Партійна монополія та суди: як опозиційного депутата позбавили мандата

Фото: Партійна монополія та суди: як опозиційного депутата позбавили мандата

Колишній депутат Кам’янської міської ради Андрій Іванченко подав позов до Дніпропетровського окружного адмінсуду. Він позивається проти Кам’янської міської виборчої комісії та просить скасувати рішення про його відкликання з ради. Підготовче судове засідання відбудеться 20 лютого.

На сесії Кам’янської (до перейменування міста – Дніпродзержинської) міськради Дніпропетровської області голова Кам’янської міської виборчої комісії Анатолій Московчук повідомив про відкликання з міськради позафракційного депутата Андрія Іванченка. Це сталося 24 грудня 2019 року.

У депутати Іванченка 2015 року висувала Дніпродзержинська міська організація політичної партії “Громадський рух “Народний контроль”

Іванченко – активіст, учасник ініціативної групи “Досить труїти Кам’янське!”, займається питаннями екології, “газового свавілля”, боротьбою з корупцією.

Наразі він є членом партії “Сила людей”, від якої торік був кандидатом у народні депутати в одномандатному виборчому окрузі №30. 

5 грудня 2019 року ініціативна група розпочала збирати підписи на підтримку пропозиції про відкликання депутата міської ради Андрія Іванченка.

11 грудня збирання підписів виборців завершили й передали підписні листи до виборчої комісії.

За результатами перевірки документів Кам’янська міська виборча комісія звернулася до вищого керівного органу партії щодо ухвалення рішення про відкликання Андрія Іванченка за народною ініціативою або про відмову в задоволенні цієї вимоги.

18 грудня 2019 року політрада партії “Громадський рух “Народний контроль” ухвалила відкликати за народною ініціативою депутата Кам’янської міської ради VII скликання Андрія Іванченка.

Отримавши таке рішення, Кам’янська міська виборча комісія на своєму черговому засіданні 23 грудня визнала обраною депутаткою Марину Саранчу, яка була наступною за черговістю кандидаткою в депутати міськради.

Підґрунтям для відкликання, як зазначає Іванченко у своєму позові, стало його листопадове звернення до Східного офісу Держаудитслужби (№04/11-ДП від 04.11.2019) щодо виділення коштів на придбання додаткової потужності в енергопостачальної компанії (ДТЕК). 

Минулого року Кам’янська міськрада ухвалила рішення про виділення 15 млн грн на збільшення потужності електроенергії у квартирах мешканців мікрорайонів “Соцмісто” та “БАМ”, що входять до Південного району. Такі заходи обумовлені тим, що завод “ДніпроАзот” відмовився від котельні, котра опалювала, зокрема, і помешкання населення району, а свої цехи перевів на альтернативні джерела енергії. Жителів цих мікрорайонів перевели на електричне опалення, яке потребує більшої потужності. 

Тож Іванченко подав звернення з метою підтвердження чи спростування наявності в угоді на 15 млн грн корупційних ризиків.

“Хочу обратить особое внимание на тот факт, что ДТЭК – компания-монополист, поэтому альтернативы у нас просто нет. А такие действия депутата, который, вообще-то, обязан действовать в интересах горожан, наталкивают на мысль, что Иванченко намеренно хочет оставить жителей Южного района без тепла, но мы не дадим ему этого сделать”, – процитував директора Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва міста Кам’янське Олега Максименка місцевий ЗМІ.

Приблизно таке саме повідомлення опублікували й у місцевому відомому пабліку із заголовком: “Каменской депутат хочет оставить без тепла жителей Южного района”.

Підписи громадян проти депутата, “який хоче залишити без опалення цілий район”, зібрали без проблем. 

20 грудня 2019 року Андрій Іванченко звернувся до Дніпропетровського окружного адмінсуду з позовом. Він просить суд визнати протиправними дії Кам’янської міської виборчої комісії та скасувати протокольне рішення про відкликання депутата Кам’янської міської ради VІІ скликання Іванченка Андрія Григоровича (протокол №1 від 12.12.2019).

У своєму позові заявник серед іншого зазначив, що перевірка підписних листів виборчою комісією була здійснена протягом 3 днів за відсутності відповіді від правоохоронних органів, інформації з реєстру виборців, хоча, згідно із законом, відповідач мав 20 днів, аби залучити поліцію та реєстр виборців.

Іванченко неодноразово критикував діяльність партії мера Кам’янського з назвою “Бджола”, про що писав Рух ЧЕСНО. Саме він помічав кульки із символікою цієї політсили в холі міськради та роздавальні матеріали партії в комунальному транспорті. 

Іванченко повідомляє, що до цього його двічі намагалися позбавити депутатського мандата. 

“Усі чотири роки, які я працював депутатом у Кам’янському, я не зраджував своїй передвиборчій програмі та обіцянкам, де головним пунктом була “Боротьба з корупцією”. Оскільки цей пункт заважав братам Дубінським (власник проєкту “Народного контролю” в Дніпрі) та меру міста, я полишив фракцію “Народного контролю” та мав дві спроби від мера й контролерів Дубінського відкликання”, – заявив Андрій Іванченко в офіційному зверненні до керівництва партії. 

Раніше Володимир Дубінський, якого Іванченко назвав “власником проєкту “Народного контролю” в Дніпрі”, казав в інтерв’ю місцевій газеті, що співпрацює з мером Кам’янського Андрієм Білоусовим.

Іванченко просив керівництво партії, а саме Дмитра Добродомова, Андрія Мисика, Богдана Матківського, Олега Мусія та Андрія Антонищака, висловитися щодо цього. 

Мусій та Матківський повідомили, що в червні 2019 року залишили лави “Народного контролю”. У партії заявили, що Андрій Іванченко – уже давно не їхній член, тому підтримали відкликання депутата.

Нагадаємо, раніше Рух ЧЕСНО писав про те, які проблеми виникають, коли виборці намагаються відкликати депутатів

Фото на кавері – rubryka.com


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]