“Свободівець” Володимир Назаренко з однопартійцями вимагав від колеги Святослава Кутняка залишити засідання комісії з питань ЖКГ і скласти депутатські повноваження. У результаті відбулася сутичка, Назаренко зламав мікрофон для виступу Кутняка, але пообіцяв відшкодувати вартість майна громаді, якщо мікрофон не вдасться відремонтувати.
Присутні викликали охорону та поліцію, проте ті з’явилися лише за пів години й зафіксували перебіг подій зі слів членів комісії, депутатів і представників громади.
Комісією направлено звернення до відповідного підрозділу з проханням надати пояснення, хто й на якій підставі пропустив невідомих осіб на засідання комісії.
3 лютого відбулося чергове засідання постійної комісії Київради з питань ЖКГ. Одним із заступників голови цієї комісії є екс-“свободівець” Святослав Кутняк, який разом з колегою Прохором Антоненком, а також Юрієм Левченком у листопаді 2019 року вийшов з партії. Відтак Кутняк та Антоненко залишили лави фракції “Свобода” в Київраді.
Через таку заяву партійці на чолі з лідером фракції “Свобода” в Київраді Юрієм Сиротюком переконані, що, вийшовши з партії, депутати мали б скласти мандати. Після того перед сесіями міськради “свободівці”, представники “Нацкорпусу” та ГО “Сокіл” у кулуарах готувалися не пускати цих двох депутатів до сесійної зали, але ті не приходили на засідання.
Зауважимо, що законодавством України не передбачено, що такі дії обранців призводять до позбавлення їх депутатського статуса. “Свободівці” могли б відкликати цих депутатів, як обіцяв голова фракції. Однак минуло вже кілька місяців, а процедуру досі не розпочато, хоча вирішальне рішення щодо відкликання ухвалює саме партія.
Депутат Київради, “свободівець” Володимир Назаренко, котрий вирвав зі стола мікрофон і з невідомими молодиками влаштував штовханину на засіданні комісії, твердить, що діє відповідно до офіційної заяви партії, яка закликала Кутняка та Антоненка вчинити “в дусі цивілізованої європейської традиції”.
Під час засідання комісії депутат Назаренко з невідомими особами підійшов до Кутняка й почав вимагати, аби той залишив засідання та склав повноваження депутата. Такими діями вони фактично перешкоджали депутатській діяльності Кутняка, який мав би опрацьовувати питання порядку денного та брати участь у голосуванні, а не бути стороною конфлікту.
“На комісію прибула група незнайомих мені людей. З ними був єдиний знайомий мені Назаренко Володимир. Цього разу він був, бо минулого разу чекав Кутняка, але не дочекався Бохняк (депутат Київради від ВО “Свобода”, – прим. ЧЕСНО). Ця внутрішньопартійна ситуація виникла нібито через обіцянку Кутняка та Антоненка (я сам не чув) вийти зі складу депутатського корпусу. Про це мені говорив Кузик і Назаренко сьогодні також”, – прокоментував голова комісії з питань ЖКГ Володимир Бондаренко (“Батьківщина”).
Кутняк тим часом наголошує на постійному фізичному спротиві та своєму небажанні перетворювати засідання комісії або Київради на циркову виставу зі штовханиною чи бійкою.
“Існує фізичний спротив з їхньої сторони. Там, де була можливість, я завжди був присутній. Зараз, ураховуючи, які відбуваються провокації, ми (Кутняк та Антоненко, – прим. ЧЕСНО) не збираємося піддаватися на ці провокації, цей фарс і цей цирк. Зрозуміло, що я намагався сьогодні прийняти участь у засіданні комісії, як того вимагає закон. Але деякі представники “Свободи” фізично не дали мені це зробити. Це відбувалося постійно після нашого виходу з фракції. Просто коли ми бачили, що в кулуарах до 30 людей нас чекають, то не бачили сенсу йти, бо це все провокації”, – зазначив Кутняк.
За словами Назаренка, він прийшов на засідання комісії зі своїм помічником і керівником Солом’янської районної організації ВО "Свобода" Ярославом Лисенком.
Як поводився Лисенко, можна переглянути на відео.
“Це ж не перший поламаний мікрофон у стінах Київської міськради. Я також боровся з продажними депутатами будь-яких фракцій, коли вони дерибанили майно Києва, і через таку мою активну позицію (поламаний мікрофон, – прим. ЧЕСНО) не вдавалося проштовхнути рішення. В одиничних випадках ми маємо такими методами захищати інтереси Київради. Якщо мікрофон не можна буде відремонтувати, то я беру на себе зобов’язання відшкодувати його вартість”, – пообіцяв Назаренко.
На засіданні була присутня депутатка від “Самопомочі” Наталія Манойленко, яка звернула увагу членів комісії на те, що на Кутняка чинять тиск. У залі також був заступник Київського міського голови Петро Пантелеєв, проте це ніяк не вплинуло на врегулювання ситуації.
“Одна з активісток та представник виконавчого органу викликали службу охорони. Але для мене було важливо ще з’ясувати, хто цих людей запустив і пропустив. Ми дали такий запит до господарчої служби, яка виписує перепустки та забезпечує пропускний режим”, – уточнив Бондаренко.
Нагадаємо, раніше на розгляд комісії з питань місцевого самоврядування було направлено проект рішення Київради, яким внесено зміни до складу постійних комісій. Водночас фракція “Свобода” подала заяву з проханням виключити депутатів Кутняка та Антоненка з комісій через їхній вихід з партії та фракції.
Оскільки сесії Київради не було, за цей проект рішення ще не голосували. Та навіть якби рада підтримала рішення про виключення депутатів з їхніх комісій, обранці мають право відвідувати всі комісії міськради з правом дорадчого голосу і їхня позиція має бути відображена у протоколі засідання.
Поділитись