопкодавство нардепу загрожує штраф у розмірі 51-85 тисяч гривень, однак для цього провину парламентарія необхідно спочатку довести в суді. Органом досудового розслідування у таких провадженнях виступатиме Держбюро розслідувань, але внести відомості до ЄРДР, тобто дати старт слідству, може лише генпрокурор.
Окрім того, в разі визнання чинного нардепа винним у кнопкодавстві він втратить свій мандат з дня набрання законної сили обвинувальним вироком суду (частини 2-а, 5-а статті 81-ї Конституції України).
Поділитись