Скандальна переписка та співпраця з опозицією: як працюють “слуги народу” з Дніпра

Фото: Скандальна переписка та співпраця з опозицією: як працюють “слуги народу” з Дніпра

Верховна Рада 9 скликання пропрацювала перші чотири місяці у 2019 році. Дніпропетровську область у Верховній Раді представляє 17 мажоритарників. З них шестеро – депутати від Дніпра. 

Раніше Рух ЧЕСНО проаналізував роботу мажоритарників з області. Настала черга аналізу роботи депутатів Верховної Ради, які представляють місто Дніпро. Їх, нагадаємо, шестеро і всі вони висуванці партії “Слуга народу”

Кирилл Нестеренко, В’ячеслав Медяник та Сергій Демченко – лідирують за кількістю поданих законопроєктів. А от щодо правок, то їх найбільше подав Сергій Демченко, з них 88% врахували – усі вони стосуються законопроєкту стосовно реформування органів прокуратури.

Комунікують онлайн з виборцями майже всі дніпровські нардепи.

У середньому, кожну другу поправку, подану дніпровськими нардепами-мажоритарниками, повністю враховують при розробці законопроєктів (58% підтримано).

Дані станом на 31 грудня 2019 року

Найопозиційнішим серед мажоритарників з Дніпра виявився Макс Бужанський (округ № 25, Чечелівський, частина Амур-Нижньодніпровського району міста). Він підтримав найменшу кількість законопроєктів.

А от найбільше підтримували законопроєкти В’ячеслав Медяник (округ № 27, Соборний, частини Самарського та Центрального районів міста) та Сергій Демченко (округ № 29, частина Амур-Нижньодніпровського району Дніпра, Дніпровський та Петриківський райони області). 

Вибірка даних голосувань тільки за проєкти законів дає краще розуміння опозиційності народних депутатів: що менша підтримка, то більша опозиційність 

Статистика голосувань по всім питанням, які розглядали в Верховній Раді

Дмитро Кисилевський (округ № 24, Індустріальний, частина Самарського району міста) та Сергій Демченко – єдині серед мажоритарників Дніпра, хто ще не брали компенсацію за житло. Слід зазначити, що Кисилевський зареєстрований у Києві. 

Дніпровські мажоритарники підтримували всі маркерні, на думку Руху ЧЕСНО, законопроєкти.  Найменше їх підтримував Макс Бужанський

Детальніше – в огляді Руху ЧЕСНО про роботу дніпровських нардепів в перші чотири місяці нового скликання, з вересня по грудень 2019 року. 

Від космосу до металобрухту

Активно висвітлює свою діяльність онлайн народний депутат по 24 одномандатному округу Дмитро Кисилевський – екс-співробітник ТОВ “Інтерпайп-Україна” Віктора Пінчука

Нардеп має активну публічну Facebook-сторінку. Кисилевський комунікує з виборцями у декількох напрямах: робота на окрузі та робота в Верховній Раді. 

На його публічній сторінці публікують анонси прийомів виборців, повідомляють про відкриття нових приймалень, висвітлюють проблеми на окрузі та їхнє вирішення, наприклад, з громадським транспортом та занедбаними дитячими садочками або з ОСББ.

“Работа депутата-мажоритарщика очень противоречива. Сегодня ты разрабатываешь законопроект о выведении из тени целой отрасли экономики с многомиллиардными оборотами, а завтра решаешь проблему незакрытого люка рядом со школой, потому что местные власти не спешат реагировать на жалобы людей”, – пише Кисилевський

Цю думку він висловив, повідомляючи про проблему відкритих люків в одній зі шкіл. 

“И если задуматься об упомянутом перепаде в масштабах решаемых депутатом-мажоритарщиком проблем, я не уверен, какой из вопросов более важен. Ведь если благодаря новым люкам спасена жизнь или здоровье хоть одного ребёнка, это круче любого законопроекта”, – резюмує нардеп. 

Інший важливий напрям – робота в Верховній Раді. Він звітує про голосування по гучних законопроєктах, наприклад, по скасуванню депутатської недоторканності. З огляду на Facebook-сторінку Дмитра Кисилевського, найбільше він переймається темами, актуальними для Дніпра: промисловість, космос, аеропорт

Інші дописи нардепа у Facebook – привітання та висловлювання депутатської позиції. 

Серед тем, якими особливо опікується Дмитро Кисилевський, – вивід з тіні ринку металобрухту. До слова, “Інтерпайп”, де працював нардеп, – прямий споживач металобрухту в Україні. Це один з найбільших переробників металобрухту з брухтозаготівельною мережею, майданчики якої розташовані в семи регіонах України.

Законопроєкт щодо детінізації ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом вже прийнято за основу в січні 2020-го. Законопроєктом, заокрема, пропонується: скасувати поділ металобрухту на промисловий та побутовий, спростити вимоги до заготівлі брухту, усунути неефективні й надмірні механізми держрегулювання, спростити розрахунки з фізособами за готівку, усунути правову колізію в частині відповідальності за здійснення операцій з брухтом. 

Загалом Кисилевський є співавтором шести законопроєктів. 

Він подав десять правок – усі вони стосувалися розробки проєкту Закону щодо державного регулювання космічної діяльності. Шість з них враховано. 

Екс-співробітник “Інтерпайпу”, згідно з даними офіційного сайту Верховної Ради, не подав жодного депутатського запиту. Проте направляв звернення

Блогер-ведучий та опозиціонери-законотворці

Нардеп по округу № 25, блогер Макс Бужанський – ще один активний користувач Facebook. Але пише він не про свою депутатську діяльність. Його стрічка – це мікс з історичних замальовок, дописів стосовно політичних опонентів – у тому числі представників партії Європейська Солідарність (серед інших, Петра Порошенка та Володимира В’ятровича), а також постів з використанням виразів “грантоєди”, “соросята”, “порохоботи”, анонсами передачі “Народ проти”, у якій він є співведучим.

Бужанський – єдиний автор і ініціатор п’яти законопроєктів, серед яких – скасування законів “Про забезпечення функціонування української мови як державної” та “Про очищення влади”

“Друзья, внёс в парламент законопроект о признании Закона о Государственном Языке утратившим силу. Об отмене закона о языке, если кому то понятней так. На базе вновь открывшихся обстоятельств, ввиду решения Венецианской Комиссии”, – писав Бужанський в Facebook.

Він вважає, що скасування закону про мову “в діючій редакції відкриє можливість для написання дійсно стоящего документу”. 

“И новый закон будет отвечать интересам нашей страны и европейским ценностям, о которых так много говорили авторы предыдущего закона”, – зазначає “Слуга народу” в Facebook. 

До того ж, Бужанський є співавтором ще шести проєктів законів та постанов. 

Цікаво, що вони вдвох з Олексієм Гончаренком з фракції “Європейська солідарність”, яка в опозиції до “Слуги народу”, – співавтори проєкту постанови про звернення щодо передачі лікарні "Феофанія" до сфери управління Міністерства охорони здоров'я України.

З початку каденції Бужанський вніс 36 правок і тільки чотири з них врахували повністю або частково. 

Він теж повідомляв про свою депутатську приймальню у Facebook і просив саме через неї передавати йому заяви. Бужанський також публікує депутатські запити, інформує про свої ініціативи. 

В соціальних мережах Бужанський не гребує образливими дописами. Так, він назвав журналістку журналу “НВ”, яка сказала, що нардеп ностальгує за СРСР та “часами Януковича”, “тупой овцой”.

Або, висловлюючись про відкриті люки біля однієї зі шкіл його округу, Бужанський написав

“Сказал директору, что если не хватит на люки, я их куплю сам, не разорюсь. Но приду на собрание и скажу родителям, что они дол@оебы. Инфантильные, причем”. 

З початку каденції Максим Бужанський подав найбільше серед колег з Дніпра депутатських запитів – два. Обидва – до Генеральної прокуратури України. 

Від питань сміття до порад по створенню блогів

Ще один активний користувач соціальних мереж – народний депутат з 26 мажоритарного округу (Шевченківський, частина Центрального району Дніпра, смт Авіаторське) Кирилл Нестеренко. У нього є публічна та особиста сторінка у Facebook. 

Крім того, представник “Слуги народу” має свою сторінку в Instagram та канал в Telegram. Нестеренко не єдиний з дніпровських нардепів, хто представлений не тільки соціальній мережі Facebook. Наприклад, свій канал в Telegram має Макс Бужанський

Кирилл Нестеренко запевняє, що з ним можна зв’язатися через Facebook. На публічній сторінці він публікує свої інтерв’ю, звітує про роботу в підкомітеті, на окрузі та навіть радить, як розвинути свій блог.

Політик до обрання нардепом працював в ТДВ “Дніпрокомунтранс”, яке надає послуги з вивозу відходів. У Верховній Раді “Слуга народу” очолив підкомітет з питань державної політики у сфері поводження з відходами.

Питаннями поводження з відходами він займається не тільки у Верховній Раді, а ще й на своєму окрузі. 

Але й і з цими відходами не все так просто. За словами місцевої еко-активістки Тетяни Лампіки, люди, які займалися вивозом, не мали допусків та їм не повідомили, що це небезпечні відходи, “тому є питання, куди їх везтимуть”.

Станом на 21 грудня 2019 року Кирилл Нестеренко подав 19 законопроєктів, п’ять з них стосуються відходів та охорони навколишнього середовища. 

Нардеп направив один депутатський запит – щодо недопущення зупинки держпідприємства “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” у жовтні минулого року. Центральний офіс підприємства розташований в м. Жовті Води та не входить до округу Кирилла Нестеренка

Рекордсмен з-поміж колег з Дніпра

Найслабкіша комунікація з виборцями онлайн була у депутата Верховної Ради В’ячеслава Медяника

Про діяльність Медяника в комітеті Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності можна дізнатися хіба що з його особистої сторінки у Facebook. І то, здебільшого, від колег, які позначають його у дописах.

Нардеп В’ячеслав Медяник восени став відомим на всю країну. Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила провадження за фактом скандальної переписки нардепа від "Слуги народу", у якій він обговорював, як вирішити питання з прокурорами. 

Медяник є співініціатором найбільшої серед його дніпровських колег кількості законопроєктів. Станом на 21 грудня 2019 року їх 25. Окрім того, дніпровський нардеп (і він такий не один серед мажоритарників Дніпропетровщини) перейнявся справами столиці та став співавтором законопроєкту “Про внесення змін до Закону України "Про столицю України – місто-герой Київ". 

Інспектують заклади та комунікують з виборцями

А от нардеп по округу № 28 (Новокодацький, частина Амур-Нижньодніпровського району Дніпра) Юрій Мисягін є співавтором удвічі меншої кількості законопроєктів – 12. 

Проте в нього краще налагоджена комунікація з виборцями через Facebook. У нардепа є активна публічна сторінка, де він звітує про роботу на окрузі, у тому числі про прийоми, повідомляє адреси та телефони приймальні, про роботу у Верховній Раді.


Екс-депутат Дніпропетровської облради від “Укропу” Юрій Мисягін з головою Дніпропетровської облорганізації партії “Укроп” Геннадієм Корбаном

Юрій Мисягін, як і В’ячеслав Медяник, не направив за перші чотири місяці жодного депутатського запиту. 

А от нардеп Сергій Демченко подав один депутатський запит схожий з запитом Нестеренка – щодо недопущення зупинки Державного підприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" у жовтні 2019 року. Підприємство теж не входить до округу Демченка

Нардеп має публічну сторінку у Facebook, але вона є однією з найменш популярних. Окрім цього, представник “Слуги народу” має повноцінний веб-сайт

Демченко став співавтором 19 законопроєктів.

“Робота в ВРУ буває й такою. Інспектуємо один з державних складів, де зберігаються консерви зі строком зберігання, що закінчується менше ніж за півроку. Їх закупили за державні кошти. Спожити їх не встигнуть…”, – пише Демченко.

Повідомлень про роботу приймалень Демченка та про особистий прийом ним виборців знайти не вдалося. 

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО проаналізував роботу 11 мажоритарників з Дніпропетровської області.

Раніше Рух ЧЕСНО проаналізував, до яких комітетів ВРУ потрапили мажоритарники з Дніпропетровщини. Так, четверо нардепів отримали в комітетах керівні посади. Це Дмитро Кисилевський, Юрій Мисягін, Олена Криворучкіна та Олександр Трухін. Представники Дніпропетровщини працюють у 8 з 23 комітетів. Найбільше, по чотири депутати, – у комітетах з питань бюджету та правоохоронної діяльності. Ще по двоє у трьох комітетах – з питань економрозвитку, екології та правової політики.

Також стало відомо, що помічник на громадських засадах нардепа від "Слуги народу" Максима Бужанського, обраного у 25-му окрузі у Дніпрі, Владислав Сидоренко здійснював трансляцію та організацію процесу проходження поліграфа Олександром Дубінським. Окрім того, він працював разом з Дубінським на телеканалі "1+1".

А нардепу “Слуги народу” Дмитру Кисилевському допомагають дружина судді та екс-помічник регіоналів.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]